LTZ

kloki je napisao(la):
akumulator tu stoji fabricki i ako se nevaram fabricki su tada bili 2 x 6v i trajali su jaaako dugo.
inace cudno je to da na ltz su uvek isti zadnji tockovi.ovaj naprimer ima ogromne kao i veci modeli.
motor je pljunuti t40

Da nebude zabune to i je T-40, a evo jednog plavog T-40 sa prednjom vučom.

 
Zamisli da se napravi lepa kombinacija boja i da se hromiraju pojedini delovi...

Ma ovi što teraju nove Fendtove bi se okretali za njim. :haha: :haha: :haha:
 
Stvarno bi se dao lepo srediti , prilično očuvana limarija. Čak mi se i sviđa hauba , opet se vraćaju u modu takve zaobljene haube . :osmeh:
 
Možda to i nisu bas toliko losi traktori uz pravilno rukovanje,ima i kod mene jedan LTZ60 mislim 2003 ili 2004 i nema nekih problema osim lamele koja je postala standardan kvar ruskih traktora,ali coveku sad mali pa ga prodaje.
 
Када ће ови стићи на наше тржиште.?!
ЛТЗ 120
ЛТЗ 140
286wr2h.jpg

2wfifxu.jpg
 
Prvi put ih vidim,ovo su vec ozbiljne masine, samo im je kvalitet u pitanju a cena bi trebala da im bude relativno niska(znajuci cene prethodnih LTZ modela). :D
 
Mislis 120,taj ima zadnje 15.5R38(kao belarus) i prednje 12.4R28 (kao moj 542 zadnje).Masa mu je sa tegovima 4750kg a konja ima 124.
 
da na njega,opet je to malo belorus u glavnom ima neutralnu sirinu odn.vecina ima opciju uzane-siroke jedino su oni izmedju sa sirinom...
meni to i dalje uzano
 
Uf, kod mene je bilo par ltzova, i svi su prodani nakon godinu-dvije, osim jednog što nemože više ni upalit a 2003 je, bar mislim. E da, i svi su došli novi jer im je cijena bila mala, ali kako su ljudi navikli na već provjerene mašine i žešći rad, ovi su odma kleknuli
 
Znaci bezati od njih. Cujem pre neki dan da ima u Nikincima neki na prodaju :nono: Bolje da zaboravim
 
rastislave ja mislim da i kod nas u backom petrovcu ima jedan traktor ltz ja mislim da ga ima onaj ganji u novosadskoj ako se nevaram i neznam koji je to tacno traktor mislim da je neki ukrajinski i ima 95 konja i izgleda pomalo smesno sta ti mislis koji je to model sta ti mislis?
 
Rastislav je napisao(la):
@Sosara
Jeli ti imas LTZ 60,vidim da imas dosta njegovih slika.Ako ga imas kako se pokazao u praksi?

Imam 539 i Ursusa 360
A ovi LTZ mi se svidjaju pocevsi od T-40 pa do ovih 55A i 60A sa D-144 motorom.
Jednostavne masine zahvalne za odrzavanje-jeftini delovi.A veoma vredni radnici i izuzetno izdrzljivi.Nisu mozda eksterijerni ali ko gleda eksterijer kada legne u brazdu ili vuce presu,berac,i slicno.
Jos nesto mi se kod njih svidja a to je da za jeftine pare mozes doci do duplaka u klasi od 60 KS,svejedno da li se radi o kupovini polovnog ili novog traktora.
Jedu za uzinu i Rajku i 560,a da ne govorim o Kinezima i Indijcima(macke u dzaku).

Tornado je prica za sebe kao i novi Vladimirec od 53 KS jer to su neke novotarije iz Rusije a ovi "starci" su provereni i dokazani.

Razmisljam u skorijoj buducnosti o duplaku i ne bih bezao od T-40 ili LTZ 55A.
Moze da se nadje ocuvan T-40 malo mladji za oko 2000-2500 E koji moze da sahrani dve nove Rajke 65 DV.
 
Sad se setih jednog decka koji je pre par godina od mene kupio musko jagnje za priplod iz okoline Šapca,uzeo je novog Tornada kad je se pojavio na NS sajmu.
Ne zali se mnogo na njega.Kaze ne manjka mu snage,brz povozan ali malo mu treba vremena kada ore da spusti plug-kaze da nece odmah u zemlju ali kad udje i povuce nema stajanja.U principu je zadovoljan.

Jos jedna anegdota vezana samo za T-40.
Dao jedan deda Cveja iz Svileuve T-40 da oru Ziza i Zoran Kos.Krenu oni i nasteluju rucicu za spustanje hidraulika da ore na nekih 25-30 cm otprilike.Ide ruja samo prede.U jednom prohodu kad su usli u novu brazdu traktor se nagne kao da mu je spao tocak.Ova dvojica iskoce napolje da vide sta je-svi tockovi na mestu a traktor se nakrivio.Ziza izvadi metar iz dzepa i izmeri dubinu brazde ono 43 cm.
Isto je orao i na 28 i na 43.Nisu primetili razliku nije ni osetio kad su mahinalno podubili-gurnuli rucicu do kraja.

Rastislave on sa 68 KS jesce i 577 a kamoli ove druge.
Znam za slucaj kad je T-40 bez prednje vuce u rikverc nagurao jednoosovinku sa nastavcima punu silaze na vrh kamare u rov a 558 nije mogao da pipne unapred.
Sa tim istim T-40 nisu smeli da se nadvlace sa 560 na stocnoj pijaci u Koceljevi.
 
Nazad
Vrh