Uzgoj Japanskih prepelica - nisu pronele jaja na vreme

A da li prepelice mogu da nose jedno jaje dnevno ako smanjimo koncentrat u unesemo zelenis i dugo. Ja sam forsirao zdraviju ishranu, tipa: djetelina, trava, kupus, kelj, tikvice, sjemenke, one su se davile u tome, ali nisam povecao pronos, vec smanjio. Znam da je to sve bolje za zdravija jaja, ali kad ih nema sta ce mi sve to :)
 
Pronele dve :D nasao jutros jaja :ppozdrav: upalio trik sa detelinom ,hvala druze :cool:

moj ti je savet,da u 10 kg koncentrata zamesas 1 kg sojine sacme ili sojinog griza i da im to dajes kao redovan obrok. Uz to im daj proklijalu psenicu i videces rezultat ;)

- - - - - - - - - -

Ljudi sta mislite o malo humanijem drzanju prepelica? Na primer u drvenim boksevima sa piljevinom... Jos ne znam kako se postavljaju slike na forum ali cu uskoro postaviti slike svojih bokseva... Jedino mi problem prave pojilice ako neko ima dobro rjesenje neka javi ::namigivanje:: Moje obicno pronesu 45-50 dana... preporucujem farmu "srebrna koka"

Po mom misljenju ta varijanta sa piljevinom ne pije vodu iz par razloga...

1. kada se piljevina izmesa sa izmetom ume mnogo da zaudara,sto nije dobro za prepelice
2. Piljevina koja sadrzi izmet,kada se okvasi ona se upali pod dejstvom toplote,pa usled toga prepelice imaju problem sa disanjem ...

Najbolje je napraviti drveni sanduk koji ima dno od rabic mrezice 10x10 mm. po toj mrezici prepelice hodaju,a kroz okca ispada izmet koji se lako moze ocistiti i odstraniti,tako da to ne smeta prepelicama...


STo se tice pojilica za tek izlezene prepelice,tu postoji vrlo dobro i jeftino resenje... :)

Na NIS benzinskim pumpama mozete kupiti balon od 5 litara mineralne vode "JAZAK" (ovaj balon nam je potreban za pojilicu,jer ima idealno okruglo dno),takodje u prodavnici plasticnih proizvoda mozete kupiti one okrugle pojilice na koje se navrne plasticna flasa od koka kole. Kod ovakve pojilice nam nije potreban poklopac sa rupama,vec okrugla tacna u koju cemo staviti balon od "JAZAK" vode.

Ostalo nam je da izbusimo rupu na bocnoj strani balona pri samom dnu gde se vidi jedna linija. Ispod same linije busimo rupu precnika 6 mm. za tu rupu mozemo koristiti ekser ili parce armaturice debljine 6 mm,koju zagrevamo na sveci,upaljacu....

KAda balon punimo vodom,postavimo prst na izbusenu rupicu. Balon zatvaramo sa zatvaracem,i dno balona postavljamo na onu okruglu tacnu. RAzmak izmedju tacne i zida balona iznosi 5 mm,sto je dovoljno da male prepelice piju vodu a da se pri tome ne okvase :)

- - - - - - - - - -

Ljudi sta mislite o malo humanijem drzanju prepelica? Na primer u drvenim boksevima sa piljevinom... Jos ne znam kako se postavljaju slike na forum ali cu uskoro postaviti slike svojih bokseva... Jedino mi problem prave pojilice ako neko ima dobro rjesenje neka javi ::namigivanje:: Moje obicno pronesu 45-50 dana... preporucujem farmu "srebrna koka"

Po mom misljenju ta varijanta sa piljevinom ne pije vodu iz par razloga...

1. kada se piljevina izmesa sa izmetom ume mnogo da zaudara,sto nije dobro za prepelice
2. Piljevina koja sadrzi izmet,kada se okvasi ona se upali pod dejstvom toplote,pa usled toga prepelice imaju problem sa disanjem ...

Najbolje je napraviti drveni sanduk koji ima dno od rabic mrezice 10x10 mm. po toj mrezici prepelice hodaju,a kroz okca ispada izmet koji se lako moze ocistiti i odstraniti,tako da to ne smeta prepelicama...


STo se tice pojilica za tek izlezene prepelice,tu postoji vrlo dobro i jeftino resenje... :)

Na NIS benzinskim pumpama mozete kupiti balon od 5 litara mineralne vode "JAZAK" (ovaj balon nam je potreban za pojilicu,jer ima idealno okruglo dno),takodje u prodavnici plasticnih proizvoda mozete kupiti one okrugle pojilice na koje se navrne plasticna flasa od koka kole. Kod ovakve pojilice nam nije potreban poklopac sa rupama,vec okrugla tacna u koju cemo staviti balon od "JAZAK" vode.

