Zeleno djubrenje

Počeo da rušim slačicu.
0fa110873b2a21a3805ad22f10f6da20.jpg
64785d0f5ad0c727004f8449188d0cd7.jpg
e7e6262ffee4f3fef89efcd5f3d28a0d.jpg
6d5efe9346f5d0d07f2ff5e178e09a2d.jpg
9714d585362e39b31fd4912a26e766d3.jpg


Sent from my HTC U12 life using Tapatalk
 
Videćemo po kukuruzu sledeće godine.Bačeno je posle tanjiranja 300kg/ha,3x16 NPK.To je rađeno u subotu a juče početo zaoravanje.

Sent from my HTC U12 life using Tapatalk
 
Koliko sam ja shvatio, ove kulture treba zatanjirati kada procvetaju, tada je pravo vreme da se u zemlju vrati potroseno, posle toga gubi smisao polako jer se formira plod koji trosi hranivo u zemlji.
 
Taman je procvetala,a veštak bacam svakako.Na ovoj parceli ko zna kad je zadnji put bacan stajnjak,parcela je vraćena još za vreme Slobe.Pre toga je parcelu radila zadruga a oni nisu nikad vukli stajnjak.Danas kad sam orao je jako tvrdo i suvo,izgleda je slačica izvukla i ono malo vlage što je bilo u zemlji.

Sent from my HTC U12 life using Tapatalk
 
Nisam mogao da pronadjem u ovoj temi, a znam da sam negde pročitao. Neko je napisao da je radio zelenišno djubrenje od više nekih travki. Čak je napisao i sa koliko je kg išao koje po ha. Da li bi neka gotova mešavina postoji negde da se kupi, npr na Institutu NS ili gde god?
 
Поздрав свима!

Може ли ми неко рећи да ли нешто и шта може сада (дакле крај маја, почетак јуна) да се посеје за зеленишно ђубрење?
 
Kad to misliš zaoravat?

Ja već dvije godine radim sa gorušicom i prezadovoljan sam.
Te zemlje mi ostaju za zimsku brazdu, ali ne sijem prije 10.8. jer ako se sije prije nema dovoljno mase, a počne prelaziti u mahune.
Najbolje mi je posijat od 10. do 20.8 i ovako to bude pred zaoravanje.



 
Sjeme sam dobio od firme za koju sadim duhan, imam za više godina, a i posijao sam si za sjeme jednu godinu, no to moram još usavršit da dobijem više.
Sijem je 20 do 25 kg/ha za gnojidbu.
 
Kod nas neki slovenac kupio zemlju od Race, i sad je krenuo u bio proizvodnju zasejali su oko 400 hektara deteline i sad ce sa tom detelinom da dubri ostalo zemljiste.Sada cekamo da pocnu da kose da vidimo kako ce to izvesti.
 
Poslednja izmena:
Kod nas neki slovenac kupio zemlju od Race, i sad je krenuo u bio proizvodnju zasejali su oko 400 hektara deteline i sad ce sa tom detelinom da dubri ostalo zemljiste.Sada cekamo da pocnu da kose da vidimo kako ce to izvesti.
Dzemal Kocan? Login eko? To je teska mafija. Samo da ne bude Jovanjica 2. Kupio kod nas oko 200ha teske slatine, gde ni trava ne raste. Tu mu ne pomaze ni zelenisno djubrivo ni nista.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Jeste Dzemal .Kod nas skoro 1300 hektara,otprilike pola dobra zemlja a druga polovina dok Raca nije kupio nikad nije radena .Sad hoce da tuzi Racu.Kazu pare nisu problem u naredne tri godine ne ocekuju nikakav prihod a ja mislim ni u naredna 30 godina nece biti prihoda
 
Ja sam kontaktirao ove iz Demeter Biosistem i na osnovu analize zemlje dali mi preporuku više semena trava. Pokušaću da odmah po skidanju pšenice pripremim zemlju i posejem, pa na jesen da sve zaorem za kukuruz.
 
Nazad
Vrh