ZMAJ kombajni

Cim naidje neki, ja vam ovdje javim. UMALO sam kupio 133RM za 1000€ s losim motorom i malo je vani kisnuo 2-3 godine. no svoje povrse i ostave ga pod oras u basci i nudili ga za 1000€ i ja dodjem s parama oni se medjusobom posvadjaju i odustanu od prodaje...

Nekad bude i na njuskalu, a ovi sto su sad tamo su jaaako precjenjeni i vec se dugo prodaju.

Kad sam kupovao moj 132RM dao sam za njega 23 000kn (oko 3 000€) i bez i jednog kvara sam odradio soju te godine. kombajn kupljen "na poznato" tako da znam da kukuruza nije ni vidio, no nisam znao kako je odrzavan i tokom godina radi kod mene dosta i mojeg i usluga ali opet, sad mi zao sto nisam trazio savjet lokalnih kombajnera, rekli bi mi da se u poljoprivrednoj skoli u to vrijeme prodavala 142 s zitnim i kukuruznim hederom. Vrsio je kombajn samo za potrebe poljoprivredne skole (imaju nekih 100kj zemlje, ako i toliko) i kombajn je stalno bio pod supom, nikad pokisao, uredan 100%. Kolega isao gledati da kupi sebi i palio ga, gasirao, sve su gledali i on ga ne uzme, sta ce mu zmaj kad vec ima fahr-a.

Kombajn je prodan nedugo nakon sam ja kupio mog zmaja za 5000€. kukuruzni heder, zitni s kolicima, ZMAJ cerada, veliki drveni sanduk pun novih rezervnih djelova (sinje za bubanj, lopatice za biter, lezajevi, lanci i poneki remen)... kombajn radi kao svicarski sat i sad mi je zao sto nije kod mene u dvoristu...

I ja sam se zaletio ;)
 
neko je tražio kolica za adapterhttp://www.njuskalo.hr/index.php?ctl=search2&f_keywords=kombajn+zmaj

- - - - - - - - - -

http://www.njuskalo.hr/index.php?ctl=search2&f_keywords=kombajn+zmaj
 
Da li Mi neko moze pomoci oko problema na 142 zmaju rucica za brzine nije tacna i seta levo desno itd,tecko je naci brzine!!!sta raditi da se resi taj problem i jel treba kabina da se skida
 
Nikako kabina da se skida.:osmeh:Proviriš kroz H i ubaciš u koju god želiš brzinu,to je skoro na svakom bolest.
 
Skini te poluge i ubaci čaure i novu osovinu.
Mi smo ovo radili na nasem,delovalo je da nije mnogo poderalo caure i osovinu,ali kada je doslo novo,sve je leglo kako treba.svaki minimalni luft na duzinu palice pravi problem...a ne bi se ni bunila masina da se ponekad tu i kane koja kap ulja u sezoni.
 
Mi smo ovo radili na nasem,delovalo je da nije mnogo poderalo caure i osovinu,ali kada je doslo novo,sve je leglo kako treba.svaki minimalni luft na duzinu palice pravi problem...a ne bi se ni bunila masina da se ponekad tu i kane koja kap ulja u sezoni.

Sinisa jel to beliki posao???reci mi zna li jel treba da se skida kabina kaosto mi je rekao ovaj drugar i kuda se prilazi da se to odradi????

- - - - - - - - - -

Mi smo ovo radili na nasem,delovalo je da nije mnogo poderalo caure i osovinu,ali kada je doslo novo,sve je leglo kako treba.svaki minimalni luft na duzinu palice pravi problem...a ne bi se ni bunila masina da se ponekad tu i kane koja kap ulja u sezoni.

Sinisa jel to beliki posao???reci mi zna li jel treba da se skida kabina kaosto mi je rekao ovaj drugar i kuda se prilazi da se to odradi????
 
Pa jeste vidjali do sad zmajeve vazdusare ?? Ovaj mora da se greje ko sasav .
Sta ti znaci to spasoje ?
Jel zna neko bas ovaj kombajn sa slike ?
 
Sinisa jel to beliki posao???reci mi zna li jel treba da se skida kabina kaosto mi je rekao ovaj drugar i kuda se prilazi da se to odradi????
Pa nažalost tvoj drugar je u pravu.... Moraš i kabinu i motor da skidaš i onda iznutra pored odbojnog bitera brusilicom isečeš prozorče od jedno 50x50.....
Šaaaaaaaalim se!!!! Zavuci se izmedju desnog točka i vršalice i baci pogled gore prema polugama 2x13ključ,klešta,sečice,dobra volja i rastavljaj. I naravno što kaže 'lega Jovanović mazalicu ugraditi i podmazivati!
 
Mislio sam na šaljiv način izraziti moje mišljenje das je taj motor nejak za 142 .E sad
 
Pa nažalost tvoj drugar je u pravu.... Moraš i kabinu i motor da skidaš i onda iznutra pored odbojnog bitera brusilicom isečeš prozorče od jedno 50x50.....
Šaaaaaaaalim se!!!! Zavuci se izmedju desnog točka i vršalice i baci pogled gore prema polugama 2x13ključ,klešta,sečice,dobra volja i rastavljaj. I naravno što kaže 'lega Jovanović mazalicu ugraditi i podmazivati!
Brate ne da si me uplasio kad sam procitao ovaj prvi deo nego ne mogu da ti opisem,ja rekoh koji sad motor u p.m!xe
Ne znam kako to izgleda i gde bi se mogla ugraditi mazalica ali kad rastavim videcu!ko da mi napravi te caure i tu osovinicu?neki strugar ili da kupim to negde?
 
Sory! Jagermeister je kriv! Kad rastaviš samo će ti se kasti gde staviti mazalicu. Strugar nego šta!
@Spasoje ne razumiju oni bosanski humor.....
 
Nazad
Vrh