Univerzal

Ocisti sito AC pumpe, imao sam taj problem pre par dana, inace se to kod mene obavezno desava jednom godisnje :) prao sam i rezervoar ali nije puno pomoglo, ipak nam je gorivo evropskog kvaliteta :-D
 
Ima li gde da se nadje univerzal 445 dv ali da nije napumpana cena kao sto su na oglasima (sve preprodavci)
Treba meni licno a ujedno i da mi kazete koje su mane ako budem isao da pogledam nekog
Tesko ces da nadjes neki da nije od preprodavca i da nije napumpana cena. A sta ti je sa 65-icom duplakinjom? Ja kad sam trazio za mene da kupim za godinu dana nisam naiso ni na jedan da je dobar i da kosta 5-5500 evra. A cuo sam od kolege sa foruma da su dva 550 duplaka prodata za te pare, ali posle preprodavci lupaju cene po 8-9000 evra. Imao je ovde kod jednog matrapaza 550 duplak za 7000 evra, ali je dosta radio u sumi i cuo sam da je dosta iskidan.
 
pozdrav,zamolio bi kolege koji imaju iskustva sa univerzalom da daju koji savijet,treba mi traktor oko 50-60 konja, balirao bi sa njim i za sijetvu(gaspardo 4 reda) i zanima me dali bi za nuzdu mogao vuci berac zmaj 222 ravnica je u pitanj,nasao sam dva na oglasimahttp://www.olx.ba/artikal/2023491/traktor-universal-533/ i ovaj http://www.olx.ba/artikal/20056288/traktor-universal-univerzal-533 prednosti i mane,hvala
 
moj poznanik ima 533, pali dobro mjenjac sinhron kabina prostrana za jednu osobu. baliranje i sjetva i ostali laki radovi mogu glat da se rade sa tim traktorom, ali berac je vec tesko. sjedio u tom traktoru pri transportu zita, 5tona jednoosovinka i tesko mu. skoro da ne preskace brzine. nego redom, ipak je to traktor 3 klipa. tako da bi ga berac brzo ishabo, nemaju plivajuci rezim hidraulike.
a cijene su od 10 do 12 hiljada km. moje misljenje je da se za te pare moze nac bolji traktor. sad ko sta voli nek izvoli :ppozdrav:

za taj kes mozes uzet 5911 i da ti ostane ili dobar 6911. a zetor ipak 4 klipa dosta dosta ljuci motori, i tezi je od univerzala moze i povuc pofino.
 
ma nije mi bitno branje,pitao sam onako,imam ja traktore sa 3 i 4 klipa ali mi fali jedan traktor,od 50 konja za svaki dan kao sto je nekad bio imt 539 a univerzal mi onako lijep i udoban a ovi iz oglasa bar nisu puno stari u odnosu na te zetore, a zetora necu,imam i imt 549 kojeg najvise volim ali nemoze ni on sve stici a iskreno ubi me i prekacavanje masina,neznam nista o univerzalu,jesu li kvarljivi kakav im je kvalitet
 
iskreno ja ga ne bih nikad, al postujem ko voli
Neznam šta je razlog da ga ti se nesviđa a univerzali su se pokazali kao pouzdani traktori Ja sam radio sa 445DT jako dobar i okretan traktor motor mu ima preko 8000rh ne pokazuje znake umora Kupljen je nov nije imao većih problema s njim. 550 duplak mi se sviđa, traktor je srednje snage i dosta jak za brda po meni je spretniji od zetora a naročito ovih starije serije sa mjenjačem gore tipa 5911
 
svasta moze da bude, al spretniji od zetore ne moze kolega. universal ima bolji mjenjac od *9** serije zetora, ali poslije toga zetor dominira naspram universala u svemu. :ppozdrav: Pogotovo u brdu.
 
Drugari ja nebranim ni jedan posjedujem IMT samo kažem iskustva i nemam razloga da hvalim svi su u nečemu pogodniji Ja bi trebao hvalit ono što imam međutim realnost je nešto drugo.:ppozdrav:
 
I ja sam među vlasnicima Univerzal traktora.Veoma žilav i zahvalan traktor.Izuzetno mali potrošač,okretan,jeftino održavanje.Kadar da povuče terete mnogo veće proporcije spram njegove težine.
 
Za moj opus posla bi mi odgvarao 550 DV pošto je to traktor s kojim bi mogao obraditi 12 hektara i malo više ako proširim proizvodnju. Pošto je kod mene teren mješovit ima i brda i ravni parcele sitne do 1 ha sasvim bi zadovoljio moje zahtjeve uz 533 koji bi ostao za lakše poslove
 
Ni ja ga ne bih nikad kupio, ima i kod nas tih traktora bas dosta 445dt i nekoliko 550dtc plavih. Jedino ovi plavi idu dobro ali opet vukli smo ja sljunak on pesak i opet nije ni blizu izasao sa univerzalom kao ja. Dosta problema imaju sa luftom u volanu. A ionako mi se ne svidjaju jer nisu nesto posebno brzi kad idu uz brdo. Po ravnici ide svaki, kod nas je samo brdo pa ih tu uporedjujemo.
 
trazio sam koje misljenje i koji savijet od nekog ko ima univerzala i to je to,neznam zasto neko komentarise o traktorima ili uopste o masinama koje nema ili je nesto cuo od nekoga,ipak hvala:bravo::ppozdrav:
 
@slavisa2 Ajd ja da probam da ti pomognem pre nepune dve godine sam postao vlasnik U445 menjan je IMT549 za univerzala.Kako je traktor doso u kasno prolece i mahom se radio transport i nesto sitno prskanja utisak *katastrofa* u poredjenju sa 549.E onda dolazi jesen i tezi i zahtevniji radovi utisak *MALI ZMAJ* tolko on meni odradi sve bolje i lakse od 549tke da je uzivancija raditi sa njime samo treba malo iskustva nauciti hidraulik .
E opet ima jedna zackoljica ako uzmes UTB racunaj odmah na dodatnih 300 eurica troska da to dovedes u domacinsko stanje znaci anlaser bosh pumpa glava, odradis to i nemas sekiracije.Desavaju se i neki sitni kvarici al je to zanemarljivo nadam se da sam ti pomogo.Jedina zamerka mom U445 je sto nije U455DTC tolko od mene.
 
Hvala na odgovoru,mene zanima U533 jer sam u pregovorima za jedan 99 god. Uglavnom za sjetvu i baliranje,posto radim dosta usluzno pa mi izgleda udobniji od 549 a ima i hidraulicni volan
 
Nazad
Vrh