Vasi konji

Zorka

fotografija0274.jpg
[/IMG]
fotografija0272.jpg
[/IMG]
 
apelić lepo zdrebe.spusti mu seno,vodu zobnicu dole na pod,kad jede da izvlači kičmu da nebude sedlasta leđa
 
Žalim slučaj, NIJE NA PRODAJU. Željo - moraćeš da potražiš nešto drugo...
P.S. I kada bi kupio ovakvo nešto, morao bi da uzmeš i životno osiguranje uz to...
 
nema problema, i onako mi se ne svidja gradja, mislim kako izgleda, mislim nemoj se ljutis, nacicu valjda nesto, tragam svaki dan
 
Ne ljutim se nimalo, već bih voleo da mi navedeš nedostatke koje vidiš na konju, naveo si građu, uopšteno, izgled i još?...Kako ti zamišljaš idealnog konja po tvojoj proceni (koji bi tebi odgovarao)? Na šta obraćaš pažnju kada ideš da gledaš konja koga bi eventualno kupio?
 
dobrodol hteo sam i ja ga ga pitam isto.ali sam znao da ćeš ga ti pitati:ppozdrav:zeljo kod konja su su noge ko staklo tj tetive na to da obratiš paznju kad kupuješ:ppozdrav:zdrebac je ful
 
ništa posebno samo zobnica na pod i seno,kad se sagne ono se raskorači i jede samo izvlači ispravlja kičmu istezaje,pogledaj dobrodolovog zdrepca kakva su mu leđa,, mmmalo sedlasta pravilna leđa,,
 
Pravilna su zato što ga hranim sa zemlje, iako ima jasle, jedino obrok ide u jasle da ne strvi i kopa nogom....
Pokušavam da prikupim što više pravih informacija pre nego i sam jednom kupim konja, nadam se u narednih par godina. Da li to znači da seno, detelinu i slično uvek dobija sa poda, a samo zrnastu hranu iz jasli? Da li je to samo tako dok je ždrebe i dok traje razvoj ili ceo život? Pošto svugde vidim jasle, pretpostavljam da služe za seno, nisam bio znao ovo da je bolje hraniti sa poda zbog sedlastih leđa, a eto koristan savet i kada čovek razmisli i logičan.
 
Nazad
Vrh