VALTRA

Zato što oni kod kojih je taj traktor bio na probi, a uzgred imaju Case, Massey, Class svi su jednoglasni da je ta serija valtri par godina ispred pomenutih. Naravno i navedeni su novi traktori.
Nemoj pogrešno da me shvatiš, ali sad svi novi traktori imaju sličnu opremu, zavisno od porudžbine, tako da ne verujem da se ta Valtra može toliko izdvajati, i jos da je par godina ispred svih. Ako su uopšte poredili traktore sa istom opremom.
A i kako sam cuo da je bila negde na probi od 190ks i nije mogla da prismrdi JD 6195m u oranju, to me je bas razočaralo, a cenovno su tu negde.
 
Bila je Valtra na probi u MassAgraru u Secnju. Pozajmili su i moj NewHolland i uporedjivali ih po snazi i potrosnji. NewHolland je presisao Valtru te su se odlucili da uzmu Hollanda umesto nje.
Mozda je kvalitniji traktor, ali jaci i ekonomicniji nije sigurno.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Ako je bila ona valtra sa 3cilindra, i od 120ks, onda nije merodavno poredjenje. Napisi bas modele.
Po meni, najbitnija je snaga, i kvalitet, a oprema kao oprema, manje igra ulogu. Dovoljno da ima PS menjac I EHR.
 
Bila jedna Valtra 200ks kod nas u selu na probi i vratiše je i uzeše Maseja od 200ks.
A što malopre pomenušte jest da malko više troši od nekog proseka al JD se i kod nas u našoj ekstremnoj zemlji pokazao kao najbolji orač... može da priča ko šta hoće al činjenice su činjenice :ppozdrav:
 
Valtra ima kvalitet to je sigurno. Ta Valtra što je kod nas bila na probi vraćena je zbog cene, kažu da je bila nenormalno skupa i da su za manje para kupili jačeg Maseja sa svom mogućom opremom koju su zamislili. Mada, Valtra u standardnoj opremi ima gotovo sve, nema jedino autopilot...
Ona N114 što smo gledali je vrhunski traktor, ima snagu ima težinu i obrtni moment, ima kvalitet, ali brate i cena joj je strašni sud...
 
Ako je bila ona valtra sa 3cilindra, i od 120ks, onda nije merodavno poredjenje. Napisi bas modele.
Po meni, najbitnija je snaga, i kvalitet, a oprema kao oprema, manje igra ulogu. Dovoljno da ima PS menjac I EHR.
Valtra 200ks ne znam koja je oznaka. NH T7060 210ks.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Valtra, Massey, Fendt, Chalenger treba da je sve slicno. Mislim da je stvar izbora sta hoces da pise na haubi. Inace cela njihova grupacija je cene da se smrznes. Verovatno nasi prodavci nemaju neku prodaju pa i rabate iz fabrike dobijaju minimalne. Dok na primer CNH pa i Claas se vise prodaju i samim tim cene su prihvatljivije. U klasi 200+ ks misljenja sam da ne treba pametovati nego kupiti JD R i mirna Backa. Nek je skup cinjenica je da ide kao nevreme. Puma 210/NH t7060 ne znam neko hvali neko kudi. Soferi kod obliznjeg tajkuna mi pricaju da te Pume 210 trose kao tenkovi, ali znajuci njih voze ih pun gas pa verovatno zato i trose.
 
Verovatno jeste slično mada oni tvrde da je valtra u velikoj većini zadržala svoja rešenja al ko će ih znati... Sve su to dobre mašine... Šteta je što su se svi izbezobrazili nenormalno s cenama, danas bilo koji traktor malo moderniji od 110ks košta preko 60.000e, govorim o traktorima ne o poluproizvodima...
 
Valtra, Massey, Fendt, Chalenger treba da je sve slicno. Mislim da je stvar izbora sta hoces da pise na haubi. Inace cela njihova grupacija je cene da se smrznes. Verovatno nasi prodavci nemaju neku prodaju pa i rabate iz fabrike dobijaju minimalne. Dok na primer CNH pa i Claas se vise prodaju i samim tim cene su prihvatljivije. U klasi 200+ ks misljenja sam da ne treba pametovati nego kupiti JD R i mirna Backa. Nek je skup cinjenica je da ide kao nevreme. Puma 210/NH t7060 ne znam neko hvali neko kudi. Soferi kod obliznjeg tajkuna mi pricaju da te Pume 210 trose kao tenkovi, ali znajuci njih voze ih pun gas pa verovatno zato i trose.
Kada budes na pragu kupovine novog traktora te snage i kada budes stavio ponude sa cenama ispred sebe,razum će ti se sa željom svadjati ali će, verujem, ipak razum pobediti (osim ako ne kupujes traktor da bi selo pričalo). Takav traktor treba ozbiljno i uposliti.

Prva, druga, kuplung treća, ruski ti je menjač sila...
 
Ja bih se zadovoljio i sa polovnim, novo od 200 ks kosta 120+ k evra. Za te pare se moze uzeti dva vrhunska traktora od 200 i 100 ks. Ova Valtra sigurno nije ispod 100 k evra.
Osnovno pitanje koje ja sebi postavljam prilikom neke kupovine je, "A kome to prodati posle 10ak godina, recimo, ili i pre"
Valtru nece skoro niko "ziv" kupiti. Drugi problem je sto ce doci momenat kad pocne da se kvari, a izace joj garancija. Ko ce to popravljati?
Na stranu sto je Valtra dobra i kvalitetna, ali ne treba zaboraviti da zivimo u Srbistanu i da ce se tesko sta promenuti.
Po mom misljenju dobar polovnjak kojeg bi ja direktno uvezao je daleko bolja opcija od novog jer naprosto je cenovno mnogo prihvatljiviji za mene. Onaj ko radi 1000 i vise Ha on moze da kupi i nov traktor i da mu se isplati, to jest da pravi godisnje oko 1000 rs.
 
Viđao sam te Valtre po inostranstvu, i to meni izgleda više kao prototipski traktor, nešto kao kod auta Ferrari, Lambo ili Bugati.
Nisam u materiji toliko da mogu potpuno komentarisati ali zaista su rešenja originalna i specifična u odnosu na ono što je na ovim 'standardnim' traktorima. Traktor zaista jeste fensi, ali kome to realno treba..
Po meni, za realan, ozbiljan, rad JD je sigurno i dalje najozbiljnija i najrealnija kupovina koja se može obaviti, bilo nov ili polovan.
Ipak su oni najača kompanija koja je sigurno napravila najkvalitetniji razvoj, najobimnija istraživanja i ispitivanja i nema logike da nemaju najoptimalniji proizvod.
 
Nazad
Vrh