Ugradnja hidro volana

@nesko2563 prijatelju objasni malo blize kako bi se dopunjallvalo zajednicko ulje koje koriste cilindri u sistemu spojenih sudova...??,mislis ako vremenom malo cilindri vlaze I gube ulje da se dopuni to zajednicko ulje??
Kako bi funkcionisao Taj ventil na T komadu ,jel bi on bio spojen na posudu sa uljem ili KaKoo- na koji nacin dopuniti ulje ??
Ufff... Dugo mi da pisem pa ako ispratis-ispratio si. Npr. Zamisli dva cilindra, jedan pored drugog. Jedan u skroz razvucenom polozaju a drugi u skroz uvucenom. Donje komore spojene. Prvi dobija komandu da se uvlaci i dobija ulje u prednju komoru, istiskuje ulje iz donje komore koje dolazi u donju komoru drugog cilindra i potiskuje klip drugog cilindra na gore i izvlaci klipnjacu napolje i time potiskuje ulje iz gornje komore a posto ima komandu tj ulje za motanje u levo (na primer) to znaci da je ulje iz cevovoda za desno usmereno u tank i tuda se prazni drugi cilindar. E, posto nekad tj bar prvi put treba napuniti to zajednicko ulje i izluftirati, tu dodje ventil koji bi normalno trebao biti zatvoren osim u slucaju kad se puni sistem uljem a punio bi se tako sto bi ulje za taj ventil uzeo od nekog cilindra od voda za napred pa kad punis onda neko mota volan, otvoris ventil za punjenje, prednji trap odignut od zemlje, ne kacis nijedan kraj klipnjace za rame rukavca, sacekas da se jedna od klipnjaca razvuce do kraja, prekida se motanje volana, zatvaras ventil. Gasi se traktor, trap se spram klipnjaca poveze, jedan tocak skroz levo a drugi skroz desno (bi trebalo). Malo se izluftira i to je to. Ako se desi da izgubi zajednickog ulja, dopunis ventilom za dopunu i to je to. Malo sam ga izopsirio al ko kapira, nije komplikovano uopste. Sistem recirkulacije. Inace, gde god ima prostora u sistemima vise naizmenicnih cilindara, ide se ka recirkulaciji jer u najmanju ruku stedi bar jedan razvodni ventil i ventil ogranicenja pritiska kao i dodatnu pumpu.
 
Poslednja izmena:
@nesko2563 Prijatelju vidim da se bas razumes u materuju,hvala puno na objasnjenju...
Interesuje me Jos tvoje misljenje koje su slabe strane ovog sistema sa 2 klipa u odnosu na onaj sistem sa jednom klipom I poprecnom sponom??
Nesto razmisljam ,meni na beracu I prikolici kiperci primetuo Sam da po malo vlaze klipovi sto znaci da po malo tuu izlazi I gube ulje ... interesuje me ako dodje do vlazenja I gubljenja ulja u ovom sistemu sa 2 klipa o kome smo pricali,sta CE da se Desi na ovom delu gde su komore od oba klipa spojene samo crevomm??Zar to nije slaba strana ovog sistema sa 2 klipa ako malo maloo pa mora da se preko ventila o kome si pricao na Tom crevu da se dodaje ulje I odzracuje ..??
 
@nesko2563 Prijatelju vidim da se bas razumes u materuju,hvala puno na objasnjenju...
Interesuje me Jos tvoje misljenje koje su slabe strane ovog sistema sa 2 klipa u odnosu na onaj sistem sa jednom klipom I poprecnom sponom??
Nesto razmisljam ,meni na beracu I prikolici kiperci primetuo Sam da po malo vlaze klipovi sto znaci da po malo tuu izlazi I gube ulje ... interesuje me ako dodje do vlazenja I gubljenja ulja u ovom sistemu sa 2 klipa o kome smo pricali,sta CE da se Desi na ovom delu gde su komore od oba klipa spojene samo crevomm??Zar to nije slaba strana ovog sistema sa 2 klipa ako malo maloo pa mora da se preko ventila o kome si pricao na Tom crevu da se dodaje ulje I odzracuje ..??
A kada sam ja to spomenuo da mora "malo maloo" da se dodaje ulje? Slaba strana je ako ikad pocne da se gubi zajednicko ulje, moze da se desi da jedan ili oba klipa skrate hod napred i smanji ti ajnslag. Drugi problem je ako se bilo koji cilindar pohaba, neces znati koji je tacno vec ces morati oba da otvaras. U odnosu na sistem sa sponom je dobra stvar sto mozes da ga na nepristupacne prednje mostove ugradjujes i sto ti ne treba spona
 
