Voćarski tiler

Sicko1984

Član
Učlanjen(a)
18 Mar 2016
Poruka
278
Kolege koji voćarski tiler sa 9 S opruga uzeti, sa rotorom?

Ja imam jedan sa klasičnim oprugama ali ima 7 radnih tela i iskreni probao bih S opruge, mislim da bi sa 9 bio bolji učinak.

Znači ako neko ima pozitivna iskustava sa nekim proizvodjačem bilo bi lepo da podeli sa forumašima.

Hvala

- - - - - - - - - -

https://www.kupujemprodajem.com/Podrivac-Tiler-51466384-oglas.htm?filter_id=110419535

https://www.polovniautomobili.com/prikljucne-masine/8622799/tiler-podrivac

Pole t25

Član
Učlanjen(a)
7 Jan 2014
Poruka
439
Prijatelj mi radi sa takvim kod jednog gazde. Oni su posadili 40ha visnje i obrađuje zemlju sa njim. Jesenas je pre sadnje podrivano i orano. Vuče ga kinezom sa 40 konja. Kaže nekad mora i prednju vuču da pali. Malo je morao da skupi motike da se trava ne provlači. Kaze nije ni da mu je teško a nije ni da lako vuče.
[/url][/IMG]

Tomix

Član
Učlanjen(a)
30 Jan 2010
Poruka
880
Sicko1984 ovo su ti duple S opruge.
Ja imam sa devet opruga .
Na njima se menjaju radna tela radim sa koplima i sa tzv pacijim nogama.
Koplja koristim za jesenje i prolecno dublje podrivanje a pacije noge za plice prasenje preko leta.
U planu mi je kupovina i tzv list deteline koji je po velicini uzi od pacijih noga.

Imt 539 i Imt 549dv ga vuku kod mene.

Duple S opruge sam porucio u :

http://www.agrol.rs/sr/content/opružni-kultivatori
Poslali su mi komplete opruga + radna tela+ srafofe + ploce sve sto treba je zasraifi i vatra!
Ram smo sami pravili.

Sicko1984

Član
Učlanjen(a)
18 Mar 2016
Poruka
278
Hvala na informacijama.
Ma znam za radna tela da se menjaju, i ja ih menjam.
Meni je plan da ovaj što imam sa 7 radnih tela ide samo sa kopljima za jesenje a ovaj sa 9 i sa pačjim nogama da ide tokom godine. Iskreno sa povraćajem od 60% na lokalu mi se ne isplati da sam pravim ram ...

- - - - - - - - - -

A da vukli bi ga 542 i verovatno kinez 50ks.

Tomix

Član
Učlanjen(a)
30 Jan 2010
Poruka
880
Ne isplati se praviti ako vec imas povracaj.
Kod ovih sto sam ja porucio duple s opruge i radna tela su made in Italy.

carlos

Član
Učlanjen(a)
9 Dec 2015
Poruka
132
Da li je neko imao iskustva sa ovakvim IMT-ovim podrivačem ili kultivatorom kako ga još zovu. Ovaj ima 11 radnih tela i širok je 2,5m i za Fergusona je malo veliki, ali pošto je voćnjak na nagibu može da prođe - samo nizbrdo.nagibu može da prođe - samo nizbrdo.

ironman

Član
Učlanjen(a)
11 Feb 2011
Poruka
2.211
Ja imam vrlo sličan, italijanski je, ali je skoro pa isti.
Radna tela, motićice su, čini mi se, kod tog italijanskog nešto kvalitetnije, imaju izlivena ojačanja po sredini, pa cenim da su dogovrčnije.
Taj talijanski nema onu gornju noseću cev, i koliko vidim to je sva razlika.
Radi dobro, i ja ga vučem ferdžom, doduše, devet je radnih tela kod mene, kad je zemljište koliko toliko rastresito može to i na nekoj manjojoj uzbrdici, kad je zbijenije samo nizbrdo i cepaj.
A lako ti je da skineš dva kranja radna tela ako je jedanaest mnogo.
Prepakuješ ostala, ako je neophdno (ako kači stabla) odsešeš viškove onih greda sa strane i guraj.

Vrh