ZMAJ kombajni

Postoji i kako se majstor izrazio grubo doterivanje pumpe otvori se poklopac na celu motora i odvija se neki imbuls straf, jedva se nasao majstor da mi resi problem crnog dima a resio je doterivanjem na ovaj nacin i pomeranjem pumpe.Mnogi pre njega su dolazili zaokretali pumpu i nista nisu poboljsali i savetovali me da radim motor, sreca pa ih nisam poslusao.
 
Šta ovi rade
21ccc6358430072.jpg
[/URL] [/IMG]
 
Ajd jednom da se stavi tacka oko potrosnje Z-142,ja sam ove godine radio psenicu samo 5-6.Ha i koliko sam ne bas precizno mogao izvuci potrosnju je ta da je ispod 15.l po Hetktaru,prva ispod pola varijatora/Pocetnicka voznja/i plus dozirao iz lule direktno u dzakove a to je X dodatnog vremena bespotrebnog rada kombajna.A drugi test iza koga mogu da stanem u odbranu ako bi neko da ne veruje taj isti motor trosi na leru pri 800.obr.1.5 Litre za sat vremena.provereno dva puta varira izmedju 1.3-1.5.L.
 
Prodavao je jedan clan foruma delove motora za zmaj 142. Ja sada ne mogu da se setim ko je prodavao. Pa ako neko zna koj clan je bio u pitanju neka mi javi. bilo je u oglasu na forumu, bosh pumpa, hodro pumpa,dizne, izduvna grana. i mislim da jos neke sitnice. Hvala unapred.

- - - - - - - - - -

Prodavao je jedan clan foruma delove motora za zmaj 142. Ja sada ne mogu da se setim ko je prodavao. Pa ako neko zna koj clan je bio u pitanju neka mi javi. bilo je u oglasu na forumu, bosh pumpa, hodro pumpa,dizne, izduvna grana. i mislim da jos neke sitnice. Hvala unapred.
Nasao sam. Rekao mi je Matic
 
U zetvi soje primjetio sam da imam poprilicno veliki rastur, rastur je na puzu a i kad uvuce svu masu u kombajn i kad je keder cist i dalje soja leti napolje iz kombajna, kao da se i tad vraca jedan dio iz kombajna i baca ispred sebe, ne samo da je baca na sam puz i i ispred kedera nego leti po cijeloj duzini kedera, metar ispred kedera i u vis do kabine..U cemu je problem pa da se taj dio soje bukvalno vraca iz kombajna?
 
Da, izlazi sa uvlakackih lanaca..E sad posto je Zmaj 133 donje sito je fiksno tj 11 mm..Da l' vozio brze ili sporije, da l' bilo vise ili manje mase on taj jedan dio vraca nazad..Ako je nekim slucajem malo mase u njemu zar ne bi trebalo da stigne da propadne i kroz to sito? Jedino da pokusam staviti donje sito od 14-15 mm ako je do toga..
 
Danas problem sa 142, povremeno bas jako dimi i slabo prima gas ,a povremeno sve normalno. Ocisceno sito u ac pumpi, novi oba filtera goriva, pred suncokret nove dizne, i ocisceno mikro sito . PVP radjena pre 2-3 godine, dajte neki predlog valjani, majstori su poceli da lupaju gluposti ili da se izvlace.
Na leru lepo radi, a kad treba dodavati gas onda dimi, malopre dok je radio na leru ,odvijao sam jednu po jednu diznu pri cemu je sa svakom menjao zvuk, te mislim da ovaj put nisu dizne:sta:. Gde da trazim kvar?
 
Pisao sam prije godinu-dvije kad je kolega prodavao svoj z-142 koji nije paljen dulje vrijeme pa mu je pred prodaju zamjenuo sva trula crijeva za gorivo novima i nikako da kombajn upali... Jedva nekako upalio ali slabo je primao gas, nemirno je radio motor i sve u svemu to nije ono kako treba biti. Igrom slucaja je odvrnuo crijevo od povrata goriva na filteru i iz njega je izletjelo toliko goriva da smo sve trojica skocili da nas ne poprska, motor primio gas kao lud... Ugasili ga i poceli ceprkati i nadjemo da je u kucistu filtera zaostala jedna gumica koja ide oko metalnog crijeva i kad se novo crijevo zavrne ta gumica se spljosti i motor ne radi nikako, PVP ne zna kud ce s viskom goriva i motor radi polovicno.

Pogledaj da nije nesto postopalo koji vod za gorivo, jer ovo mi zbilja prvo pada na pamet posto kazes da je mikro sito u PVP ocisceno...
 
zracni filter cist

Hajde pogledacu te ulaze od creva, ali kod mene su pancirna creva sa konusom, mislim da nema gumica.

Majstor predlaze da presteluje ventile:sta:
 
Z171 obrtaji bubnja 400/min i lom 3-4%! Sreca pa mi kooperant prizna do 4%!
Razmišljao sam i o paketu sa lancanicima da spustim na 300-350 a bojim se da cu previse usporiti protok i samim tim ucinak!?
gogi, ja cu ovih dana sa mojim 171 da predjem u kukuruze, kupio sam 6 redi classa za njega bice i slike.. kad budem isao probati javljam rezultat. ja mislim da je 400 obrtaja sasvim dovoljno.. jel mi mozes poslikat tvoj mehanizam za obrtaje doba jer ja jos to nisam resio. inace u soji mi se pokazao fenomenalno, pravo ludilo za voznju naspram 142.. nezna kombajn sta mu je dosta.. sa kipovanjem u hodu za sat i 15 minuta puna kamionska prikolica..
 
Nazad
Vrh