LTZ

Ma ja da imam prednju vucu bio bih prezadovoljan sa T 40,ali nemam a jos imam njegove originalne gume koje su dosta izlizane.Planiram za neku godinu da uzmem nove radijalne gume tako da nece vise biti problema sa vucnom silom.
Imam ja 542 koji spremac moze vuci samo u prvoj brzini,dok u drugoj dimi kao lud a rus u cetvrtoj ga ne oseti.
 
T-40 duplak je sila od traktora.Nije glomazan-stajao sam sa Ursusom kraj jednog
T-40 i gotovo su iste velicine.Ima dobar klirens nema sanse da nasedne,a prednja vuca mnogo znaci pogtovu u brdskom kraju.

Kakvi su potrosaci jer ima raznih prica da trose kao ludi i da trose kao upaljac.
U Rumi na vasaru mi jedan covek rekao da njegovT-40 DV trosi 12,5 L na jutru u oranju sa 2X30 cm IMT plugom.To znaci oko 20 L na ha.
 
Nije te lagao tako i moj trosi,sad dali je to puno ili malo ne znam ali ja sam zadovoljan sa potrosnjom.
 
Nije mnogo ako uzmemo u obzir koliko trosi 560 i Rakovica=+25 L/ha a Ferdza ide isto preko 25 L/ha.
S tim sto Ruja ne oseca plug a Rajka znamo kako ore.
 
Moj imt 542 isto trosi oko 12l/kj tako da isto izadje potrosnja samo sto t-40 brze zavrsi posao.
 
~Kiki~ je napisao(la):
Zavisi u kojoj zemlji !

1.Tvrdoca zemlje
2.Da li je parcela ravna ili je na brdu-da li ore na obe strane ili samo nizbrdo.
3.Da li je vreme za oranje-suva zemlja ili blato
4.Da li je podesen plug i koji je plug

I glavno
5.Da li NA zna da ore :haha:
 
I kod nas je crnica,imt-ovi traktori vaze kao mali potrosaci tako da je i t-40 mali potrosac,mada nije bas za vozikanje-to radim sa 542.
 
kod mene je sremska crnica i brazde se sijaju kao ogledalo posle oranja
sve je ravno kao daska,samo po neki kanal,a to sto je dobro podeseno sve i sto se poradi na vreme je rezultat manje potrosnje nego sto neki pricaju da trosi 50L :cool:
_________________________________________________Post je spojen: [time]1235598240[/time]_________________________________________________
bilo bi lepo porediti neki kako ore peskusu a imt ledine uz brdo pa reci kako imt trosi ::lose::
 
vlasnik sam jednog T40as i bas se nesto neponosim time traktor je jak, tezak 3200kg u nekim stvarima da se nepostidi mtz82 ali modeli sa dv jednostavno se nenose sa sobom na skoro isti motor su dodali prednju vucu i ti modeli su mnogo podlozniji kvarovima,da nespominjem kabinu ko ima oko 2m kao iz rerne da vozi a sto se tice oranja najmanja potrosnja mi je bila 15/kj a najveca...
 
Daj slike,zakljucili smo da ovi noviji modeli nisu kvalitetni kao oni stari.Ipak je to stari model i ne moze se porediti sa komforom ovih 20 godina mladjih.
 
Nazad
Vrh