Ursus

Za sad ne tera vodu u karter a posto ima antifriz ne mogu da primetim ni da tera ulje u vodu. Jel bi mozda napravio vecu stetu ako bi ga vozio jos par dana u drva pa za vikend kod majstora?

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 
Gle, ja bi ti preporučio, glavu dolje, očisti, ubaci drugi dihtung, stegni na kilažu, podesite ventile i peglaj dalje. To ti je brat bratu 2-3 sata posla, i reši se na licu mesta ako glava nije dobila, a veliš da se nije pregrijaom.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 
Marko za sad ti je najjednostavnije, a i nista ne kosta da uzmes i da proveris da li su glave dovoljno stegnute. Posle tek kreces dalje ako se idpostavi da nije do toga. Takodje mi se cini da si mu prepunio hladnjak sa antifrizom. Ako se ne varam ti si mu sipao do vrha, a treba samo da pokrije sace. Isto sam i ja cuo da ne sme da mu se vadi termostat, ali sam zaboravio sta je tu fora.
 
On po malo izbaci visak kad dobije jaci gas a jutros sam namerno dopunio da vidim jel duva u hladnjak. Od kako pamtim nikad nije imao termostat...
Sutra cu da proverim jel moze da se dotegnu jos malo

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 
Rszina antifriza neka te ne mući, izbacit će on višak van, zato i ima na vrhu kilera ono crevo. Termostat mora bit unutra jer bez njega nemože normalno hladit zadnji cilindar, do rezervara, te na njemu naj rađe odlaze dihtunzi. Kod svih ursusa i zetora je to tako.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 
Uskoro dobija temostat i verovatno novo kuciste. Javicu gde je bio problem.

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 
Puše ti na čep ulja vjerojatno zbog vlage u zraku, a i pitanje kakva je kvaliteta ulja kojeg stavljaš u motor. Po onome kaj sam vidio na videu, tebi je sve ok, ali pošto nemaš termostat vrti ti vodu u krug, pumpa-kiler-pumpa, nemože ju potjerat do kraja sistema pa ti zato diže vodu na večem gasu.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 
Uskoro dobija temostat i verovatno novo kuciste. Javicu gde je bio problem.

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
Kučište ako je dobro nema potrebe mjenjat. Uzmi ga dole fino pošmirglaj sa brusnim papirom, ubaci termostat i po gasu. Ja kad sam kupio svojeg nije isto imao termpstat nego je netko ubacio u ono kratko crevo između kučišta i pumpe komad štila od lopate sa probušenom rupicom nekih fi 6mm. Uloga je bila vjerojatno slična termostatu, da ne vrti vodu u krug nego da ju gura do kraja sistema.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 
Ulje je nisotec 15/40 koliko se secam. Buni me to sto kad se ugreje pod opterecenjem i skala dodje skoro do zelenog, na pola gasa pusi i na cepu tamno plavo, i to onako muski. Kad se malo ohladi onda prestane. A pali bez problema, vuce, nije promenio rad..

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 
Za karike ne znam, a ove sto su na njemu su fabricke. Da iskoristim ovo lepo vreme da spremim drva pa cu posle kod druga majstora da oteram i da sredimo. I javljam sta je bio problem. Od mnogih sam cuo kao sta ce termostat na traktor, ali ima logike ovo za 4-ti cilindar.


Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 
Danas smo radili, malo sam ga štedeo i završismo posao. Nije gubio vodu i nije dimio na cepu. Nek izdrzi do petka pa cemo posle da vidimo sta cemo.
d97816e7e3a3c0c7f4c38cd05fca37bd.jpg


Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 
Ma znam ja i bolje da natovarim, nego je put iskopan pa je i ovako negde zajebano. Prikolica mi nije sad kuci, sutra cu da izmerim. Mislim da je negde oko 80cm precnik koliko se secam. Sutra javljam

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh