Voćarski tiler

Sicko1984

Član
Učlanjen(a)
18 Mar 2016
Poruka
826
Lokacija
Niš
Kolege koji voćarski tiler sa 9 S opruga uzeti, sa rotorom?

Ja imam jedan sa klasičnim oprugama ali ima 7 radnih tela i iskreni probao bih S opruge, mislim da bi sa 9 bio bolji učinak.

Znači ako neko ima pozitivna iskustava sa nekim proizvodjačem bilo bi lepo da podeli sa forumašima.

Hvala

- - - - - - - - - -

https://www.kupujemprodajem.com/Podrivac-Tiler-51466384-oglas.htm?filter_id=110419535

https://www.polovniautomobili.com/prikljucne-masine/8622799/tiler-podrivac
 
Prijatelj mi radi sa takvim kod jednog gazde. Oni su posadili 40ha visnje i obrađuje zemlju sa njim. Jesenas je pre sadnje podrivano i orano. Vuče ga kinezom sa 40 konja. Kaže nekad mora i prednju vuču da pali. Malo je morao da skupi motike da se trava ne provlači. Kaze nije ni da mu je teško a nije ni da lako vuče.
Screenshot_2018-05-11-16-07-19.png
[/url][/IMG]
 
Sicko1984 ovo su ti duple S opruge.
Ja imam sa devet opruga .
Na njima se menjaju radna tela radim sa koplima i sa tzv pacijim nogama.
Koplja koristim za jesenje i prolecno dublje podrivanje a pacije noge za plice prasenje preko leta.
U planu mi je kupovina i tzv list deteline koji je po velicini uzi od pacijih noga.

Imt 539 i Imt 549dv ga vuku kod mene.

Duple S opruge sam porucio u :

http://www.agrol.rs/sr/content/opružni-kultivatori
Poslali su mi komplete opruga + radna tela+ srafofe + ploce sve sto treba je zasraifi i vatra!
Ram smo sami pravili.
 
Hvala na informacijama.
Ma znam za radna tela da se menjaju, i ja ih menjam.
Meni je plan da ovaj što imam sa 7 radnih tela ide samo sa kopljima za jesenje a ovaj sa 9 i sa pačjim nogama da ide tokom godine. Iskreno sa povraćajem od 60% na lokalu mi se ne isplati da sam pravim ram ...

- - - - - - - - - -

A da vukli bi ga 542 i verovatno kinez 50ks.
 
Ne isplati se praviti ako vec imas povracaj.
Kod ovih sto sam ja porucio duple s opruge i radna tela su made in Italy.
 
Da li je neko imao iskustva sa ovakvim IMT-ovim podrivačem ili kultivatorom kako ga još zovu. Ovaj ima 11 radnih tela i širok je 2,5m i za Fergusona je malo veliki, ali pošto je voćnjak na nagibu može da prođe - samo nizbrdo.nagibu može da prođe - samo nizbrdo.

530.jpg
531.jpg
532.jpg
535.jpg
 
Ja imam vrlo sličan, italijanski je, ali je skoro pa isti.
Radna tela, motićice su, čini mi se, kod tog italijanskog nešto kvalitetnije, imaju izlivena ojačanja po sredini, pa cenim da su dogovrčnije.
Taj talijanski nema onu gornju noseću cev, i koliko vidim to je sva razlika.
Radi dobro, i ja ga vučem ferdžom, doduše, devet je radnih tela kod mene, kad je zemljište koliko toliko rastresito može to i na nekoj manjojoj uzbrdici, kad je zbijenije samo nizbrdo i cepaj.
A lako ti je da skineš dva kranja radna tela ako je jedanaest mnogo.
Prepakuješ ostala, ako je neophdno (ako kači stabla) odsešeš viškove onih greda sa strane i guraj.
 
Комшија га је имао.
Нисам га користио.
Он га је заменио са тилером са дуплим с опругама 25 *25.
Касније је направио један са обичним с опругама које су распоређене у два реда.
Колко се цени овај са слике?
 
Купуј за те паре!
Ако сам добро избројао имаш 11 опруга.
Рам ако буде слаб за твог кинеза који иначе ломи шта дохвати -направиш јачи рам опруге у два реда и акција.
Ја тако размишљам а ти сам знаш шта теби боље одговара.
 
Ovo mi zanimljivo jer ako može da se raširi pristojno mogu i u voćnjacima da idem, čak i da dodam neku oprugu. A za vinograd ga skupim koliko mi volja.
Samo mi nekako lagano izgleda.
 
Опруге око црвене динара.
У комбинцији са твојим бочном пипалицом у једном проходу одличан.
 
Да писали смо о њима.
Таман да напишеш утиске како раде посао.
Плитка обрада и брз проход засадима.
Можеш проћи за дан када је угодно за обраду доста.
 
Pa to, nedozvoliti korovima da izbujaju, potrošnja mala, brzina velika, rasterećen traktor. A ako upeče i prerastu korovi tanjirača ili veći podrivač.
 
Poslednja izmena:
Pa verovatno 1.7m širina. Čije opruge, italijanske verovatno? Koliko se sad kreću ovi tileri?
Samo da se pogodi trenutak kultiviranja i da ne prerastu korovi... I rade odlično.
 
Nazad
Vrh