Zamena mleka u ishrani teladi

ivanm

Član
Učlanjen(a)
25 Okt 2009
Poruka
606
koliko god kvalitetna zamena ostaje samo ZAMENA, jedina njena opravdanost moze biti EKONOMSKA. Dakle, ako je litar sirovog mleka u otkupu ista kao cena mleka u prahu, zasto se zezati. Zapamtite jedno, covek NIKADA nece moci da zameni prirodu, bilo da se radi o mleku, djubrivu ili bilo cemu ostalom...

dragan69

Član
Učlanjen(a)
19 Apr 2009
Poruka
416
Koju kolicinu mleka treba davati teletu da popije ako se hrani na koficu u zavisnosti od uzrasta teleta, od prvog dana po telenju pa do odlucenja teleta.

zex vicius

Član
Učlanjen(a)
29 Sep 2009
Poruka
66
paralelno sa mlecnim napitkom ponudi teletu starter ja sam koristio MEGGY 35 jedana vreca njega i 50 kg kukuruza a kad tele pojede 1.5 kg startera netreba mu vise mleka to je verovali ili ne 2.5 meseca kod sitnije teladi i neki nan duze

branko lajkovac

Novajlija
Učlanjen(a)
5 Avg 2009
Poruka
14
Samo da se nadovezem sa jednim slicnim pitanjem-planiram da kupim 10 muskih teladi za tov tezine oko 70kg,stari oko mesec ili malo jace,pa me zanima da li odmah da krenem sa koncentratom koje sadrzi mleko,seno i voda po zelji ili da pravim kombinaciju mleka tj. ujutro na primer mleko a oni po zelji u toku dana konc.seno i voda.
Pozdrav!

zex vicius

Član
Učlanjen(a)
29 Sep 2009
Poruka
66
mislim da si na dobrom putu mlecnu zamenu samo ako nemas kravlje i ako racunica pokazuje meggy obavezno vode uvek i sena . pravilo ti je KETLLMASTER vakcina ivermektin ili vermizol pod kozu2kubika u hranu prvih petnaest dana na 100kg telesne mase 10g tetraciklina i 10g tilozina i to ti je pun pogodak da nemas ni stradanja ni kasalj

Hornyik

Član
Učlanjen(a)
31 Okt 2010
Poruka
58
:ppozdrav: Vidim da sano ima nov proizvod nazvan Milli ,dal ga je iko koristio ,kakvi su utisci?
Na njihovom sajtu nisam nasao nikakvik podataka o njemu (prot ,mmasti...).

sandbarst

Novajlija
Učlanjen(a)
3 Feb 2011
Poruka
28
ma otkud to ti je dosta i previse ,jel mislis da predje na cvrstu hranu, sito tele ne trazi drugu hranu nego gladno
Post je spojen: [time]1298381918[/time]
sto se tice zamene za mleko slazem se da je sigurno bolje cisto mleko ali ja sam zadovo;ljan sa zamenom jer trenutno se isplati ,izadje me 17 din l i sto je bitno prakticno nisam imo proliva kod teladii dajem po 3,5 -4 l po teletu
Post je spojen: [time]1298407185[/time]

BARBA

Novajlija
Učlanjen(a)
7 Feb 2011
Poruka
18
Sto se tice prelaska sa mlijeka na zamjenu, dali je bolje presjeći odjednom ili postepeno mijesati dok se nepređe:haha:

flex202

Član
Učlanjen(a)
14 Sep 2011
Poruka
100
Hranim tele sa mlijecnom zamjenicom Milsan i danas mi se malo naduva,ima li ko iskustva,sta raditi,neki savjet od iskusnijih clanova?Inace tele je staro mjesec dana i do sad je pilo mlijecnu zamjenu bez problema.

Unaprijed hvala i Pozdrav!

Surdonja

Član
Učlanjen(a)
5 Mar 2011
Poruka
1.130
@flex202 pozdrav kolega. Nemam neko iskustvo sa mlecnim zamenama i sam sam se skoro susreo sa njima. Telad sam odhranio bez problema, takodje sam koristio milsan, samo sto su telad kod mene stigla sa 5 nedelja. Koju kolicinu i koliko puta na dan mleka dajes teladima, da li si poceo da im dajes koncentrat. I nemoj pogresno da me razumes, da li si siguran da se tele zaista napelo, moja telad su posle sisanja uvek bila popunjena i okrugla, a do sledeceg splasnu.

flex202

Član
Učlanjen(a)
14 Sep 2011
Poruka
100
Evo prije sat vremena hranio telad,medjutim nista,nije se naduvao.Pa ne znam praticu narednih par dana kako i sta,juce otac hranio i ubrzo poslije toga se naduvalo,al bas se naduvalo,sad je ok,pa me bilo malo prepalo.Nisam im jos poceo davati koncentrat,zamjesicu Megi 35 i polako poceti za par dana da dajem,dosad sam pomalo,saku sota davao a Milsan im dajem dvaput dnevno po 4 litre i cini mi se da bi mogli puno vise da pojedu,ali tako je propisano,mislim da nebi smjeo vise da dajem.

Pozdrav

minutauro

Član
Učlanjen(a)
2 Feb 2011
Poruka
383
Ja isto na prolece ako bog da planiram da uzmem 2 komada za sebe da odhranim.. nesto sam se raspitao kod veterinara i rekao mi je da ce mi kad i ako budem ulazio u tu pricu dati neke tabele o kolicini mleka koje se daju ..kako sam ga razumeo postepeno se povecava kolicina i kad se dodje do maximuma posle se pocne davati koncentrat I seno, smanjuje se opet postepeno kolicina mleka itd, itd.. al kako stvari stoje veci ce mi problem biti doci do teladi nego ih odhraniti... :osmeh:

Vrh