Ugradnja klime u kombajn

Za te pare odlična, ovih dana radila po ceo dan bez prestanka bez problema.
Ujutru izduvavanje, i imam taj dodatni ventilator koji duva da prašina ne ide baš direktno na njen hladnjak.
Sasa , jel to claas dominator?
Jesi skidao sta od onog kucista ventilacije gore , ili si samo nakacio jedinicu unutrasnju? Jel ti zaglanja pogled u voznji ili smeta ?
 
Zašto ne mogu i mali hladnjak, prekidače i krajeve priključaka? Creva bih stavio nova i onaj sušač obavezno.
Možeš onaj mali hladnjak iz kabine staviti. Dok onaj spoljni, najbolje nov sa krupnim saćem, taj ne može da se zapuši.
Bila je gotova klima da se uzme kod Vlade za kombajne, 1200e + ugradnja, e sad ne znam dal se menjala zbog poskupljenja svega.
 
Problem kod tih polovnih dijelova za klimu je sto ce sigurno pustati freon, dok platis par puta punjenje i na kraju popravak izadje te ko novo. Pritom ces ti napravit koju gresku pri montazi, i to treba racunati.

Ja sam samo prepravljao sistem sa r12 na r134a, trebalo me izaci 100-150e. Na kraju je izaslo minimalno 500e
 
Sasa , jel to claas dominator?
Jesi skidao sta od onog kucista ventilacije gore , ili si samo nakacio jedinicu unutrasnju? Jel ti zaglanja pogled u voznji ili smeta ?
Jeste Dominator 76,skinuo sam onu njegovu ventilaciju, ne zaklanja pogled podignuta je skoro do krova, ostavljeno je nekoliko cm zbog otvora na unutrašnjoj jedinici.
 
@Druškan , da tako sam i mislio. Sem tog spoljnjeg sve bih stavio polovno.
Verujem da je i on digao cenu. Eno komšija je turio u rusa 105-icu klimu i kaže 1700 novaca ga košta. Doduše nzm da li je Vlado ugradio ili neko drugi.
@SDF to je tačno. Može samo tako da bude skupo. Ali i sve se može ispitati pre ugradnje i ne bi smelo biti greške. Kako funkcioniše klima na starom autu? Ako je sve ispravno, dobro radi zar ne? Imam starog BMW-a kome bolje radi klima nego u Renou koji je mlađi. Grešku pri montaži ako i napravim svakako će je proveriti-otkloniti električar koji ujedno održava i klime.
Moram samo da se saberem šta će mi biti brže i povoljnije.
 
Nazad
Vrh