Upute za uzgoj gljive bukovače na porodicnom imanju

I ja poslednjih 30 tona, januar i pola februara 0 plesni bogu hvala...
 
oko 70 tona godisnje, nekad 2.000 pa do 6.000 dzakova u rodu. Poseje se oko 20.000 komada godisnje, leti manje, u zimu najvise kad nema konkurencije a prodaja ubija po extra cenama. Gadjam prve i zadnje nedelje u postu. Zarada? Nekad 300%, nekad 30%. Zavisi...
 
U mene su tri vreće bile na temp 8-10 stepeni, 20 dana. Nisu prorasle, slabo, malo ko bijela paucina pocela da se hvata na rupama.

Zanima me da li je micelij mogao da se unisti na toj temp. za taj period??

Sad je toplije, pa je visa temp, i kao da je krenulo malo da prorasta. Ne znam da li ce se ta niska temp odrazit na prinos, kojem se nadam.
 
U mene su tri vreće bile na temp 8-10 stepeni, 20 dana. Nisu prorasle, slabo, malo ko bijela paucina pocela da se hvata na rupama.

Zanima me da li je micelij mogao da se unisti na toj temp. za taj period??

Sad je toplije, pa je visa temp, i kao da je krenulo malo da prorasta. Ne znam da li ce se ta niska temp odrazit na prinos, kojem se nadam.

Nije unisten ali nece da proraste , mora da bude od 20 do 25 stepeni za inokulaciju , pitanje je samo da se sada nije inficirao supstrat sa pljesni ili nekom bakterijom , to ces da vidis u roku 10 dana.
 
Pozdravlj ljudi , vec neko vreme nisam radio sa pecurkom . Krenuo bih sada opet , medjutim ne bih uzimao italijansko seme vec ovo madjarsko . Tako da ako moze preporuka od koga da uzmem ili neki kontakt na privatnu poruku (preprodavci stop) . Imam ponudu neku 3000 rsd za 2 dzaka (ukupno 12 litara)
 
Nije unisten ali nece da proraste , mora da bude od 20 do 25 stepeni za inokulaciju , pitanje je samo da se sada nije inficirao supstrat sa pljesni ili nekom bakterijom , to ces da vidis u roku 10 dana.
Upravu si. Jednavreca je dala plodove prije vise od 10 dana (jer sam je ubacio na sobnu temp), a druge dvije sad. Zadovoljan sam. Posto su mi sad vrece kraj izvora topline, pa se isusuju, zaljevam ih kroz rupice sa spricom (injekcijom). A cuo sam da neki carsaf nakvase, pa otresaju ga, tako da padaju one ko kapljice rose, vlage na gljive.

A da li je ko probao koristit prehranu za gljive, nesto na bazi azota-fosfora-kalcija? heh, to mi je proslo kroz glavu, da oprobam experiment. :riba:
 
Ne slama je ok znaci sva je lepa kad je meljemo svaku gledamo nema šanse da promakne , vlaga nije ? zašto znamo da nije , kolega cija je komora seje isto i uparava isto i slama je ista znaci sve sa jedne gomile postoji šansa a toje 100% SIGURNO daje plasni bacila svoju miceliju u prostoru i stalno krece , sad smo uzeli ZIVU SODU i sanjom cemo da radimo dezinfekciju + ostali preparati .
Onda neznam sad cu probati daje kuvam kao i pre štosam radio pacu videtiako opet ne uspe onda je kraj neradim više a verovatno ni moji drugari

Borca sta si uradio sa proizvodnjom? Jel si se resio zelene plesan?:ppozdrav:
 
To "nesto na bazi azota-fosfora-kalcija? heh, to mi je proslo kroz glavu, da oprobam experiment" clan "stranac" neka zaboravi ako misli na vestacka djubriva
i ostalu hemiju o kojoj ne bi sad diskutovao jer nije tema. Zasto kvariti i trovati nesto sto postoji milionima godina na ovoj planeti ako zelite zdravu pecurku.
Mozete probati, to je vasa licna stvar ali nemojte da se iznenadite ako pecurka odgovori suprotno od onoga sto ocekujete. Umesto ocekivanog velikog prinosa,
mozete da imate veliki deformitet plodova u toj ili sledecoj generaciji (ako iste koristite za novu reprodukciju) i verovatno pravu najezdu raznih bolesti.
Ovo moze a nemora da se desi, zavisi od puno faktora kao recimo od kolicine dodatih aditiva, medjusobnog odnosa pojedinih elemenata...
Postoje u svetu pojedini aditivi koje preporucuju neki proizvodjaci micelijuma ali vi ste, koliko vidim pocetnik u ovom poslu ili tu negde i za sada to zaboravite.
Probajte za pocetak da proizvedete zdravu pecurku za svoju porodicu, komsije i poznanike a posle polako sirite posao.
Radi povecanja prinosa imate prirodne izvore azota koji nece naskoditi zdravlju pecurke. U zavisnosti koju pecurku uzgajate mozete recimo koristiti psenicne
mekinje ili lucerku kao odlicne izvore azota u odnodu nekih 5 do 10 %, ne vise jer vrlo verovatno eto bolesti. Ovo vam vazi za bukovacu i shiitaku a ako uzgajate
sampinjone onda je verovatno proizvodjac komposta podesio medjusobne odnose kako treba, prvenstveno mislim na odnos celuloze i azota odnosno C:N odnos.
Zelim vam puno uspeha i pozdrav
 
