Univerzal

Samo desnu pošto ona curi.Nije opasno,dolivaj i vozi ali gledaj da što pre promeniš.
 
Hvala Maticu tako cu i da radim dok se ne zaversi sezona elem juce je radio traktor a jutros ni kapi pod njim ko bi ga znao.U svakom slucaju rasturam ja to posle oranja i setve.
 
Pozdrav ljudi imam jedan problem dali neko zna kako se
skida hidraulicna pumpa za volan nalazi se odma ispred
pumpe za hidrauliku?
 
Odvrneš 4 šrafa,zakreneš je u stranu i izvučeš.Flanšna hoće da zeza prilikom skidanja pa pumpa neće napolje.Kod mene je pumpa hidraulike napred a pumpa volana nazad tik ispred alnasera pa mora prvo anlaser dole pa tek onda pumpa.
 
I kod mene je odma iza anasera al nece nikako da izadje
pogledao sam na staroj pumpi koja je skinuta i na vrhu osovine
ima nerezano za maticu pa mi nije jasno kako izlazi sa
prednje strane tamo gde je ukopcana.
 
Napisao sam da treba da se okrene u stranu(da li levo ili desno svejedno je).Spojena je na razvod motora preko flanšne koja neki put neće da siđe pa pravi problem prilikom skidanja pumpe.Na vrh pumpe se šrafi leptirasta spojnica koja se kasnije uz pomoć flanšne prikopča za razvod.
 
Upravu si Maticu ja sam imao osovinu koja je bez te flansne pa sam mislio da ide preko matice al sam kasnije video kako izgleda na pumpi hidraulike koja je ista.
Hvala vam na pomoci.
 
Moze li neko da mi kaze na kom mestu se meri nivo ulja u hidraulici , secka i nece lepo da dize paluge od kad sam menjao dihtung na pumpi hidraulike.
 
E ovako evo problema danas posle 4-5 sati oranja danas hidraulik prestade da dize plugove da lagano objasnim simptome.Poce sve slabije i slabije da dize tojest trebao mu veci gas dok na kraju kao hoce da podigne plugove ali nemoze na max gasu ih jedva odlepi od zemlje sve se to desilo u 3-4 kruga.Otkacim ja plugove pa pravac kuci tu prvo proverim nivo ulja na sredini je al ja ipak dolijem do maximuma probam nece.Skinem onaj zicani filter ispustim vazduh opet nece ovde da napomenem da na velikom srafu ispod sedista dok ispustam vazduh non stop idu mehurici.Pozovem majstora gleda on cacka nesto opet nece i kaze sigurno je pumpa odemo mi do njega ima on rezernu dobru kaze namontiraj i probaj.Evo zavrsio sam i opet na leru polako bez tereta ili skoro nista kad dam po gasu mene na polugama podigne reko dobro je.Zakacim tanjiracu da ne idem badava u njivu i nema sanse da je podigne od zemlje na punom gasu.E sad svaki savet je dobrodoso ideja nemam pojma sta da radim kao da negde vuce neki *fals* vazduh.

- - - - - - - - - -

Danas skidao dovodnu cev i zamenio gumice ponasa se isto.Na leru podigne prazne poluge moju tezinu jedino na gasu kad vratim na ler poluge padaju.Podignem poluge ugasim motor one padnu same dok je pre ovog i sa prikljuckom drzalo.Da nije nesto oko onog razvodnika ispod sedista ima li klip neku gumicu,karike sta li vec?
 
Rucica ide potpuno isto.Moracu da zovem nekog majstora da pogleda ceo razvodnik posto imam utisak da je nesto u njemu problem.Dzaba da ja to sam skidam kad se ne razumem.
 
Rucica ide potpuno isto.Moracu da zovem nekog majstora da pogleda ceo razvodnik posto imam utisak da je nesto u njemu problem.Dzaba da ja to sam skidam kad se ne razumem.

Druze pokusacu ja da ti pomognem jer sam imao slican problep kod mene, ja sam skino pumpu hidraulike samo da zamnim dihtung jer je curelo malo ulja i kad sam vratio pumpu vise nije hteo da dize nikako isto sam proverio filter,nivo ulja i onaj ventil ispod sedista. na kraju posle tri cetiri dana mucenja odlucio sam da probam da skinem zicani filter hidraulike samo radi probe i odmah je poceo normalno dizati danas sam kupio novi filter,sutra ga montiram .Znaci moje misljenje je da zicani filter hidraulike nema protok ili je onaj ventil ispod sedista koji koji ima oprugu i koji mozes ocistiti ako je pun taloga.
 
Problem resen skinuo sam celo ono cudo ispod sedista nzm kako se zove i imam sta da vidim onaj veliki O-ring iliti gumica oko klipa se bukvalno raspala zamenio je vratio sve na svoje mesto i evo radi ko doxa.Hteo ja to odmah da skinem ali ovi *nadri*majstori u mom kraju pricali da nediram kao nije do toga i to nesto komplikovano.Problem je sto se ovde ama bas niko ne razume u univerzale ima neki Rumun koji se doselio ovde i samo on radi te traktore.Zvao sam i ja njega al on otiso na odmor u Rumuniju *na moju srecu*.Ma uci cu ja njemu u stos nije taj traktor nuklearna fizika:osmeh:.Da napomenem da sam vlasnik univerzala tek godinu ipo tako da nisam bes neki expert.Pre njega je u dvoristu bio fergo pa 549.Pozdrav svima i hvala na savetima
 
Imam Nokiu 3310 :osmeh::haha: ,salim se ali i ne nije moj telefon bas za slike a deca mi nisu bila kod kuce.U sustini odvrnuo ona 4 velika srafa kljuc 22 i jedan manji sa strane 17.Kad skines vidi se klip i ta gumica mislim da je fi-100 ili fi-95 cela tehnika.Klip nisam izvlacio napolje samo zamenio gumicu namazao silikon na vec postojeci dihtung i sklopio.Da napomenem da sam morao da kupim celu garnituru gumica za hidrauliku pa ispada da su me odrali ispada da sam dao 15 eura za jedan obican O-ring.Sa druge strane da sam traktor oterao i ostavio kod nekog *majstora* da to sredi uzo bi mi duplo vise a i sad imam set gumica visak.
 
Ima li gde da se nadje univerzal 445 dv ali da nije napumpana cena kao sto su na oglasima (sve preprodavci)
Treba meni licno a ujedno i da mi kazete koje su mane ako budem isao da pogledam nekog
 
Kako mislis naduvana?
Cene od 5500-6000e nisu naduvanu,preko jesu.
Danas orem sa 445 i iz cista mira se ugasi u brazdi.Ja na kljuc nece,samo vergla.Povucem ga sa 539 na guranje upali nekako.Nastavim oranje,nakon jednog kruga opet se ugasi,i odvucem ga kuci.Odvijao sam dizne na njih baca.Sumljam na filtere nisu menjani po davno,sta ostali misle?
 
Nazad
Vrh