Mislim da je komplikovsno bez potrebe, bar na ove stare rgele nema potrebe za dva cilindra.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
@nesko2563 nismo se razumeli prijatelju ,ovo "malo maloo" too je Neko moje razmisljanjee pa postavio pitanje da pitam....
Reci mi Jos molim te KOLiKO su dugotrajni ti sistemi sa 2 klipa u smislu da sveee lepo funkcionise, naravnooo pod uslovom ako SE svee stavi NOVO pri ugradnji??
I pitam SE (opat ja razmisljam a tebe molim za komentar)ZASTO fabrika I njeni konstruktori nisu isli kod IMT 539 kod ove zadnje serije sa hidro volanom,zasto nisu isli sa ovim sistemom sa 2 klipa o kome pricamo,nego su menjali I stavljali novu prednju kolevku( mislim da na njoj ide I drugaciji hladnjak I drugaciji rukavci) ,stavljali poprecnu sponu ,pravili nove gurajuce ruke I Jos niz prepravki da bi isli sa sistemom od 1 klipa??Zarr im nije bilo lakse da na postojecu konstrukciju starog imtea539 samo dodaju umesto jednog klipa Jos jedan klip sa druge strane I da nistaa drugo NE menjaju???
Pitamm jer nemoguce da se konstruktori toga nisu setili za sistem sa 2 klipa??
 
Mislim da je komplikovsno bez potrebe, bar na ove stare rgele nema potrebe za dva cilindra.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Prijatelju nije komplikovano, nego mnoogo prostije nego sto su konstruktori uradili kod zadnje serije imt539 sa hidro volanom...
Umesto jednog stavis 2 klipa I nistaaa drugo ne menjas na traktoru.. Konstruktori izmenjali konstrukcijiski ceooo prednji most na IMT 539 da bi isli sa 1 klipom...
 
Ti nemoj da stavljas sistem sa dva klipa...
Bio bi upravu da pricamo o rakovici ili 560 ili 558 ...
Ovde pricamo o IMT 539,a kod njega Sam video samo 2 resenja ,ili ispod hladnjaka jedan klip ( nesto kao letva volana na kolima)sto je po meni veliko budzenje I mnogo ruzno jer prepravljaju I vare gurajuce ruke pa to izgleda kao Frankenstein....,ili ovaj drugi sistem gde se samo doda Jos jedan klip sa druge strane, umesto jednog ide see sa 2 klipa I nistaaaa NE menjas konstrukcijski prednji most u odnosu na fabricki...
 
Pa recimo da imas dva cilindra, dva paketa manzeti. Veca sansa da nesto popusti.
A zasto fabrika to nije radila, nemam pojma i ne trudim se da razmisljam o tome jer nije moja stvar. Imali su neki razlog. Da li je to zbog samog sistema ili su iskoristili to da pojacaju neke druge slabe tacke na trapu...
Nisam ni u jednom momentu napisao da moras tako ili ti davao savet u cilju da me poslusas. Jednostavno sam opisao da postoji i drugi nacin, po meni jednostavniji pa sad eto u temi imamo 3 razlicite solucije za ugradnju hidro volana. Poprecni cilindar, uzduzni cilindar i eto sad i varijantu za duple cilindre
 
Mene vise brine sto su hidraulicnu pumpu ugurali na dno zadnjeg dela traktora pa moras pola traktora da raskupusas u delu gde ima mali milion zakacki i poluga u skucenom prostoru da bi dosao do njih a uporedo sa tim su na viljuskar motore ugradjuvali pumpu na razvod motora i kad ti crkne pumpa, odvijes dva holendera, 4 vijka i zamenis pumpu bez dizanja mrtvih tereta i kofera alata. Kao na primer na rakovicama.
 
Bio bi upravu da pricamo o rakovici ili 560 ili 558 ...
Ovde pricamo o IMT 539,a kod njega Sam video samo 2 resenja ,ili ispod hladnjaka jedan klip ( nesto kao letva volana na kolima)sto je po meni veliko budzenje I mnogo ruzno jer prepravljaju I vare gurajuce ruke pa to izgleda kao Frankenstein....,ili ovaj drugi sistem gde se samo doda Jos jedan klip sa druge strane, umesto jednog ide see sa 2 klipa I nistaaaa NE menjas konstrukcijski prednji most u odnosu na fabricki...
Ima komsija u susednom selu sistem sa dva cilindra, ne zali se...kada se lepo odradi najlepse je sa jednim cilindrom ispod hladnjaka...
 
Zvao ga 115e klip i 25e krajevi letve i 30e krajevi spona
Puno u pm ali naj bolje rešenje

Sent from my moto e5 using Tapatalk
Prijatelju JEL oba kraja letve 25 e,I oba kraja spona 30e??
I zar ovi krajev letve do klipa gde ide kugla,zar Oni OSTAJU ovako goli da ulazi prasina voda I blatoo??na kolima tu idu marzetne....
 
Sve izadje tako
Klip i krajevi
Bez manžetni
Ja bi stavio neke manžetne da ne bude golišavo, trebalo bi naći od čega naj bolje odgovaraju


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Sta mislite kad bih spojio dva dvosmerna klipa na volan.

Komore gde je klipnjaca na klipovima spojim jednu sa drugom tako da ce da pretace vazduh u tom delu iz jednog u drugi.
A krajeve spojim na orbitrol.

Kontam da bi radilo tako , da bi se isto motalo obe strane.

Jeftinije mi je kupiti jos jedan klip i resio problem.

Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
 
Nazad
Vrh