Uljana repica 2017/2018

Compass setva na 35 cm samo tanjirano na delimicno losoj njivi dao preko 2000/Kj
Artoga setva ma 35 cm na dobroj njivi podrivano dao oko 1700/ Kj
Djubrenje sa setvom NPK 8:16:24 320 kg/Ha, prolece Urea 175kg /Ha, Salsa+Pikogal,1x fungicid,2x insekticid
Sve u svemu kakva je godina ja zadovoljan
Cena 37 din sa Pdv uz mala skidanja otkupljivaca
 
E vi imate Viktoriju a mi nemamo samo kišu svaki dan...i ovi koji su izmerili tih 12% ih oterala kiša,napunili bunker i roknuo jedan manji potop poslepodne...:zli:

- - - - - - - - - -

Koliko dana vam treba da napunite tu zmajevku???:osmeh:

- - - - - - - - - -

Aco šta bi sa samoniklom???Nisi napisao...:ppozdrav:

Neboj se i kod nas je juce bio oko 16h dooobar pljusak,i ne samo juce,svaki dan zeza,danas izasli da vrsimo i vlaga 5,8 do 6,0
 
Ja neznam u čemu je caka ali ovde kodnas žešće borbe sa vlagom...i meni je malo čudno da je po Vojvodine skinuo repicu a ovde je već kod nekih i stablo trulex a vlaga nikako da padne ni na 9 a ne na toliko što si ti napisao...:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

E jeste, zaboravio sam, to sam bio vrseo na dan oluje. Iz 20 ari izguralo 400kg, po meni je to sasvim ok
Paaa i ne vredi baš ostavljati...to je 2 tone po Ektaru...:ppozdrav:
 
To je i kod mene slucaj,ali je problem sto su i same stabljike jako zelene,probali smo da vrsemo,kombajn jako tesko guta tako zelenu masu i vlaga je 15%,cak na nekim delovima su i donje mahune jos zelene.Kada li ce se to osusiti nemam predstavu,ali je dobro sto mahune uprkos silnim kisama jos ne pucaju.
 
:sta:Dali je neko od vas probao da poseje ovo seme koje sad skidamo sa njive???Danas mi reče kolega jedan da su ostavili semena za setvu...
 
:sta:Dali je neko od vas probao da poseje ovo seme koje sad skidamo sa njive???Danas mi reče kolega jedan da su ostavili semena za setvu...

Sorte mogu da se seju tako,a hibridi ne.

Znam ja kad sam na pocetku pre 15godina sejao repicu,nisu bili hibridi nego sorte,tako sam sejao 2-3 godine.Ali posle toga sam presao u to vremme na KWS TRIANGLE i od tada samo hibride idem.
 
:osmeh:Ne,nego nije 1 tona i 15 meteri po jutru kako su nas plašili u jesen i zimus ovi iskusniji proizvođači sa višegodišnjim stažom i kako sam ja mislio kada sam 3 put prskao u nedelj dana sjajnik uzaludno i kada sam video rutave bube na krajevima i bokovima njive i kada sam gledao vaše slike sa dvometarskom iscvetalom repicom u proleće.Tu će mi biti odprilike prosek možda kao tebi...:ppozdrav:
 
Tako je bilo sa sojom posle famozno rodne 2014 kad ae svi spremali da je seju, iskusniji-stari sojari se uplasili da ce im trziste biti ugrozeno pa su "seruckali" kako nije soja za svakoga :ppozdrav:
 
Krenulo nicanje, odgovara joj kiša.
3afa07bd8c84b9a25181f1f2493993b6.jpg


Poslato sa LDN-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh