Ukrasno drvece i siblje

novii

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
24 Jul 2007
Poruka
7.702
Pa nije to jedini rasadnik u Srbiji da se mora baš od njih kupiti. Sad je bar prisutan veliki broj njih i sigurno se može naći neki drugi, bolji koji će slati robu.

ljusha

Član
Učlanjen(a)
27 Okt 2009
Poruka
2.523
Zvao sam ih neznam ni koliko,i niko neće da šalje robu poštom,jer su sadnice dugačke oko 2,5m. i mogu da se polome.
Našao jedan rasadnik u Ledincima,taj mi najbliži koji ima sadnice kuglastog javora.Čekam da se ovremeni pa po sadnice.

Učlanjen(a)
7 Mar 2016
Poruka
112
Prosle godine mi neke gusenice potamanile 6-7 simsira.Posadio bih nesto novo ,a da ne trazi mnogo svetlosti,sta mi preporucujete?Mozda da ipak posadim ribizle,za sad imam jednu,zemljiste je strmo.Pozdrv.::prica::

nju-viliđ

Član
Učlanjen(a)
19 Maj 2010
Poruka
863
sa čime običnu živicu špricate da dobije boju? da bude zelenija? ima kakav domaci pripravak? ili kupovno nesto?
jako mi se je svetla a hocu da bude tamnija:osmeh:

novii

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
24 Jul 2007
Poruka
7.702
Pa trebalo bi sačekati da listovi malo ostare, svetlo su zeleni jer su većinom mladi listovi.

Cobe78

Član
Učlanjen(a)
20 Dec 2014
Poruka
350
P.S.Da li uzrok mogu biti oni mali puzici jer koliko vidim ima ih prilicno mnogo u njoj?

sickohn

Član
Učlanjen(a)
10 Jul 2011
Poruka
184
где си стево ;d} ево прошло је две године од кад смо посадили турк. брест. како код тебе напредује? код мене се све супер развило. прекјуче сам шишао врхове живице нећу да прелази отприлике 2 метра висине.
I?Kakvi su na kraju utisci sa ovim brestom?Isplati li se saditi ga? Pozdrav

bado

Član
Učlanjen(a)
18 Apr 2011
Poruka
495
Možda nije za ovu temu ali ne znam gde da pitam.
Da li neko zna kako se zove ovo drvo ?Dobio sam izdanak pre 15-ak godina,brzo raste i pravi ogromnu krošnju,ima mnogo izdanaka.U jesen svo lišće opadne , kad ga uhvati prvi mraz.Nema nikakav plod .

Ovo drvo je i mene interesovalo...zove se Dudovac ili Japanski dud...https://sr.wikipedia.org/wiki/Дудовац

Raste izuzetno brzo ali je invazivna vrsta i ima plitko koren...ima ga dosta kod nas....

Vrh