Ukrasne kokoši

Lady, моја се живина (коке, гуске, морке, паунови) слаже савршено са псима, јер су се навикли (имам 3 фина пса) и немају више страх. Чак их опуштено кљуцну за опомену, кад се куце превише приближе. Псе сам лако научио да не смеју да дирају ништа. Додуше, имам пар лабрадора који и нису неки крволоци, а и паметни су, али и једног мешанца са доста крви теријера, за којег ми је требало мало више муке. Е сад, обзиром да ми је плац велики и неограђен, није увек добро да се живина не плаши, јер су ми луталице однеле већ 3-4 коке.

Поздрав!
 
Pozdrav ljudi! Evo jednog kunićara koji je zalutao među živinare. Tražim koju bi vrstu od patuljaste peradi mogao držati u dvorištu a da mi ne lete preko kapije koja je visoka oko 1,5m? Mogu li se cverglanima krila podrezati?
 
Pozdrav svima,
imam jedno pitanje uskoro bih trebao da dobijem dve odrasle morke koje su promele jaja i imam nameru da ih smestim zajedno sa ostlim kokoškama u dvotištu. U tom jatu imam i dva morka interesuje me da li ce se morke prilagoditi jatu ili ce jednostavno otici tj. odleteti i da li da im za pocetak skresem perje na krilima kako ne bih mogle da napuste tj. da prlete ogradjeni prostor u kojem je ostala živina. Čuo sam da u tom slučaju neće da nose jaja. Unapred hvala na savetu.
 
wi956t.jpg

2j2f43n.jpg

29a1hz.jpg

2nvnki.jpg

2rwm0b4.jpg

9jotie.jpg

25tg29t.jpg

14wx1cz.jpg

jr2p21.jpg

2ajs96o.jpg

nl1z6t.jpg

Ovo su do sada bili mladi ovogodisnji moze se vidjeti da sam iste nekoliko puta slikao,to sam namjerno uradio da bi ih uhvatio iz vishe pozicija
o93404.jpg

2m7gmt3.jpg

A ovo je par shaboa od njih sam izvo ove mlade na gornjim slikama.
 
Koliko bi trebale biti stare patuljaste kokoske da bi mogle da snose.
 
Moje kokinkine su stare 5 mjeseci, 2 koje sam dao prijatelju jucer su snijele 1. Jaje. Moje jos nisu, ali uskoro ce snijeti :D Negdje izmedu 5. i 6. mjeseca zivota pocnu nesti
 
Moji shaboi imaju oko sedam mjeseci i josh nisu pocele pilice da snose to su ove sa gornje slike ove bjele i ova jedna crna i braon :cao: :cao: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Pozdrav narode,

primetio sam da mnogi od vas greše, pa svrstavaju neke rase u ukrasnu živinu, što nije tačno, ali nema veze nije nikakav problem. Zbog toga sam hteo da nešto i napišem u ovoj temi. Postoji nekoliko tipova živine, a to su:

1. - Laki tip (rase koje su male težine i namenjene proizvodnji jaja...Leghorn, Italijanka... ),
2. - Srednji tip (obuhvata rase koje su namenjene proizvodnji jaja i mesa...Australorp, Rodajland, Som.Kaporka, Suseks... ),
3. - Teški tip (naravno rase za proizvodnju mesa, a to su najčešće : Brame, Orpingtoni... ),
4. - Borci ( to vam je jasno, rase namenjene borbama koje su naravno zabranjene-borbe ), i na kraju dolazimo do
5. - Ukrasni tip živine, koji kao što i sama reč kaže služi za ukras u dvoristu... Neke od rasa ukrasne živine: Bantam, Selbriht, Jap. Svilena, Antverpen, Serama....

Od skoro svih velikih rasa postoje mali varijeteti živine, pa tako u ukrasnu živinu spadaju i: pat. Kokinkina, pat. Brama, pat. Vijandota i tako redom....

Koke nosilje su hibridi nastali ukrštanjem više rasa, a na isti način tj. ukrštanjem dobijeni su i brojleri - tovni pilići namenjeni naravno za tov. :D


Bantam Japanska svilena u bojama
2mpyi6r.jpg
35dcb6f.jpg


Vijandota Serama
14tattd.jpg
fadhq8.jpg


20uwd41.jpg


by Maestro: Malo sredjeno radi uštede prostora, bez ljutnje! Inače ::svaka cast:: za ovako pripremljen post!
:ppozdrav:
 
Uzela sam par 3o eura i od njega proizvela jedno 15 komada ali je tu izaslo i sa crnim nogama i ako roditelji imaju zute noge i bez perja.Pa meni se cini da tu ima i Bantama i hrvatske patuljaste ili turopoljke od svega pomalo.Kupila sam ih pod nazivom kikirezi, a da ih i ne vidim no na nevidjeno porucila.Ipak su mi se svidjele pa sta god da su znaci imam vise rasa u jednoj kokoski a izlozbe me ne interesuju jer ih i onako nema u Crnoj Gori.
 
zorica 62 je napisao(la):
Uzela sam par 3o eura i od njega proizvela jedno 15 komada .................................znaci imam vise rasa u jednoj kokoski a izlozbe me ne interesuju jer ih i onako nema u Crnoj Gori.

Dobrodošla na naš Forum, :cvetic:, :cao:
želimo ti uspešno post-ovanje! Potrebno je, pre svega, da predstaviš u Caffe-u kao što su to drugi članovi učinili: http://poljoinfo.com/index.php?topic=2.0, samo klikni na ovaj link i napiši nekoliko podataka o sebi, šta i čime se baviš itd.

:ppozdrav:
 
Pozdrav svim odgajivacima!
Ja u svom dvoristu imam patuljastu kokonkinu(obicnu i kovrdzavu),bantam i hambursku kokos.
Evo i par slika:
21916qu.jpg
2mnj9ms.jpg
2rxf8yw.jpg
 
Ukrasne kokoši - Japanska svilena koka

Dali neko zna nesto o ovoj rasi? Dobila sam odraslog petla i volela bih da mu nabavim devojku :cool:
 
Odg: Ukrasne kokoši - Japanska svilena koka

Pa bas ako je zagoreo ti mu pusti domacu koku pa neka gazi nemoj da padne pevac u depresiju ,Samo dok ne nadjes pravu ljubav za tvog petlica
 
Odg: Ukrasne kokoši - Japanska svilena koka

ilona45 je napisao(la):
Dali neko zna nesto o ovoj rasi? Dobila sam odraslog petla i volela bih da mu nabavim devojku :cool:

Dosli iz velegrada na selo pa sam proletos nabavila 30 koka nosilja (obicnih braon),pet gusaka,sest pacica,tri curke i pet somborskih cubastih!!! Na prolece cu videti sta dalje...a ova sto jede jaje... dobila od svekrve dve koke za supicu pa ih ostavila dok male ne narastu...

Ilona, vidim da registrovani odavno, ali se još niste predstavili osim ovog gore. U Temi Caffe postoji mesto za predstavljanje, pa nam nešto više kažite o sebi !!!

:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh