Virtemberg Ovce

  • Začetnik teme aleksandar
  • Datum pokretanja
Nekad Konan ponos i nada za buducnost danas hrana za pse, nocas ga ubio drugi ovan

eug85i.jpg


ja9uhf.jpg


Ovo je kap koja je prelila casu i ovim se moje ulaganje u ovcarstvo zavrsava komplet stado je na prodaju ko zeli da uzme grla nek se javi na moj broj ili na PP najozbiljnije.
 
Rajko prijatelju. Sa ovnovima je uvek tako , malo nepaznje i ogromna steta. I nama se desavalo vise puta dok smo imali ovce da nam pobegne drugi ili treci ovan i pravo naleti na prvog. Cini mi se da je u 2 navrata bilo smrtonosnih situacija ,ali na srecu mi smo bili blizu i odma prikoljemo gubitnika.
 
A u bato to je sranje ali cena koja se placa kod kupovine priplodnjaka oni nisu iz stada gde su se picili od malena sacujem da mu je vrat pukao ili ti polomio od udarca steta i kod mene ove god sranje jedna razboli se mrsavi mucila se 6 mes. i nakraju crce a druga od 90 kg od upale pluca i bio veter.ali odeu penis bezvezna bolest relativno laka za lecenje ali ode sta cu pizdim svaki dan na sto strana i tesim se "moza uvek gore od ovog" a to je da rikne junica posle teljenja e to je sranje .Stisni zube ko Momcilo Gavric i borba .Drugim recima nemoj da te vako sranje baca u depresiju teraj dalje i uci
 
U zivotu se ne odustaje tako lako , ali mozda coveku se vise nemoze. I ako sad ne iskoristi pravu priliku da odustane onda nikad nece. Mi smo imali ovce od 1999 - 2013. U pocetku je islo nekako , ali pri kraju nikako. Treba da se sve savi na papiru i da se iz svega izracuna kolika je zarada.
 
Pre dve nedelje i su i kod mene jednog pojeli Šarplaninci.Odvalio mu bubreg naš stari ovan.Nisam hteo da slikam ni da se "hvalim", to je sastavni deo ovog našeg posla.
Rajko, progutaš knedlu i teraš dalje.
 
Rajko evo par slicica kao znak zivota u Virmebrg rasi
ovo su zenkice osisane su 5-5,5 meseci a ove mladje, neosisane nepuna tri
zkfh3r.jpg


- - - - - - - - - -

2aj0uuc.jpg


- - - - - - - - - -

110928p.jpg


- - - - - - - - - -

ovo je jedan od dva mladja uvezena ovnica. Sad je oko 10 meseci
23j60sn.jpg


- - - - - - - - - -

ovde se donekle vide oba mladja ovna
11hxt2q.jpg


- - - - - - - - - -

ovaj neosisani je star oko 5 meseci (uzmite u obzir da su zivotinje slikane u pokretu)
1dy2hf.jpg


- - - - - - - - - -

Sveze zalucena jagnjad (od 62 do 85 dana)
2uijaz8.jpg


- - - - - - - - - -

97mmg1.jpg


- - - - - - - - - -

ovo je jedan od strijih uvezenih ovnova u priplodu
26390s1.jpg


- - - - - - - - - -

Ovim zavrsavam :cao:
314x9g6.jpg
 
Ma ostalo je nesto da se ne izgubi pelcer:osmeh:
Rajko, to mi je drago da cujem. Gde ces sad prestajati sa ovcarenjem kad svi osnivaju stada, na zalost mnogi samo zbog subvencija.
Nego reci te vi meni jeste li se spremili za zimu,jeste li uspeli da sakupite dovoljno hrane? Ovo jeste bila za mnoge rodna godina ali je borba sa kisom bila velika, bar kod nas.
 
Ja sam spremio sena za dve godine zitarice su dobre strna zita su oteta od nevremena a kukuruz obecava tako da je godina za mene sto se tice hrane natprosecna, ssubvencije su nesto sto dobro dodje a o cemu ja najmanje razmisljam, zvuk zvonceta i cupkanje zelene trave koje se posmatra iz hladovine za mene nema cenu i bez takve ljubavi prema zivotinji nema ni uspeha.
 
Nazad
Vrh