Zaštita jagoda

Ako bude kiše u cvetanju i odmetanju plodova onda i češće, a i više puta prskati. Bitno je mijenjati sredstva jer sa jednim sredstvom možeš samo dva puta u toku godine. Ja idem jednom signumom, zatim 2 puta switchom, i na kraju teldorom ( Jer je najmanja karenca ).
 
Pope ja sam isao po skidanju lista bakar a zatim Ridomil i Talstar e sada sta dalje da li ici Quadris po izlasku 5% cvetanja ili sta ti imas u planu i koja je tvoja sema.

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока

Pa napisao sam juce sam isao pehar+promesa.Promesa ti je galenikin aktivna materija je ista kao i kwadris.To mi je prvo prskanje cveta je bilo otprilike 5 do 10%

- - - - - - - - - -

Planiram sutra da zavrsim sa 20*20*20 i neznam da li bi smeo da pustim i Fobos kroz sistem.Neznam da li je kasno posto ocekujem prvu berbu oko prvog maja.Molim starije clanove za savet.
 
Poslednja izmena:
Pa napisao sam juce sam isao pehar+promesa.Promesa ti je galenikin aktivna materija je ista kao i kwadris.To mi je prvo prskanje cveta je bilo otprilike 5 do 10%

- - - - - - - - - -

Planiram sutra da zavrsim sa 20*20*20 i neznam da li bi smeo da pustim i Fobos kroz sistem.Neznam da li je kasno posto ocekujem prvu berbu oko prvog maja.Molim starije clanove za savet.
Pope zasto nisi isao sa Promesa i Talstar i Pehar ako je izvodljivo. Zasto ides Fobosom preko sistema. Pozdrav.

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
 
Pope zasto nisi isao sa Promesa i Talstar i Pehar ako je izvodljivo. Zasto ides Fobosom preko sistema. Pozdrav.

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока

Nisam nista isao kroz sistem od insekticida kad sam radio ridomil pa reko da odradim sad a u subotu sam radio metod480sc+amon+ letol+wizard.Kontam da je to sad ok do precvetavanja.
 
Nisam nista isao kroz sistem od insekticida kad sam radio ridomil pa reko da odradim sad a u subotu sam radio metod480sc+amon+ letol+wizard.Kontam da je to sad ok do precvetavanja.
Pope ja sam isao Ridomil+Talstar preko lista a sada mislim posle kise da idem Quadris da je dobro okupam preko lista. Je li tebi jagoda na otvorenom i koju sortu imas i koliko godine je starost. Ja imam Clery i Antea. Clery cetvrta a Antea druga godina. Mnogo je izmrzla jer ceo Decembar je bio minus 12-13 a Januar minus - 25 tako da se je nesto spasilo. Postavim fotos. Pozdrav.

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
 
Ja neznam sta vi imate u vasim zasadima kad toliko hemije koristite. Ja kod mene prskam samo grinju preventivno i nemam nikakvih problema sa insektima sem sa rutavom bubom ali nuj nemogu hemiskim putem resiti. Sto se bolesti tice ni tu nemam problema jednom bakar pa ridomil Qvadris sve to preventivno a imam i kontrolu koja nije tretirana tj. samo bakrom posle ciscenja i nema neke razlike od ove sto je prskana razmisljam da dogodine svedem na minimum prskanja. Sto se tice botritisa signum i swic po jednom i to je to.
 
Poslednja izmena:
Pa citajuci sta pop step sve mesa kao da ima najezdu insekata. Pitam se dal je sve to potrebno
 
Sinisa ja sam pitao i nije uopste sramota pitati i razmeniti iskustva. Niko se naucen nije radio. Ovo sto sam ja napisao to je i program Intersada a to Bakar, Ridomil+Talstar, Quadris i posle Signum, switch, Signum, switch.

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
 
Ma nisam mislio nista lose s tom konstatacijom samo se pitam imate li stvarno tolikih problema sa bolestima i insektima.
 
http://imgur.com/a/WsOZo
WsOZo

Da li je ovo neka bolest lista ? Sorta alba,zasadjena pre mesec dana...
Za sada sam ih samo gnojio nisam prskao nikakvu zastitu ?
 
