VTZ

u suštini je isto jedino što kod tebe imaš dve lamele kardansku i pogonsku
 
Neznam sistem na njemu kako je resen ali spolja mora biti stelujuca stanglica za hod kvacila. Mada ako hvata pred sami vrh je velika mogucnost da je lamela pred kraj tj obloge lamele
 
Hvala na odgovorima. Moguće da je i lamela pri kraju, mada nikad mi nije proklizala ili tome slično.

@Montoya
Pa ulje prolazi kroz spiralu, tj. cevi koje su namotane u spiralu i na vrhu ventilator koji izduvava. Krajnje jednostavno. Ne znam kako greje jer je traktor kod mene od kad su temperature u debelom plusu...
 
Princip klima uredjaja samo sto to negreje bas nesto posebno. Hidraulicno ulje prolazi kroz jedan ventil koji ima malu rupicu i tim prolaskom stvara trenje i zagreva se i onda ide ka spirali
 
Meni ide tu motorno ulje, ispod filtera ulja je jedno dolazno crevo a povratno ide u zadnji deo bloka.
 
Kolege jel zna neko gde mogu da kupim gumice one na razvodniku hidraulike, gde izlaze poluge za ručice?
Ove dve


 
Sredjivao sam prednji trap i sad nema luftova e sad mi jede prednju desnu gumu i to poprilično. Sa luftovima nije :).

Jel treba prednji kraj guma da bude uži ili širi kod ovog traktora? U MTZ temi jedni kažu jedno jedni drugo.
Doduše probao sam i jedno i drugo i jede (do 1 cm sam išo). Svaki savet dobrodošao.

Planiram nove prednje gume da stavim pa da sredim to...
Hvala.
 
Ma mene buni to što dok je imao luftove u krajevima spona nije trošio uopšte... Moraću još da probam sa štelovanjem...
 
E u tome i jeste caka jer kad ima luftova on greske i konstrukciji sam ponisti ili izjednaci. Meni je sumnjivo sto samo desnu gumu dere i to bih rekao da ima uticaja prenos vise nego geometrija.Kod geometrije isklizavaju gume i dere obe gume a ovde nije slucaj i to sad resiti je pitanje kako tacno. Kad ubrzava i koci motorom uglovi tockova idu kontra i mislim da ce manje trositi ako prednji kraj bude malo uzi ali kod rusa se nikad nezna . Oni nisu ni predvideli da to ide asvaltom takoreci
 
Na autu ( koji ima prednju vuču ) prednji deo točkova je otvoreniji za 2mm od zadnjeg dela točkova.
Kao što reče Vojkan smanji ispod santimetra.
Radio sam spone jesenas ( tj. majstor jer ja nisam imao vremena ) i sad vuče kao lud u levu stranu. Kada desni točak poravnam levi se vidi iz aviona da je otvoreniji ( jebo ga majstor ) tako da ću kolko sutra-prekosutra morati da otkačim sponu i da ga nacentriram kako treba.

- - - - - - - - - -

:osmeh:
E u tome i jeste caka jer kad ima luftova on greske i konstrukciji sam ponisti ili izjednaci. Meni je sumnjivo sto samo desnu gumu dere i to bih rekao da ima uticaja prenos vise nego geometrija.Kod geometrije isklizavaju gume i dere obe gume a ovde nije slucaj i to sad resiti je pitanje kako tacno. Kad ubrzava i koci motorom uglovi tockova idu kontra i mislim da ce manje trositi ako prednji kraj bude malo uzi ali kod rusa se nikad nezna . Oni nisu ni predvideli da to ide asvaltom takoreci

Kao što si rekao kada ima lufta on se sam malo nasteluje ☺ . Kod prednje vuče kao što rekoh treba ostaviti otvorenije točkove "par" milimetara jer kad prednja vuča "poteže" ona teži da "zatvori" prednji deo točkova pa se to nulira sa 2-3 mm otvorenijim prednjim delom. Ako nema prednju vuču treba da budu jednaki a može čak da bude i "zatvoreniji" prednji deo za milimetar dva i to sve ukoliko je trap utegnut ☺
 
Sve je to pitanje Pole jer vladimirec je stalni zadnji pogon a povremeno ukljucuje prednji. Razlike u obrtajima tockova tu mnogo cine ali kod svih rusa je problematika oko prednjih guma i trosenja. Najbolje ako bi se mogao naci tacan podatak o uglovima tockova ,ali opet mi nejasan slucaj da obicno jednu gumu uvek prilicno vise trosi sto mislim da ima veze sa ili rukavcima ili pogonom
 
Moguće da je i do rukavca. Možda mu ne valja nagib na tom točku pa zato dere mada opet ne bi ni zbog toga baš drao gumu nego bi se nejednako trošila. Hm.
 
Počeo da me zeza Vlatko. Na leru mi zaliće gas a prima ga normalno kad stoji, pri malom opterećenju gas varira tj na primer na maksu je pa padne na 1500 izgubi snagu, pa se sabere i kao probije (uz crni dim) pa opet ....

Menjao sam filtere i ulje u pumpi prošle godine, ponovo sam promenio ulje (bilo je i goriva unutra) ali ništa nije pomoglo...

Šta mislite da nije radni ventil? Ili možda ac pumpa? Nigde ne vlaži gorivo i samim tim mislim da nije falš vazduh.
 
Nazad
Vrh