Zmaj 141,142 Opšta tema.

Pazite na nivo ulja kad dolivate u hidrauliku a heder podignut, moj dugar napunio rezervoar ulja do maksikuma a heder podignut i kad je pustio heder prslo nesto kod rezervoara ulja i svo ulje mu izbacio
 
Zmaj 142,remen od osovine bitera do osovine vetra,onaj sa leve strane kombajna.Jel su dimenzine 25x3200 ?.Jel nema neka malo veca dimenzina,jer ako je ovaj remen ,on kad se nabaci na osovine kao pracka je zategnut,mogu svirati na njemu kao na violini ...sjeb.. lezaj vetra,ili osovinu koliko je nategnut ....
 
To je taj pod ''remen za pogon vrsalice'' ?.Kratak je kad se stavi na kombajn,skinuo sam ga jer ja previse zategnut i plasim se stradace lezaj vetra i jos fali da baci varnicu i zapali psenicu,montiracu ga za suncokret i nek se tamo tegli,i ako crkne lezaj nikakav problem.
 
Mislim da postoji samo 3250,mogu probati,ali cim je malo duzi brzo spaner ostane bez slica za spanovanje,tako je na tom remenu ...
 
Ne moze veci spaner,onda udara u remen koji ide u suprotnom smeru,a slic se moze produbiti,tj prosiriti medju plocom,ali onda ce se povecati obrtaji slamotresa,vetra,ladje ...to je za kukuruz navodno,i nikad nisam koristio.Probacu da kupim neki 3250 pa cu videti kako stoji.
 
Ako imaš 25 -3300 ,a imaš ga (pogoni heder) probaj njega .Mislim da smo mi jednom tako radili ,pošto je 3200 bio "nategnut".
 
Moze se probati,ali sam mislio da ce on sigurno biti dugacak ,ako on moze ,onda 3250 bi bio taman za to mesto.Mislim da je taj 3200 tu zbog opcije kad se ubaci ona medju ploca na donjoj remenici,od ventilatora,pa da moze da se naspanuje valjda ....Bez te medju ploce mislim da 3250 treba biti standard za to mesto,valjda.
 
Људи имам проблем, неће змај 142рм да ми убаци у 1 и 3 брзину, јесенас је радио нормално, у 2 и рикверц иде редовно. Јел зна неко шта би могло бити?
 
A ako sama ručica menjača neće da se pomera može biti da je zaribala u čaurama same poluge za te dve brzine,znači poluga koja je van menjača.Možda od pranja i stajanja.Naprskati WD-om i razraditi pa podmazati...
 
Nemas
Jeste Li,unutrasnja mera,ali i dalje je kratak,isto je bilo i na drugi kombajn kad sam menjao taj remen,crko lezaj ubrzo nakon toga,posle se isteglio malo i bilo je ok ...
https://postimg.cc/K1BML39S][/url]
Vidi imas jos neki broj iza 25x3200 li a to je 3260 lp!!!! Vidi sad sta znaci taj zadnji broj?mislim da je takav broj pre isao pa sad nema vise ali niste kupili taj vec manji.nema veze.taj kais je pretegnut nije bitno vazno da pre nikad nije bio iso.kod mene uvek bio 3250x25 i opet nemozes ga nabaciti na remenicu a da neokreces vrsalicu,jel tako?
 
Poslednja izmena:
Prvi put radim suncokret ove godine sa 142, da li moze sa kuk korpom i blindirana da se radi?
 
Nazad
Vrh