ganoderma, bavis li se ti uzgojom bukovace?
Mozes li mi nesto reci o zelenoj plesan. Pre 13 dana sam skuvao 120 dzaka. Merio sam temp. slame i bila je 120stepeni kuvao sam je 30 min. Osmi dan u inkubaciji mi se pojavljuje ta plesan. Svaki dan izbacam dzakove. Jos 50 mi je ostalo. Temp. u prostoriji 20 stepeni, a u dzakovima od 27 do max 32.
Mislim da ce mi ostati oko 45 dzaka. Ti dzakovi su pobeleli posle 5 dana dok ovi ostali sve nesto sporo.
A iz dzakova mi nice zito kao ludo.
Svaki savet dobro doso.
 
@ milos026 Najverovatnije da to nije dobro skuvano jel skuvano zito nema sanse da proklija. Nesto tu u toj tehnologiji ne stima.
 
To i ja mislim. Voda ili para nije probila svuda. Ali opet kazan oce da iskoci kolko vri.
NISTA MI NIJE JASNO.
 
To i ja mislim. Voda ili para nije probila svuda. Ali opet kazan oce da iskoci kolko vri.
NISTA MI NIJE JASNO.

Kao sto sam rekao i ranije , slama se kuha na temperaturi od 85 do 100 etepeni ni manje ni vise vec 45 minuta , ali znaci da ti kuha tih 45 minuta a ne da stavis u vodu i da nalozis pa za 45 minuta da vadis , nakon toga slamu izvadis na neku foliju , slozis ju u hrpu i pokrijes opet drugom folijom da nema sastrane otvoreno folije i ostavis do drugi dan da se ohladi , tako ti ide pasterizacija jer tako vrela slama zadrzava svoju temperatur ( 80 stepeni) bar jos nekih 6 do 8 sati , punjenje se radi u zatvorenom prostoru bez propuha da nema vjetra tako da ti nista ne moze da nanese spore pljesni i na kraju temperatura slame kod zasijavanja mora da bude ispod 30 stepeni , a kod prorastanja supstrata je naj bolje 25 stepeni i to moras da mjeris temperaturu u sredini vrece jer razlika izmedju sredine i vanjskog djela moze da bude i vise od 5 stepeni.
 
Slamu sad nisam stavljao da prenoci. Ako budem nastavio da radim probacu tako. Ja je rasprostranim na najlon i cekam da se ohladi. Kad se ohladi odma je punim.
A temp. supstrata sam merio iz sredine.
Moj jedan drugar radi tako vec 2 god. i nijedna tacka zelenila. Jedino u cemu je razlika je kazan za kuvanje. On ima vojnicki prohramski a ja pravljen metalni.
 
Slamu sad nisam stavljao da prenoci. Ako budem nastavio da radim probacu tako. Ja je rasprostranim na najlon i cekam da se ohladi. Kad se ohladi odma je punim.
A temp. supstrata sam merio iz sredine.
Moj jedan drugar radi tako vec 2 god. i nijedna tacka zelenila. Jedino u cemu je razlika je kazan za kuvanje. On ima vojnicki prohramski a ja pravljen metalni.

Tako je i kod njega nema hrdje jel tako a kod tebe je hrdjav i u medjuvremenu dok ne kuhas on na sebe primi hrpu spora pljesni.
Slama mora da bude zdrava , zlatnozute boje , nemoj da dodajes sjeno ili posije jer ti to povecava mogucnost za pljesan.
 
Moja lova, hoce li od prevelike vlage u supstratu da se javi BUDJ? Iako sam ih okakacio i iseko usi na dzaku supstrat mi deluje previse vlazan. Pun vode.
 
Evo i ja da se javim i nesto pitam...
Prvo da kazem da sam pre oko mesec dana uzeo par dzakova bukovace i krenuo sa poslom cisto da vidim kako to izgleda.. Generalno do sada sam zadovoljan iako nisam imao na pocetu dovoljnu i konstantnu temperaturu i jos po nesto ali da ne davim previse...uglavnom krenuo je i prvo branje pecuraka i sada je taj proces na otprilike polovini...
Elem pre par dana sam stavio led belo osvetljenje i ono sto sam primetio za ova dva dana je da su pecurke usporile sa rastom. Moje pitanje je da li je razlog tome LED svetlo ili mozda neki drugi parametri...tipa CO2 jer temperatura i vlaznost, ono sto merim, u ova dva dana se nisu znacajno menjali.
Znaci jos jednom da li neko imam iskustva sa LED svetlom? Moze li da ono negativno da utice na pecurke?
 
