ZMAJ kombajni

Stigli pomoćni cilindri ostalo još lamele i semerinzi i da se polako sastavlja. Razlika u ceni od prodavnice do prodavnice 1500 dinara po komadu a isti proizvodjač.

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 
Upravo sam gledao slike sa neta,pa samo ispada da se treba izbaci onaj adapter za cetri cevi na kraju ali ako je rupa i navoj isti kao zmajev ako vec treba da se cev prepravlja onda nema svrhe.
 
Gde kupiti u kvalitetu ove osovinice (kraca i duza) od otkidackih rolja na zmajevom adapteru? Ova se izlokala posle uradjenih nepunih 70kj

 
Nema ih nigde u kvalitetu jer se rade od sirovog materijala.Prošle godine sam ih menjao a takođe i 2011 godine.Uzeo sam sada Termometalove koje su duplo skuplje od ostalih pa ću videti.
 
Nigde,sto kaze Matic...mi smo par komada navarili,pa obradili na strugu,var je tvrd,pa mislim da ce mozda duze trajati nego nove...
 
Z 142

Da bi mi oprema za kukuruznu adaptaciju bila kompletna, nedostaju mi još češljevi bitera i blinde prve kaskade slamotresa. Kada bih imao i to, da li bih dobio čistije zrno u bunkeru i sta mislite, da li se isplati kupovati ove dve stavke?
 
Blinde prve kaskade slamotresa su obavezne jer bez njih kaskade hoće da se iskrive a češljevi kako odlučiš.Možeš sa njima a i bez njih a na čistoću zrna ne utiču ni jedna od stavki.
 
Ima li neko slike blindi slamotresa? Moze li ravan lim, ili mora da bude onako rebrast kao sabirna ravan, ili na ravan lim povariti flahove?
 
To su ti limovi koji se srafe na prvi stepenik-kaskadu na slamotresu od bubnja i zatvaraju da ne prolazi nista kroz slamotrese, ne znam da li si me razumeo, ne znam bas kako da objasnim
 
Ne znam samo u kojoj firmi, ali video sam cenu za osovinu bitera 80 evra, a bubnja 70.
@savopunck
Upravo tako kako @BanePa kaze :ppozdrav:
 
Da bi mi oprema za kukuruznu adaptaciju bila kompletna, nedostaju mi još češljevi bitera i blinde prve kaskade slamotresa. Kada bih imao i to, da li bih dobio čistije zrno u bunkeru i sta mislite, da li se isplati kupovati ove dve stavke?

To nemaš računa raditi, mnogo posla a neam uticaj na rad kombaja... Blinde na prvu kaskadu nikad nisamo stavljali, dok smo češljeve menjali, ali 2014 i nismo ler smo kupili nove lopatice i i dan danas tako idu...
 
Nazad
Vrh