Zmaj 141,142 Opšta tema.

Jesu li po snazi 142. i 143. isti? Čini mi se da 143. sa sečkom lakše radi od 142. sa sečkom ili mi se to čini.
 
Aj da ponovimo razmak između kukuruzne korpe i bubnja na koliko se šteluje? 25 -15 ili???

Послато са Redmi 7 помоћу Тапатока
 
Еј људи све ове шеме написане сам поштовао и у току жетве се консултовао са пар колега....Али у току жетве пшеница,јечам,тритикал,зоб буквално сам затезао или одпуштао корпу на лицу места док у бункеру не добијем оно што хоћу!то не што пише књигама...
 
Ja spustim korpu skoro maksimalno pa na njivi smanjujem dok dovoljno ne izvrsava sa glavica,ionako se patim sa primesama u suncokretu,kad bi postovao knjigu vise bi imao djubreta u prikolici nego suncokreta :p.
 
Ja kad radim sunju otpuštao sam korpu max,bilo žito ili kukuruz adaptacija i smanjivao na kaišu obrtaje bubnja koliko može da se ne zajebe kaiš.A za kuruz imam samo 450 obrtaja lančanik.
 
Danas u vrsidbi suncokreta primetim da ponekad izbacuje zrna ovde oznaceno na slici(uzeta sa neta) ,izduvava ih napolje.Znaci izmedju tog kostura ladje koji se klati i tog kao fiksnog dela.

 
Da, ta guma-zavesica kako hoćeš...Ili je ona ili ti je protrunuo kraj sabirne ovde gde izlaze ove žice pa pada između vetra i onog lima ispod sita a vetar ga baca na mesto gde ispadaju zrna.
 
Joj nije trulo,kombajn je kompletno remontovan pre 4 sezone,sva limarija je nova,nije ni farbu skinuo sa sabirne.Gume su sve dobre,gledao sam iznutra ,spolja,i dalje mi nije jasno zbog cega tu izduvava zrna...Nzm jel bi mogla ona zavesica gumena ispod sabirne sto je da pravi taj problem,kraj sabirne ispod gde se spaja sa kosturom vetra.No opet po citanju ovde na forumu,ako je ona losa,bude zrna puno u onoj supljini malo iza i iznad vetra ,kod mene je to skroz cisto od zrna,samo malo pleve ima....
 
Nazad
Vrh