Veštačko osemenjavanje goveda

meni bi trebalo oko 60-80 semena godisnje,koji bi mi mi odgovarao i koja mu je cena odprilike?
 
Nezgodno pitanje.Kontejner od 25l drzi azot do 90 dana pa opet ide na punjenje ovi manji drze azot dosta manje,pa je i to trosak.Zavisi od tvoje zelje,ja bih uzo veci,e sad manji je malo i prakticniji za nosenje.Cena nisam siguran,ne verujem da je ispod 300eu.
 
90 :sta: можда у идеалним теоретским условима, без отварања и климатизованој просторији ... имаћеш проблема с доставом не исплати се њима да развозе на литар .. (авансно плаћање се подразумева) . старији дјуари су боље прављени..
 
Ne znam koje podatke imas.U idealnim uslovima ovi noviji drze 120 dana,kod mene je redovno 90 dana,nekada na 60 ali to retko.
 
Trebalo bi da se raspitas nekoliko stvari:
Mozes li nekud da kupis seme,zatim koliko drzi taj mali kontejner,nije li preskup u odnosu na veliki.
E sad zasto to kazem,ako kupis u institutu seme,mada tesko,oni ce ti isporuciti azot.Ako si veci kupac besplatno a ako nisi 100din litar.Ne mogu da garantujem,ali mislim da mali drzi dosta manje azot od velikog i nece ti se isplatiti da ga punis na 20dana,dobro se raspitaj.
 
О осемењавању крава никакве .. немам појма нит ме интересује ... о течном азоту понешто :osmeh:

Какав институт питај директно произвођача ...
http://www.messergroup.com/cs/Lokacije/Prodajna_mesta/index.html


П.С. ово на почетку је да би било јасно да у овој теми одговарам само на део питања везаних за течни азот .. у остатак посла вам се не мешам ..:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
cijena 10 litarskog je 650 eura kod mene,porucio sam ga u centru treba da stigne za 15 dana
 
Nece u messeru da toce ako je ispod 15l azota,ja sam bio par puta kod njih.Dok se ohladi cev kroz koju ide azot potrosi se nekoliko litara azota.Mada ni kod njih nije nesto jeftino.
 
Ja cu sam sebi osjemenjavati kada dobijem kontener,jedno me osjemenjavanje sada kosta 18 erua
 
Nema potrebe za kontejnerom tu je potrebno stalno dopunjavati ga i dovoljno je da zaboravis da ga dopunis (sad kad krenu radovi u polju setva kosenje itd) kad ostane bez azota mozes da bacis svo seme, ja sam to resio ovako vet koji mi osemenjava kupi seme koje ja hocu ono stoji kod njega u kontejner i kad dodje da osemenjava to radi sa tim semenom koje sam ja odabrao .
 
Наравно да неће рекох да не развозе на литар ... само увек је јефтиније од треће руке, а они су нажалост постали монополисти практично ..

Контејнери с запреминама мањим од 25л су за теренски рад не за чување - ту је потрошња азота неоправдано висока - мин 25л боље још већи - да се неби цинцулирали с возањем и остајањем без азота - треба вам још један дјуар и пумпа за претакање. Коме се шта исплати нек сам закључи за себе

Генијалне изјаве типа може ручно да се пресипа нећу коментарисати - може - ал колко се проспе и колко је безбедно - за разлику од течног хелијума који је безопасан да се ради "ручно" , мада је и то будалаштина, јер је суперфлуидан па склизне и не прави промрзлине поливање течним азотом не препоручујем ...
 
Nema potrebe za kontejnerom tu je potrebno stalno dopunjavati ga i dovoljno je da zaboravis da ga dopunis (sad kad krenu radovi u polju setva kosenje itd) kad ostane bez azota mozes da bacis svo seme, ja sam to resio ovako vet koji mi osemenjava kupi seme koje ja hocu ono stoji kod njega u kontejner i kad dodje da osemenjava to radi sa tim semenom koje sam ja odabrao .
Moze i to ali ako ti zelis seme od nekog instituta sa kojim tvoj veterinar ne saradjuje onda nema nista od posla.
 
Nazad
Vrh