Vuna i pribor za šišanje ovaca

Ja sam imao Hainigerku placenu 500e koja se na kraju pokvarila i nije joj bilo spasa(doduse osisala je sigurno preko 10 000 ovaca). Od tada kupujem mar pol kinesku od 60-70e. Ona osisa 400-500 ovaca i crkne ali za te pare dobijes i nove nozeve tako da se svakako isplati.Uvek imam jednu u rezervi,kad ova crkne da ima nova.
A nema neke razlike u radu izmedju ovih skupih masina i ovih kineskih.Samo da su nozevi dobro naostreni. Razlika je tek kada poredimo ove klasicne i "kardanke" to je vec neuporediva razlika.
 
Eto ja sam onaj koji u genima zna, deda odlično šišao ovce, otac šišao dobro ali vec je bilo manje ovaca. Ručno, makazama a bile su u pitanju cigaje.
Ja se po očevoj smrti par godina mučio sa makazama, prvo cigaje pa virtemberg. Pa onda je Šurda dolazio da šiša. Kada je doživeo saobracajku ja kupim kinesku ali po preporuci. Išlo je, ali teže. Onda preko oglasa odem da pogledam heinenger, e ona i brže vrti, i ima kvalitetnije noževe. Ide lepo, mnogo brže ošišam. Ja prezadovoljan pupu. Mana je kada malo imas ovaca cena tih orginalnih mašinica.
 
Poceli su da mi pristizu nozici na ostrenje. iz cega vidim da je vreme za pripremu "oruzja". Stojim vam na raspolaganju sto se tice profesionalne i kvalitetne usluge ostrenja nozica masinice za sisanje ovaca.
Cene za par je 600din, ali to se odnosi samo na ocuvane i ne ostecene nozice. Cena za prljave i ulepljene od prljavstine i dlake cena je 800din po paru, za korodirane i/ili predhodo nestrucno ostrene cena je 1000din po paru.

 
Poceli su da mi pristizu nozici na ostrenje. iz cega vidim da je vreme za pripremu "oruzja". Stojim vam na raspolaganju sto se tice profesionalne i kvalitetne usluge ostrenja nozica masinice za sisanje ovaca.
Cene za par je 600din, ali to se odnosi samo na ocuvane i ne ostecene nozice. Cena za prljave i ulepljene od prljavstine i dlake cena je 800din po paru, za korodirane i/ili predhodo nestrucno ostrene cena je 1000din po paru.

Daj nam nekog ko otkupljuje vunu ?!
 
Nazad
Vrh