Uljana repica 2019/2020

Sigurno kod Gortve Imreta Agropromet ja mislim da mu se zove firma

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ivane, jeste, treba je češće pratiti ali je neka vrsta sigurice. A sa kukuruzom ili pukovnik ili pokojnik.... A evo izgleda i sa pšenicom slična priča.
 
Prije 2g žalio što sam kupio sjeme pšenice, jedva pripremio a ona nikla iza nove godine, a repicu je 90% presijalo.... Kukuruz prošle god odličan a cjena nikakva.... Repicu sam radio prvu godinu, pratio barem 2g ovdje što se piše, i kad sam vidio da mogu posijati sa olt psk, onda je tek odluka pala da se posije...... Al kako sam se opekao tada sa pšenicom, prvo ću pripremiti njive, pa onda uzeti sjeme, za uljanu ili pšenicu.....

Milovane, to je veliki gubitak, i velika površina, uzas

Sinisa1979, ljudi dosta prelaze na ozime kulture, kažu da su nekako sigurnije od proljetnih..... A ove godine se baš pokazalo suprotno
 
Kod nas je i dalje ona vodeca kultura za moj kraj, nema bolje kulture od nje a naravno i profit, moze suncokret da rodi i 2+t i cena da bude ista kao kod repice(ali to tesko uvek je cena niza nego kod repice za min4-5 din).Kod mene nazalost ne ide kukuruz ali zato repica curi jako dobro.
Ja je sejem 15godina mozda i jace samo, naravno da i kod nje ima padova i to iz starta ako jesen bude suva ali imas sanse za sledeci usev da sejes, a onda kad nikne onda je gotovo, dok za kukuruz je drugacije i za suncokret isto zemlja nam je jako losa ali izgleda da repici prija bas takva zemlja.



Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Kod nas je i dalje ona vodeca kultura za moj kraj, nema bolje kulture od nje a naravno i profit, moze suncokret da rodi i 2+t i cena da bude ista kao kod repice(ali to tesko uvek je cena niza nego kod repice za min4-5 din).Kod mene nazalost ne ide kukuruz ali zato repica curi jako dobro.
Ja je sejem 15godina mozda i jace samo, naravno da i kod nje ima padova i to iz starta ako jesen bude suva ali imas sanse za sledeci usev da sejes, a onda kad nikne onda je gotovo, dok za kukuruz je drugacije i za suncokret isto zemlja nam je jako losa ali izgleda da repici prija bas takva zemlja.



Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Tako smo i mi mislili do prije 2 godine kad nikne to je to.... Ako vam dodju musice koje legu crve odustati cete od te kulture. Daj Boze da vam se to ne dogodi.... Kod nas Al bas nitko u ataru ju ne sije vise a imali smo je oko 300 jutara uvijek
 
Koje musice, sijajnika, pipa?daj neku sliku da vidim...blage nemam kako to izgleda...jel ste je tretirali u prolece i koliko puta?Treba potrefiti pravi trenutak kad da se ulazi sa prskalicom kod nje to je jako bitno.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Nemam nazalost iako sam planirao staviti. Znaci to su duguljaste muhe izgledom nije pipa niti sjajnik to smo odradili kao i uvijek. Te musice dolaze u fazi kada su mahune stvorene znaci kad vise ne ulazisnprskalicom u nju i onda licinke poljezu u mahune i skidaju prinose po 40 posto a nekad i vise
 
Muva kupusne mahune,kod nas rasturila proslu godinu
krajevi koji odustaju od uljane, ona tamo neće dolaziti jer neće imati na šta poleći, e onda dolazi u one krajeve di je nije bilo do sada.... kao i svi insekti.
a sad hoće li se ona pojaviti kod nas ponovno za 3 godine kad svi odustanemo od nje to je pitanje.... jel ima igdje primjer gdje se ona pojavila jednu dvije godine i ljudi pauzirali pa nakon što su počeli opet sijati uljanu da je tamo reduciran broj bio ili nešto?
 
Kod nas se skoro ništa ne seje uljana repica. Interesuje me plodored kod nje. Kako se uklapa sa suncokretom, tj dali joj smeta samorast suncokreta posle?
 
Slabe zime,topla proleca verovatno pogoduju razvitku tih gamadi,mozda se tako i poklopilo pa ih zato ima u tolikom broju
 
Nije se toliko ni sejala,ti insekti nemaju vezu sa paljenjem,jednostavno mekano vreme i ne postovanje setve,svaka 3-4g.
 
Nazad
Vrh