Zmaj berači kukuruza

ako se lako stavlja, probaj rukom okretati kad je stavis, ako i to lako ide, onda ce biti da je kvalitetna osovina, a ako ide tesko trazi dalje uzrok
 
Pozdrav:Ja sam Boban iz Nisa.
Treba mi pomoc, oko kupovine beraca za moje potrebe, interesuje me zmaj 214, dali neko zna gde kupiti i na sta obratiti paznju pri kupovini, jer nemam nikakvo iskustvo sa beracima za kukuruz.
 
Kako treba da stoje metalni valjci na komusackom stolu na zmaj 222? Breg na breg ili breg na onaj metalni zub?

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Pozdrav ljudi :osmeh:
Jel ima neko iskustva u branju sa belarusem i zmajem 221?
Do sada sam ga vukao sa ursusom c360 i dosta mi je trosio (oko 17litara, a bilo je i 20 po jutru) i vremenski dosta dugo (oko 3h jutro)... Pa sam razmisljao da ove godine probam da ga zakacim za belarusa pa da vidim kako ce to da ide.
Pa ako ima neko takva iskustva nek napise misljenje ili savet :bravo::ppozdrav:
 
Pa prosle jeseni sam terao uglavnom trecom sporom, gas uglavnom preko pola, neradi mi obrtomer pa ne znam bas tacno..a ostale godene je uglavnom islo 4 spora ili prva brza...
Jesenas sam imao situaciju da smo na istoj parceli troica brali, i potrefilo se da svinimaju 221 berac. Moj cale ga vukao sa ursusom a ona dvojica jedan sa zetorom 6211 a drugi sa 5011...i ovaj sa 5011 tera prvom brzom... 6211 cetvrtom sporom... A moj stari trceom sporom, nije da traktor ne moze al berac ne moze da proguta kod privodnih lanaca..
 
Odkidacki valjci su 2017 stavljeni novi...2017 su brali odlicno.. A 2018 jedna strana malo bolje od druge al obe su mi pravile peoblem.. desavalo se da ne provuce stabljiku kukuruzovene kroz valjke, nego je samo mulja i naginje stabljiku napred... I na kraju se nakupi gomila i zagusi ulaz ..
Ja sumnjam da su odkidacki valjci ne sinhronizovani jedan sa drugim ili tako nesto samo nemam blage veze kako treba sa stoje.. Pokusavao sam da ih rasirim ili suzim i nije bilo bas efekta. :sta:
 
Najbolje da ti to slikas,mozda ce neko nesto primetiti od iskusnih paora.Inace po meni to deluje da je jako skupljeno ,ako tako gura stabljike ispred sebe.Proveri i otkidacke ploce,iznad valaka ,kod njih prednji kraj treba da je nesto uzi,a opet dovoljno da najdeblja stabljika prodje,dok izlaz,ili zadnji kraj do puza ,treba da je nesto siri,cm ili tako nesto.Ja inace istu kombinaciju koristim ,traktor berac,mislim da bi mogao 3 brzohodnom da teram i tu napred kod kljunova nista ne bi gusilo,to provlaci stabljiku u sekundi ,pa makar 4 metra visoka,jedino sto bi ostali deo beraca se izlomio u delice koliko bi zagusilo :D,nema 221 propusnu moc na komusaljci,dzaba mu sve,on i 222.
 
Hvala na pomoci i savetima..
Za koji dan treba da izvucem berac zbog remonta pre berbe pa cu malo vise da se pozabavim sa odkidackim valjcima i ulaznom sekcijom.
 
Ипак је отишло једно кућиште на погону ланаца,шестоугао на осовина ту се укезечи и пукне.Осовину сам извадио комплет са кућиштима...
 
Zdravo ljudi.. Trebaju mi gume za komusaljke za zmaja 221,zvao sam tip-top iz coke (otac kaze da ih svi jako hvale) al ni jedan broj nije dostupan.. E sad vidim na kuoujem prodajem da neki covek iz indjije prodaje gumene delove za berace pa da vidim dal neko ima iskustva sa njim?
Gume su livene i bez platna koliko vidim na slikama i cena je 1800 po osovini.
 
Taj je najbolji m&z...... I samo prvo premjeri osovinu, da nekupiš krive, jer za zmaj postoje 25mm za 211 i k2....... A 30mm za 212,214........itd
 
Pozdrav ljudi:osmeh:
Zvao sam m&z u rumu i razili su mi 3500 po osovini i 500 din montiranje sto mi je bilo skupo.. Pa sam ipak narucio one po 1800 iz indjije.
Danas su stigle pa cemo videti kakvpg su kvaliteta.
1zP4vSW


FxMvHqW
 
Gumice za dva valjka, znaci jednoredni zmaj, deset zvijezda, i osam lopatica za onaj zadnji biter sto ubacuje klip na elevator, sve platio 80 evra u Rumi na vasaru od tip-topa iz Coke.
 
Za mene su sasvim zadovoljavajuci iz m&z rume, na preporuke kolege Matica sam uzeo i nisam se pokajao, a uzimao sam na raznim mestima desavalo se da ne izguraju ni sezonu a kostaju i 2500-3000...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh