video nadzor u štalama

Nista nisi pogresio, ja imam istu takvu u stali zadnjih pet godina,spas kad se tele krave.
 
@Wulf ja sam kupio kameru za video nadzor koja ide direktno na televizor slika,moze pomocu kabla ili na daljinski da radi obicno je koristim za prasenje krmaca jer nemoram da ustajem svaki cas,cena ovakve sprave me je kostala 50 e
 
Imam 1 kameru i narucio sam i kabal rg59, da li neko moze da objasni kako da spojim sa tv-om ,da na jednom kanalu bude slika?
Tv je obican crt sa skartom (mozda ima i ona tri ulaza sa strane, beli, zuti i crveni, ako je to bitno)i koristi klasican set top box.
Da li je problem sto je kamera udaljena od tv-a 20 i koji metar, pitam zbog slanja slike kroz kabal, i napajanja kamere, koje je 12v , mislim da li se zbog te duzine nesto gubi?
 
Moja kamera je mogla kao bezična i preko kabla,i spajala se sa činčovima ako se tako zove zuti,crveni i beli,i morao sam izvaditi antenski ulaz,nesto je remetilo signal.
 
Imam 1 kameru i narucio sam i kabal rg59, da li neko moze da objasni kako da spojim sa tv-om ,da na jednom kanalu bude slika?
Tv je obican crt sa skartom (mozda ima i ona tri ulaza sa strane, beli, zuti i crveni, ako je to bitno)i koristi klasican set top box.
Da li je problem sto je kamera udaljena od tv-a 20 i koji metar, pitam zbog slanja slike kroz kabal, i napajanja kamere, koje je 12v , mislim da li se zbog te duzine nesto gubi?
Ako imaš tri činča na tv-u, kameru spoj na žuti, to je video ulaz, beli i crveni su tonski (levi i desni kanal). Skart ti je svakako već iskorišćen za set top box. Daljinskim od televizora biraš izvor signala AV input za kameru, skart za set top box, signal sa kamere neće biti na nekom od tv kanala. Što se tiče daljine, ako se sve lepo spoji ne bi trebalo da bude problema.
 
Kamera montirana, kabal razvucen, sad ne mogu da nadjem adapter di sam ga stavio, i moram da nabavljam novi, gledam na kp al znam koji da izaberem, na kameri pise da je 320mA.
Da li mogu da uzmem jaci, posto takvih nema?
 
Slobodno uzmi jači, to je čak preporučljivo jer je onih 320mA minimalno koliko treba. Obrati samo pažnju na džeksnu da bude ista jer ima puno kombinacija spoljnog i unutrašnjeg prečnika. I obavezno da je isti napon kao na starom, pretpostavljam da je 12V.
 
Da li postoji neka opcija za bežičnu vezu sa kamerom? Tu gde je kamera nema interneta, razdaljina do TVa je nekih 200m.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh