Zeleno djubrenje

Kolega da li bi napisao tacno gde u madzarskoj se moze kupiti rauola i kako se to na madzarski kaze?

Ili ako znas nekog kod nas da prodaje ili ostavljas li za seme? Kupio bi za probu na par jutara.
Cuo sam neko je ove godine na ugovor sejao za seme pa mi kombajner pricao kako su se namucili,a i od preko sam cuo da samo jedna vrsta kombajna moze da ga uspesno vrse...jbg nerazimem se u kombajne......uglavnom kod nas neznam, ja cu kupovati i dogodine pa me podseti na vreme resicu ti ja to
 
Moze to i drugi kombajn da vrsi. Veci je problem rastur na hederu

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Na ovoj slici je slacica koja je uradjena sa gruberom i sejana psenica u oktobru, rezervoar ispred traktora je za tretiranje povrsine nekim bakterioloskim preparatom da ne kazem djubrivom....

ek3h1u.jpg
 
Poslednja izmena:
Da li moze soja da se koristi za zelenisno djubrenje? Da se poseje posle zetve psenice (ili malo kasnije-kraj jula,pocetak avgusta) i da se zaore u oktobru?
Kazem ''zaore'' jer imam samo plug,nemam razrivace,podrivace i tako te sprave :osmeh:
Ne znam kakva bi bila stuacija za nabavku slacice ili neceg drugog,pa zato pitam za soju,jer nju imam.
 
Mi to zovemo zeleno djubrenje sto i jeste istina a u svetu je Cover Crops ( pokrivni usevi) i koliko sam ja uspeo da ukapiram to je da kazemo prava nauka. Sto vise biljaka u mesavini, posebne mesavine za pojedine vrste zemljista,klime, naknadne useve....veoma interesantno a siguran sam da je pravi nacin da se uspostavi prirodni balans u zemljistu
 
Brankovicu. Isto pitanj sam hteo postaviti, samo sto sam ja mislio sejati gmo soju pa mogu odjedno i ocistiti njivu od trave.
 
Gde ti vidis drzavu.

- - - - - - - - - -

Gde ti vidis drzavu. Nesejem gmo, sta bi falilo za zeleno djubrenje.
 
U mom selu samo ja i jos jedan sejemo obicnu preciznije Galeb. Ostatak svi modifikovanu, nigde nikakve inspekcije, zato kazem da mi nenamo drzavu.
 
Haha... Razrivano je posle zetve. Pa posejana slacica. Resili smo da upropastimo humus.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Da li moze soja da se koristi za zelenisno djubrenje? Da se poseje posle zetve psenice (ili malo kasnije-kraj jula,pocetak avgusta) i da se zaore u oktobru?
Kazem ''zaore'' jer imam samo plug,nemam razrivace,podrivace i tako te sprave :osmeh:
Ne znam kakva bi bila stuacija za nabavku slacice ili neceg drugog,pa zato pitam za soju,jer nju imam.

Komšija imaš belu slačicu u KWS-u i mislim da je oko 2 eura/kg.
 
Da li znate gde se moze nabaviti neka sejalica ili nekav uredjaj da se postavi na gruberu ili tanjiraci, i tako posejati neka biljka posle zetve psenice.
 
Imam ja exactor za setvu biljaka za zelenisno djubrenje 2,5m zahvat i prodao bih ga.

34655307482821918932.jpg
[/URL][/IMG]
 
Nazad
Vrh