Uredjivanje travnjaka

eDGe

Član
Učlanjen(a)
27 Nov 2017
Poruka
1.095
Mozda moze selektivni herbicid za travu...prskao sam sa njim,vidi se kako polega.

Spajki

Član
Učlanjen(a)
11 Okt 2009
Poruka
4.391
Društvo,imam jedno pitanje:koju travu posejati u dvorištu u kom postoji orah koji pravi odredjenu hladovinu?Dosta visoko ga orezujem,ima promaje i vazduha ispod njega.Nov travnjak je u pitanju,pripremljena zemlja za seme trave samo jos ne znam koje?

Philby

Član
Učlanjen(a)
24 Maj 2013
Poruka
1.646
Malo koja trava raste ispod oraha. Desetak metara dalje od oraha trava bude iznad čizme i kosi se svaki mjesec, a ispod oraha za to vrijeme jedva desetak cm.

Spajki

Član
Učlanjen(a)
11 Okt 2009
Poruka
4.391
Onda da vadim orah da bih imao normalan travnjak?Drugar ima nesto malo trave pod orahom gde je mnogo veca hladovina,mozda vredi probati jer ga ja šišam mnogo višlje ili ipak nema trave pod njim?

Goran G.

Član
Učlanjen(a)
2 Nov 2009
Poruka
5.505
nema smeše,jod i svasta nesto sto otpušta oraj
Društvo,imam jedno pitanje:koju travu posejati u dvorištu u kom postoji orah koji pravi odredjenu hladovinu?Dosta visoko ga orezujem,ima promaje i vazduha ispod njega.Nov travnjak je u pitanju,pripremljena zemlja za seme trave samo jos ne znam koje?

mims

Član
Učlanjen(a)
23 Jul 2009
Poruka
5.915
Nije samo zbog hladovine. Lišće sadrži tanine. Probaj pa ćeš videti. Ako ti ne odgovara vadi orah.

Misker

Član
Učlanjen(a)
20 Okt 2010
Poruka
244
Probaj barenburg shadow, 1 kg kosta oko 900 din,probaj pa ces videti.

Poslednja izmena:

Spajki

Član
Učlanjen(a)
11 Okt 2009
Poruka
4.391
Hvala na savetima,verovatno ću probati da posejem travu i ispod oraha pa cemo videti šta će biti od nje.

cheki

Novajlija
Učlanjen(a)
28 Jul 2013
Poruka
12
Pozdrav!
Potrebni su mi neki sevati,a verujem da ima ljudi ovde na forumu koji bi mogli da pomognu.
O ovome se radi. Nas par odrzavamo fidbalski teren, trudimo se da to sto je moguce bolje izgleda.A imamo problem sa kisnim glistama,prosto je neverovatno koliko su gliste u stanju da povaljan teren ponovo pretvore u neravnu povrsinu.
Znam da su gliste korisne za zemljiste,ali su definitivno nepozeljne na fudbalskim terenima,pa me zanima ima li nacina da se resimo glista?

dukej

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
14 Avg 2007
Poruka
6.240
@ mali.alen

Zamišljam kako bi se Nejmar valjao po tom terenu... :haha:

Kokoške bi trebalo uvesti na sve terene, dobro za travu, a dobro i za gledaoce - bilo bi manje simuliranja... :)

Vrh