Ursus

Rastislav ima pravo, trebao bi mi veći traktor, po mom izboru to bi bio Ursus 16245 ali avaj, kad se nema ::novac:: onda nemož prinovu doterati u dvorište... A koliko sam primetio iz ličnog iskustva ništa mu nefali ako se čepa po gasu, naravno treba imati sluha i osećaja za mašinu kad sediš u traktoru a ne divljati i preterivati i ništa mu neće biti... Naravno redovno održavanje, zamena ulja i pranje/zamena filtera su MAJKA!
 
Oznaku 16212 nisam još video! Inače oznaka se sastoji iz sledećeg: Prvi deo broja je oznaka modela koja označava približno jačinu motora(npr16xx, 16xxx su 160ks; 12xx je 120ks;80xx,90x je 82 ks i slično) a zadnji deo broja označava broj pogonskih ročkova (npr 1212 je bez prednje vuče a 1214 je sa prednjom vučom) i to tako da ako je kraj oznake 2(ursus) ili 11(zetor) onda je bez prednje vuče a ako je 4(ursus) ili 45(zetor) onda je sa prednjom vučom!
A serije se označavaju srednjim brojemnpr 1614 je stariji od 1624 a još mlađi je 1634! nadam se da sam uspeo da objasnim!
 
2i8wxeh.jpg

evo mog ursusa
 
A ovo je moj...1634
alk7ib.jpg

Post je spojen: [time]1262887736[/time]
_________________________________________________
Za chilleta..jel taj iz jugokomercije...nema kompresor,jel tako?koliko si dao za njega?ja sam ga isao gledati,ali :nono: mada mi ga nahvalise samo tako.tada je bio 12.500 E :ppozdrav:
 
@ Kiki
To je noviji tip kabine koja je sa zadnje strane dosta kraća od starog tipa(kao moja) a bolja je jer imaš bolji pregled nazad na priključak od starog tipa!
 
@mityoo - Ok za dužinu , ali mogli su je malo proširiti ima mesta . Čak malo i ružno izgleda i vrata se obrnuto otvaraju nego na tvom . :cao:
 
Ovaj Metis je :D .. Bas mi se svidja... Pa i ja isto na ZTS -u imam tako malu kabinu .. glupo je sto samo jedan moze unutra..
 
A i u ursusu(stari tip) dok se uvučeš na pomoćno sedište...... Ti traktori su predviđeni da sedne traktorista i da radi, a ne da se vozaju sa njime!
 
pa ja imam one zetore 8011 i 8045 njima su onako vece kabine ... i ima mesta da sedne neko nazad... ima pomocno sediste..ima i nekih novijih traktora sto imaju sediste suvozaca - npr claasovi traktori...
 
Jeste ali je lepše kad je šira kabina mislim da je udobija za rad , naravno niko ne voli da mu se neko mota po kabini .
 
Za chilleta..jel taj iz jugokomercije...nema kompresor,jel tako?koliko si dao za njega?ja sam ga isao gledati,ali no:no:no:no mada mi ga nahvalise samo tako.tada je bio 12.500 E :prijateljski pozdrav:
Jeste, dali smo 13k evra sa prevozom prosle godine u decembru, a kompletne sto smo videli bile su skuplje za 5k evra pa i vise, radio celu godinu spremanje, podrivanje, tanjiranje i oranje. Nismo nista ulozili u njega, sada moramo da radimo turbinu i pumpu visikog pritiska i da namestimo prednju vucu i to je to.
kad si ti nabavio ursusa i po kojoj ceni? ako smem da pitam
Zver od mašine , koje je godište to je nešto novije . Evil
..1995
 
Shvaba je napisao(la):
pa ja imam one zetore 8011 i 8045 njima su onako vece kabine ... i ima mesta da sedne neko nazad... ima pomocno sediste..ima i nekih novijih traktora sto imaju sediste suvozaca - npr claasovi traktori...
Pa ima mesta... al dok se tamo uvučeš... ili dok izađeš... još ako je neko malo višlji ili nedajbože gojazniji, tu nastaju problemi....
 
Xexe .. I to sto kazes . Vidim sada prave sedista ne iza kao u nasim nego pored... tako da su se setili i njih :D
 
Chille je napisao(la):
Za chilleta..jel taj iz jugokomercije...nema kompresor,jel tako?koliko si dao za njega?ja sam ga isao gledati,ali no:no:no:no mada mi ga nahvalise samo tako.tada je bio 12.500 E :prijateljski pozdrav:
Jeste, dali smo 13k evra sa prevozom prosle godine u decembru, a kompletne sto smo videli bile su skuplje za 5k evra pa i vise, radio celu godinu spremanje, podrivanje, tanjiranje i oranje. Nismo nista ulozili u njega, sada moramo da radimo turbinu i pumpu visikog pritiska i da namestimo prednju vucu i to je to.
kad si ti nabavio ursusa i po kojoj ceni? ako smem da pitam
Zver od mašine , koje je godište to je nešto novije . Evil
..1995
Pa mi smo ga uzeli pre 4 godine,18500E,1999 godiste,i za sad-da kucnem u drvo-radi kao crnac...dobar traktor
 
Ima sad jedan 99 godište lep, dobar u Bačkom petrovom Selu kod nakupca za 15000 Danas sam bio kod tipa, stvarno dobro izgleda....
 
Nazad
Vrh