Moja lova, hoce li od prevelike vlage u supstratu da se javi BUDJ? Iako sam ih okakacio i iseko usi na dzaku supstrat mi deluje previse vlazan. Pun vode.

Ne , od prevelike vlage ce ti poceti da se cjedi onako ljigava tekucina a to znaci da se pojavila bakterija , e sada kako se zove ne znam , ali hoce od prevelike vlage da uspori prorastanje miceliuma bikovace pa onda zelena pljesan prevlada bukovacu.

- - - - - - - - - -

Evo i ja da se javim i nesto pitam...
Prvo da kazem da sam pre oko mesec dana uzeo par dzakova bukovace i krenuo sa poslom cisto da vidim kako to izgleda.. Generalno do sada sam zadovoljan iako nisam imao na pocetu dovoljnu i konstantnu temperaturu i jos po nesto ali da ne davim previse...uglavnom krenuo je i prvo branje pecuraka i sada je taj proces na otprilike polovini...
Elem pre par dana sam stavio led belo osvetljenje i ono sto sam primetio za ova dva dana je da su pecurke usporile sa rastom. Moje pitanje je da li je razlog tome LED svetlo ili mozda neki drugi parametri...tipa CO2 jer temperatura i vlaznost, ono sto merim, u ova dva dana se nisu znacajno menjali.
Znaci jos jednom da li neko imam iskustva sa LED svetlom? Moze li da ono negativno da utice na pecurke?

LED svjetlo ( ovo je moja struka jer sam elektronicar ) nikako ne mozes da koristis za bukovace jer je to zivo bice odnosno biljka koja ne koristi samo jedan spektar svjetlosti za svoj rast vec koristi preko 14 razlicitih spektara svjetlosti zavisno od faze razvoja , znaci morao bi da ima GROW LIGHT ili svjetlo koje osim bjele ima i plavu , zelenu i crvenu svjetlost na sebi pa postelas prema onom sto je naj bolje za biljke , sigurno nisu usporile radi svjetla ali ce ti postati izduzene kako budu rastel , uzrok usporenog rasta je vjerovatno i gotovo sigurno zbog pada temperature u objektu.
 
LED svjetlo ( ovo je moja struka jer sam elektronicar ) nikako ne mozes da koristis za bukovace jer je to zivo bice odnosno biljka koja ne koristi samo jedan spektar svjetlosti za svoj rast vec koristi preko 14 razlicitih spektara svjetlosti zavisno od faze razvoja , znaci morao bi da ima GROW LIGHT ili svjetlo koje osim bjele ima i plavu , zelenu i crvenu svjetlost na sebi pa postelas prema onom sto je naj bolje za biljke , sigurno nisu usporile radi svjetla ali ce ti postati izduzene kako budu rastel , uzrok usporenog rasta je vjerovatno i gotovo sigurno zbog pada temperature u objektu.

Hvala... Jos jedan efekat je to da su neke pecurke pocele da se suse, znaci usporen ras I susenje. Ali....ono sto sam takodje uradio u isto period kao I zamena svetla, a potpuno sam zaboravio, je to da sam ventilator vise otkrio, tako da vazduh struji direktnije na pecurke. Moguce da sam na taj nacin napravio promaju u prostoriji. Posledica promaje moze biti upravo susenje, ako se ne varam. Sada sam to ispravio/vratio na staro,pa videcemo da li su efekti pozitivni. javljam rezultat.
 
Poslednja izmena od urednika:
Pozdrav,imam jedan problem,zasejao sam tridesetak dzakova bukovace,sve je bilo ok,dok nisu prorasle,prva 2-3 dana rast i izgled bukovace je bio normalan,ali sam vec sledeceg dana primetio da se umesto normalnog oblika,sesiri formiraju u obliku levka i savijaju prema unutra,vlaga je konstantno preko 95%,imam dva ventilatora koji se ukljucuju u isto vreme,(jedan ubacuje,drugi izbacuje vazduh)medjutim primetio sam da se mrezica ventilatora koji izbacuje vazdih zapusila sa nekom belom praskastom smesom,materijom...neznam kako da je nazovem,te sam ja lepo skinuo,tu mrezicu pa kako mu bog da,i jos sam dodao jedan mali klasican ventilator,koji se ukljucuje kad i pomenuta dva,primecujem da se jedino tako spusta vlaznost prostorije,inace prostorija nije velika otprilike 15-tak kvadrata,bojim se da nije u pitanju manjak kiseonika i visak co2,pa vas molim za pomoc, ukoliko neko ima neki savet,sta da radim,hvala unapred !!!
Fotografija2075_zps0d97a0a3.jpg
[/URL][/IMG]
 
Nazad
Vrh