Uzgojne bolesti pilica

Ja sam uvek gasio, kada je ovako toplo uzmes i ugasis u najtoplijem delu dana, posto je ta prostorija bila nekada zimska kocina za prasenje imala je prozro i vrata pa samim tim ima dosta dnevne svetlosti, pilicima u drugom mesecu je svetlo bilo ugaseno preko dana, palio sam ga tek oko 22h jer su u ovom periodu april-maj imali min 4h mraka.
Oni to nadoknade nocu
Ranije je bilo price da ne sme da se menja prostirka jer mzoe da digne bakterije i napravi haos, ja sam licno menjao nekoliko puta jer je bila nekvalitetna i dosta mokra.
Kada sam imao kvalitetnu prostirku samo sam dodavao, oko pojilica uvek vise jer je tu najkriticnije.
Na kraju ture kada cistim objekat tu bude 20ak cm sloja i samo gde je voda bude vlazno ostatak je suv ko barut.
Koristio sam grudve negasenog kreca, njih stavim na veton pa slama preko pa onda krupna trina, oko pojilica sam stavlja neki prah rekose mi ovde na forumu ali s ene secam vise sta je to bilo.

Takodje sam koristio 100% i sa njim bio prezadovoljan kako konzumom tako i ukusom mesa, ja sam mesao odmah kada krenem sa dvojkom, ubacivao mesavinu kukuruz+zito+ovas i jecam, 50 do 60% psenice do 30% kukuruza ostatak ovas i jecam, razlog jer niko u porodici ne voli masne pilice, pored toga davao barenu korpivu i naklijalu psenicu zadnje dve nedelje tova, tovio 8 ili 9 nedelja.
 
Добро си то радио Милане. Ако се гаји за себе не треба баш форсирати са јаком храном.
Ја сам гајио пар тура без сијалица али сам узимао оне од четири недеље. Они су и пасли траву а користио сам онај концентрат са природним кортикостероидима (ако су били природни :) ).
 
Koliko znam u mom kraju sem par proizvođača nema drugih tako da ne verujem da ima taj sa prirodnim lekom.
Svakako kad se gaji za sebe i eventualno da se proda kako bi se pokrili troškovi ne treba štedeti

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Моја грешка у питању су природни кокцидиостатици.
Ево једна компанија која нуди концентрате са тим природним, али мислим да нисам тај концентрат користио.


 
Nazad
Vrh