Uzgojne bolesti pilica

nihad80

Novajlija
Učlanjen(a)
19 Mar 2012
Poruka
11
Pozdrav!!!!
Imam problem sa pilicima koji su stari 27 dana, prije 4-5 dana se javio problem da mi svaki dan po 2-3 pileta izgube volju i snagu , samo leze na stomak glava i vrat su im spusteni na prostirku i izgledaju kao da su im slomljeni vratovi ali nisu, nece da uzimaju hranu i vodu i sutra dan uginu, to se desava zadnja 4-5 dana od kako sam poceo da im dajem dvojku, noge im izgledaju kao da su rascepljeni i nemaju snage da ustaju i da se krecu, zadnja tri dana sam im davao zivamicin ali i jutros istao sve, prostirka se redovno mijenja kao i voda, ventilator radi svakih pola sata po 15 minuta, da napomenem da sam imao problem sa vlagom ali sad je manje od kako ventilator radi svakih pola sata, hrana je Gebi i od 150 polica nisam imao veliki gubitak , na pocetku prvih 4-5 dana je uginulo 4 ali odkako imam ovaj problem uginulo je 7 a ima jos 5-6 sa slicnim simptomima , imali neko iskustva sa ovim , ja pilad drzim zadnje cetiri godine i nisam imao jos ovakav problem i nikad nisam imao ovoliki gubitak pa vas molim za neki savjet

- - - - - - - - - -

http://

- - - - - - - - - -

- - - - - - - - - -

nihad80

Novajlija
Učlanjen(a)
19 Mar 2012
Poruka
11
Jel imaju mozda crveni proliv?
Nemaju, stolica im je zelena i bijela ali nije tvrda, sad sam im skartio muke bilo ih je pet, nisam vise smio da ih drzim sa ostalim, videcemo sutra kakva ce bit situacija, ostalo su jos dva ali oni nemaju ove simptome vac se tresu ko da su na struju ukljuceni, krecu se uzimaju hranu jedino se tresu stalno

Anastasija

Novajlija
Učlanjen(a)
15 Avg 2016
Poruka
3
Cao, imam jedno pile od dva meseca, sve je bilo u redu, jede, pije vodu, ali ne moze da hoda, mislim hoda ali kao pingvin, zadnjica mu je pala i ne moze da podigne a glava je gore, uspravilo se nekako.Moze da hoda, tople su mu nožice, ali zadnji deo nikako da podigne, oslanja se ponekad na krila dok hoda. Ostali pilici su dobro, prvi put vidim ovako nešto...Da li je moguće da ga je nagnječio petao ili da se polomilo kad mi je skočilo dok sam ga držala? Ne znam šta mu je...

zzzz

Član
Učlanjen(a)
12 Jan 2016
Poruka
143
Ne znam stvarno šta to može biti. Imao sam i ja slican slucaj ali sa patkicom ok oko 2 meseca. Nije mogao da hoda skoro ceo dan i stalno je bio uspravljen, bas kao pingvin i oslanjao se na guzicu. Ja sam mu masirao noge i leđa i posle mu je bilo bolje, a sada ima 4 meseca i među najkrupnijima je. Probaj da ga odvojiš negde i daj mu hrane i vode. Nadam se da će mu biti bolje.
pozz

smiljan123

Član
Učlanjen(a)
24 Mar 2016
Poruka
1.676
Imam pilice...i desava mi se da nocu crkne jedno...vec mi troje tako otislo,a uvece svi bili aktivni i veseli.....Nebi trebalo da im je hladno posto sam ubacio onu crvenu sijalicu sto grije i vecinom nisu pod njom.Pilicima ima petnestak dana....neznam tacno...zena mi zaduzena za evidenciju a ja za rad

Zigot

Član
Učlanjen(a)
22 Apr 2015
Poruka
37
Danas sam primetio krv u stolici kod mojih pilica. 23.dan im je, nemaju proliv, ali sam video krv na par mesta u objektu. Oni su normalni, nemaju krvavu kloaku pa sam u nedoumici da li da im dam Enrocin

MilanM

Član
Učlanjen(a)
25 Dec 2010
Poruka
1.007
Ako je krv to je koksidioza erocin ne pomaze. Mozda i nije krv vec samo takav izmet od koncentrata

Sent from my SM-J500F using Tapatalk

Zigot

Član
Učlanjen(a)
22 Apr 2015
Poruka
37
Ako je krv to je koksidioza erocin ne pomaze. Mozda i nije krv vec samo takav izmet od koncentrata

Sent from my SM-J500F using Tapatalk
Citao sam da je kod kokcidioze proliv crven, a moji pilici nemaju proliv vec u cvtstoj stolici vidim malo krvi. Da li da tretiram sa nekim lekom ili da ostavim pa sta im bude?

Vrh