Video nadzor u stocarskom objektu ( svinjarstvo )

panonac

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
16 Okt 2010
Poruka
2.413
Lokacija
Lezimir/Fruska Gora
Otvaram ovu temu jer smatram da je vrlo korisna,kakva su vasa iskustva sa tim uredjajima,svaki savet je dobrodosao.
 
ne znam za svinjarstvo,ali sam na tv-u video prilog o jednom domacinstvu koje koristi video nadzor na farmi ovaca,narocito u vreme jagnjena.prednost je sto se zivotinje ne uznemiravaju obilaskom,i naravno za odgajivaca je vrlo jednostavno i u toku noci samo upali tv i pogleda stanje na farmi.ovo se svakako moze preneti i na svinjarstvo.
ako post ne odgovara temi,slazem se da se obrise.
 
I mene zanima ovakva tema, posebno predlozi od ljudi koji se razumeju u elekroniku. Koja kartica, kamera, kako povezati sa monitorom, šta je nejeftinije a šta najbolje rešenje, svaka čast za temu.
 
Malo sam uredio naslov teme da se ovde piše o iskustvima u vezi postavljanja ovih sistema na objektima za gajenje svinja, dok na forumu postoji već opšta tema, pa se tamo može pisati o opštim stvarima.

Video nadzor
 
Prvenstveno zbog prasenja krmace sam uzeo video nadzor,bas sam nesto ovako i zamisljao da bude sto jednostavnije za rukovanje,da se vidi na TV i da je prenos podataka bezicni,domet je 100m,sve ovo se sastoji od kamere i punjaca i baze i punjaca koja je pored TV-a,za instaliranje je bilo potrebno oko 60 minuta sa probom,bilo mi je potrebno samo naci izvod struje za punjac koji sam uzeo iz dovoda za sijalicu,cela investicija me je kostala 50e,ali je vredelo,sad kada je ne koristim ovde mogu je iskoristiti i za druge namene.
 
Vidim da je tema veoma stara, ali moram da je podignem iz mrtvih. Treba da obnovim kamere u svinjcu gde se prase krmače, do sad sam imao neke stare metalne kamere koje je vreme pregazilo. Trebao bih da kupim dve nove kamere za video nadzor krmača kada se prase. Nemam koga da pitam, a ovde sigurno postoje ljudi koji imaju kamere u svojim objektima. Da li neko ima preporuku za što jeftinije kamere koje bi mogle da služe u ovim uslovima?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Prvo sam tamo pitao, ali niko nije odgovorio.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Koliko novca je "sto jeftinije"? I kako planiras da gledas sliku sa kamere?

 
Planiram da gledam preko televizora, izbegao bih da koristim neki snimač ili neki uređaj tog tipa jer nema mesta za to ispod televizora. Mislio sam da kupim analognu kameru jer bih onda mogao da iskoristim stari koaksijalni kabl sa napajanjem za kamere. Potrebno je samo da baca sliku sa zvukom, rezolucija je skoro nebitna i noćno snimanje je nebitno jer će biti osvetljeno.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Verovatno da sada ima mnogo modernijih modela,ja sam tražio ono što je meni odgovaralo i u tom tenutku bilo na raspolaganju pa to i kupih,bas cu pogledati u radnji šta ima novo,i da vidim kako se krecu i cene.
 
Dahua HD digitalne kamere (za njih znam) mogu da se programiraju da salju analogni signal. Ali analogni signal ne moze da posalje sliku i zvuk preko jednog kabla.
 
E ovakva je moja kamera
R CCD CAMERA model 802C za video nadzor

Camera može se priključi direkno na TV bez DVR-a koji treba da ima činč ili skart ulaz.
Slika + zvuk na TV . Povezivanje: za sliku žuta boja/za zvuk bela boja/za ispravljač 12V crvena boja Camera ima rezoluciju 380 TV Lines Effective pixel: PAL 628x 582 i podržava noćno snimanje(pale se automatski IR lampice u cameri kad je totalni mrak crno/bela je slika).

Cena camere bez ispravljača 12V i Tv činč kablom je 1500. -
Cena camere sa dodacima 12V ispravljačem i Tv činč kablom je 2000. -
 
Nazad
Vrh