Zaštita jagoda

Mislim da se kvadris komotno moze izbaciti ako se koristi signum. Ja kvadris vec godinama ne koristim. Ovo je neka moja logika i nacin na koji ja radim. Ne kazem da sam 100% u pravu, ali nisam imao problema zato sto sam izbacio kvadris

Послато са 5045D уз помоћ Тапатока
 
Moje iskustvo nije neko veliko bavim se jagodom 4 god. A ratarenjem u poljoprivredi 20god. Nebojsa tu si u potpunosti u pravu sto se tice Qvadrisa ali postoji jedan preduslov zdrav sadni materijal dal ga sami pravili ili kupili frigo. Ako ga sami pravite zivice uzimati iz zdravog zasada I po sadnji ispostovati sva preventivna I preporucena prskanja I dobro razviti biljku do zime jer slabo razvijena biljka je sklonija I podloznija bolestima. A frigo sadnica sama po sebi BI TREBALA da bude zdrava.

- - - - - - - - - -

Po nekom mom iskustvu jagoda je najpodloznija bolestima posle berbe I tad posle sisanja netreba stedeti na zastiti jel tad se jagoda brani za sledecu god od bolesti. To je moje iskustvo" al nemora da znaci da sam u pravu."
 
Moje iskustvo nije neko veliko bavim se jagodom 4 god. A ratarenjem u poljoprivredi 20god. Nebojsa tu si u potpunosti u pravu sto se tice Qvadrisa ali postoji jedan preduslov zdrav sadni materijal dal ga sami pravili ili kupili frigo. Ako ga sami pravite zivice uzimati iz zdravog zasada I po sadnji ispostovati sva preventivna I preporucena prskanja I dobro razviti biljku do zime jer slabo razvijena biljka je sklonija I podloznija bolestima. A frigo sadnica sama po sebi BI TREBALA da bude zdrava.

- - - - - - - - - -

Po nekom mom iskustvu jagoda je najpodloznija bolestima posle berbe I tad posle sisanja netreba stedeti na zastiti jel tad se jagoda brani za sledecu god od bolesti. To je moje iskustvo" al nemora da znaci da sam u pravu."

A čime je pršćeš poslije berbe ?
 
Meni se prosle godine pred kraj berbe pojavile lisne vasi u velikoj kolicini pa sam prekinuo berbu i prskao mankogal+ tonus pa posle nedelju dana ponovio.Nisam hteo da je šišam u julu nego sam odtavio za septembar i dosta biljaka mi se osusilo.Jedno 10%.Ove godine ću raditi ridomil kroz sistem i neki bolji fungicid tipa aliet fles preko lista odmah posle berbe i onda šišanje do kraja jula najkasnije.
 
Ja Ridomil, Fosetil-aluminijum i Trianum puštam i kroz sistem. 07.04. sam pustio Mikal Flash (3kg/ha), a do 20.04. planiram pustiti Trianum (800g/ha).
 
Molim za odgovor kada se zastiti Signumom koliko je karenca i kada treba da se dejstvuje sa Switch pa opet Signum i opet Switch a kasnije zastita sa Teldor.

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
 
Molim za odgovor kada se zastiti Signumom koliko je karenca i kada treba da se dejstvuje sa Switch pa opet Signum i opet Switch a kasnije zastita sa Teldor.

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
1. switch - početak cvetanja
2.signim - puno cvetanje
3. switch - plodonošenje
4. teldor - 3 - 5 dana pred branje
Ovi termini su otprilike, a i sredstva ne moraju biti ova, mogu i druga, neko pršće 2 puta, a neko i 5 puta.

- - - - - - - - - -

Molim za odgovor kada se zastiti Signumom koliko je karenca i kada treba da se dejstvuje sa Switch pa opet Signum i opet Switch a kasnije zastita sa Teldor.

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
1. switch - početak cvetanja
2.signim - puno cvetanje
3. switch - plodonošenje
4. teldor - 3 - 5 dana pred branje
Ovi termini su otprilike, a i sredstva ne moraju biti ova, mogu i druga, neko pršće 2 puta, a neko i 5 puta.

karenca: Switch i signum ... 7 dana, teldor: 2-3 dana.
 
Ja danas obisao i ne izgleda tako lose posle leda, posle ce se videti kako budu rasle. To su udarci koji se trenutno nevide.

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока
 
Vide se nije strasno mekan je bio led.Nastradali su zreli plodovi a ove druge bi svic trebao da zaleci i zatvori rane.

Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Videce se crne tacke na jagodama al sta da radim i prosle godine je bilo tako pa sam radio samo svic i nisu trulile.I prosle i ove godine me spicio led posle drugog branja.


Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Kod mene sada nema leda ali nikada se ne moze biti siguran.

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
 
Znate li za neki insekticid sa malom karencom od 1 do 3 dana, a da nije Tonus, Grom, Aktara,Afinex,Abastate ....Naime pojavio mi se Jagodin rilas a jagode dolaze za branje za dva do tri dana. Svi ovi preparati za koje znam imaju karencu od minimum 7 dana.Ima li neko iskustva sa CORAGEN-om. Sorta jagode je ASIA.
 
Nazad
Vrh