Univerzal

Svrha je u tome što grejač zagreva vodu,a samim tim zagreva i ceo motor, i na velikim mrazevima nema problema sa paljenjem.
 
Evo i moje masine..
20150218121822.jpg
 
Ako imaš problem radi eventualnih mješanja ulja stavi transhidraol (inače ga proizvođač i preporuča) ali radi eventualnog propuštanja semeringa pumpe možeš i na motorno bez ikakvih problema.

15 litara ti bude dosta ali slobodno ga malo pretočiš, samo mu bude pasalo radi boljeg podmazivana gornjeg snopa i tiši bude u radu.
 
Sve je to u redu,nema greške.Moj 445 je ove godine ušao u 41-vu godinu.Došla na red zamena kočionih obloga i još nekih sitnica.
 
O cemu se ovde radi kao da su dva razlicita traktora u pitanju.U mom uputstvu lepo pise(iz 1975god) KUCISTE TRANSMISIJE 16litara SAE 30 HD,mrzi me da slikam pa da postavljam ceo list.
 
U starije traktore uglavnom moze vise vrsta ulja.Knjiga se pise ovisno za cije je trziste.Inace motorno ulje neki proizvođaci sipaju u slucaju kad procuri semering pumpe za hid (npr.Torpedo) Tad motorno ulje iz hid. ide u motor.Nemejesa se hid.. i motorno ulje...
 
To ti niko sa sigurnošću ne može reći jer zavisi od mnogo faktora.Fabrička prva ugradnja najduže traje.Pa onda pitanje kako je motor održavan i kako je postupano sa istim...
 
a dali je moguce kad bude se doslo do prve generlne bilo kog traktora kupiti delovi de je on proizveden?originalni??
 
Za imt,imr je mozda moguce.Kod Univerzala mislim da je to dosta teze i ako nadjes papreno su skupi.Naravno najbolje je drzati se originalnih delova sto je vise moguce jer si siguran da je proveren kvalitet.
 
Za univerzala jos uvek mogu da se nadju kvalitetni delovi a i nisu nesto skupi,kad se uzme u obzir da je ipak uvozni traktor
 
Nazad
Vrh