Ostalo nam je da izbusimo rupu na bocnoj strani balona pri samom dnu gde se vidi jedna linija. Ispod same linije busimo rupu precnika 6 mm. za tu rupu mozemo koristiti ekser ili parce armaturice debljine 6 mm,koju zagrevamo na sveci,upaljacu....

KAda balon punimo vodom,postavimo prst na izbusenu rupicu. Balon zatvaramo sa zatvaracem,i dno balona postavljamo na onu okruglu tacnu. RAzmak izmedju tacne i zida balona iznosi 5 mm,sto je dovoljno da male prepelice piju vodu a da se pri tome ne okvase :)
 
farmapticica, hvala na savjetu, uvrsticu im to u ishranu odmah...pa cemo vidjeti rezultate :)
 
da li neko moze da mi kaze, zasto mi prepelice jedna drugu kljucaju u ledja, skroz su im ledja iscerupana (gola)?
Molim vas da mi neko pomogne
 
Moje prepelice ne jedu koncentrat i dalje nose redovno. Kavez im je veci od uobicajnog ali nije bas velik, zbog nedostatka prostora. Sve za njih probudite svest budite HUMANI!!!
 
Poslednja izmena od urednika:
da li neko moze da mi kaze, zasto mi prepelice jedna drugu kljucaju u ledja, skroz su im ledja iscerupana (gola)?
Molim vas da mi neko pomogne

Reci nesto malo vise! Koliko prepelica imas, da li su za tov, ili su nosilje? Cime ih hranis? Da li prodajes meso\jaja, ili ih gajis za svoje potrebe? Itd...

Verovatno im fali Ca tj. kalcijum ili neki drugi element, kupi im grit u polj. apotececi to ce svakako pomoci!
 
@tedus Jel bi mogli da stavite slike tih kaveza na forum, posto slika uvek vise pokaze od hiljadu reci.
 
Poslednja izmena od urednika:
Recite mi ima li ko ikakva iskustva sto se tice automatskih pojilica sa japanskim prepelicama?Pojilice su pa prihvatacem tako da i voda koaj curi sa lipli dok ptice piju lekapa po drugim pticama
 
Od pre nekoliko dana prepelice cim snesu jaje odmah pojedu. Dajem im kalcijum redovno, ali ne pomaze.
 
Pozdrav drugari da se predstavim ja sam ivan.i osim kokosaka i gusaka stigle su nam i 11 komada prepelica starih 6 nedelja dali je eventualni problem za pronosenje jaja davati i dalje 1 jedinicu za pilice sa.22%proteina koji su dosad jele kod bivseg vlasnika koji ih je izlegao.hvala

Послато са SM-N910F уз помоћ Тапатока
 
Prepelice pronele sve ok
054bcb65ca49168e75bd8212bd358143.jpg


Послато са SM-N910F уз помоћ Тапатока
 
Kakvu hranu im dajes? Ja se nesto razmisljam da uzmem sebi 10-12 komada eto cisto zbog zdravlja sto bi se reklo.. Cak sam uspeo kupiti neki stari ragavi kavez za 200 din , improvizovao pojilice od pvc cevi.. Snalazenje samo takvo :D
 
Kakvu hranu im dajes? Ja se nesto razmisljam da uzmem sebi 10-12 komada eto cisto zbog zdravlja sto bi se reklo.. Cak sam uspeo kupiti neki stari ragavi kavez za 200 din , improvizovao pojilice od pvc cevi.. Snalazenje samo takvo :D
Koncentrat za.koke nosilje im dajem


Послато са SM-N910F уз помоћ Тапатока
 
I moje pronele prekjuce, doduse jedna, ali sa 35 dana, knjiski. Ja im dajem koncentrat za nosilje 5 dela i 2 dela pretrupe kukuruza i tritikala, uz dodatak lanene sacme. Tako da imam omega 3 jaja. :)
 
Da ozivimo temu. Jutros su se izlegle, 115 od 132 oplodjena jaja. Ja sam stavio 140, jedna preko drugih, da kad odbacim neoplodjena ostane puna lesa sa jajima, ali se ispostavilo da je samo 8 jaja bilo neoplodjeno, pa je tako ostalo do kraja. Stavio sam toliko jer je kod prethodnih inkubacija, kada sam kupovao jaja, skoro trecina bila neoplodjena. Inace u kavezima je bilo po 6 zenki i jedan muzijak, tako da ona teorija da mora da bude 3 zenke i jedan muzijak nije tacna. Ja sam primetio dok sam imao po tri muzijaka u istom kavezu da je samo jedan aktivan, druga dva su uglavnom ubijeni i pokunjeni u cosku.





 
Nazad
Vrh