Poslednja izmena:
ma nisam mislio nista lose s tom konstatacijom samo se pitam imate li stvarno tolikih problema sa bolestima i insektima.
siniša možda si u pravu. Ja idem preventivno 4 puta ( signum, switch 2 puta i teldor ), a možda uopšte nije ni potrebno. Strah me je da jagode ne propadnu. A tačno bi valjalo jedan red ne prskati puno i vidjeti razliku.
 
siniša možda si u pravu. Ja idem preventivno 4 puta ( signum, switch 2 puta i teldor ), a možda uopšte nije ni potrebno. Strah me je da jagode ne propadnu. A tačno bi valjalo jedan red ne prskati puno i vidjeti razliku.
ako je kisna godina ,ja licno mislim da sredstva protiv trulezi vrlo malo mogu pomoci...ali opet svi mi radimo zastitu da se psihicki rasteretimo grize savjesti...nisam jednom ,za ovih 30 godina koliko sadim jagodu ,cuo ljude koji kazu ,prskao sam ih svim i svacim al dzaba ima trulih jagoda koliko hoces...to je moje misljenje...prosle godine koja je bila kisovita brao sam i zelene trule i bacao...cim se vreme ustabililo nisam imao vise ni jedne
 
ako je kisna godina ,ja licno mislim da sredstva protiv trulezi vrlo malo mogu pomoci...ali opet svi mi radimo zastitu da se psihicki rasteretimo grize savjesti...nisam jednom ,za ovih 30 godina koliko sadim jagodu ,cuo ljude koji kazu ,prskao sam ih svim i svacim al dzaba ima trulih jagoda koliko hoces...to je moje misljenje...prosle godine koja je bila kisovita brao sam i zelene trule i bacao...cim se vreme ustabililo nisam imao vise ni jedne

Ako se jagoda blagovremeno preventivno zaštiti od truleži signumom i switch-om, njoj kiša ništa ne može.Ja sam najbolju jagodu imao 2014 kad su bile one silne poplave,brao sam je po kiši jer je padala nekoliko dana i nisam imao pola kg trulih,a bile su neviđeno krupne. Samo osnovna preventiva i nema brige,to je moje iskustvo.
 
Pope ja sam isao Ridomil+Talstar preko lista a sada mislim posle kise da idem Quadris da je dobro okupam preko lista. Je li tebi jagoda na otvorenom i koju sortu imas i koliko godine je starost. Ja imam Clery i Antea. Clery cetvrta a Antea druga godina. Mnogo je izmrzla jer ceo Decembar je bio minus 12-13 a Januar minus - 25 tako da se je nesto spasilo. Postavim fotos. Pozdrav.

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока

Imam samo Rumbu, i ekstra je ukusna jagoda ali nisam zadovoljan sa prinosom,a poručio sam u Intersadu za jul albu i sibilu cisto da vidim kakav ce biti prinos kod njih.Možda ja gresim negde pa cu videti dogodine.Ako mi se ove dve sorte dobro pokazu preći ću na njih.Hteo sam džoli da uzmem ali nije bilo a Sloba iz intersada me posavetovao da probam Sibilu to je nova sorta stize negde kad i Džoli.
 
Imam samo Rumbu, i ekstra je ukusna jagoda ali nisam zadovoljan sa prinosom,a poručio sam u Intersadu za jul albu i sibilu cisto da vidim kakav ce biti prinos kod njih.Možda ja gresim negde pa cu videti dogodine.Ako mi se ove dve sorte dobro pokazu preći ću na njih.Hteo sam džoli da uzmem ali nije bilo a Sloba iz intersada me posavetovao da probam Sibilu to je nova sorta stize negde kad i Džoli.
Imao sam Albu ali nema jaku cvrstocu ali ekstra rodna e sada Sibila nisam cuo a Dzoli nemoj jer kazu tesko se ukorenjava.

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
 
ako je kisna godina ,ja licno mislim da sredstva protiv trulezi vrlo malo mogu pomoci...ali opet svi mi radimo zastitu da se psihicki rasteretimo grize savjesti...nisam jednom ,za ovih 30 godina koliko sadim jagodu ,cuo ljude koji kazu ,prskao sam ih svim i svacim al dzaba ima trulih jagoda koliko hoces...to je moje misljenje...prosle godine koja je bila kisovita brao sam i zelene trule i bacao...cim se vreme ustabililo nisam imao vise ni jedne
Ako se pojavi botritis, u bilo kojim uslovima, to je samo zato sto zastita nije odradjena kako treba. Ako zasticena kvalitetno i na vreme, moze lezati u vodi i nece joj nista biti. Stojim iza ovog sto sam napisao.
Ljudi stede na preparatima pa kad krene botritis onda udri da se spasi sta moze, ali onda dzabe

Послато са 5045D уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh