Ugovori od Imleka

ivanseljak

Član
Učlanjen(a)
27 Feb 2009
Poruka
53

Zeleo bi da znam sta se desava sa ugovorima koji se dele Stocarima.
Molim za komentare
 
kada dodju sa ugovorom dobro se pripremite
i puno serce vam zelim

Post je spojen: [time]1266268345[/time]
_________________________________________________
Cudi me da nema u kraljevu
Ja znam neke koji su potpisali vec sa teritorije bivse kraljevacke mlekare
 
Od 01.12.2009. sam napustio Imlek jer sam nekoliko meseci gubio oko 15 000din mesečno prema ceni u lokalnoj mlekari koja mi je 27,78 din., a sledećeg meseca ću preći 200l dnevno i biće cena od 29,67din.
Što se tiče ranijih ugovora sa Imlekom bili su izrazito jednostrani (pretpostavite u čiju korist) tako da je besmisleno uopšte tumačiti ih. Zato ko god ima izbora neka beži od njih u tri p.m. jer osim toga što imaju lošu cenu i dugačke rokove skoro da sam uveren da šteluju i uzorke (tokom jednog razgovora mi je kolega na moje pitanje o higijeni muže odgovorio pitanjem "Ti to koristiš svaki dan?"-mislio je na sredstva za negu vimena i održavanje opreme.Tada je on bio u ex klasi a ja u drugoj.Malo sam to istražio i došao do zaključka da sirovinci po otkupnim jedinicama iz nekog razloga favorizuju određene proizvođače.To rade tako što Beograd recimo za mleko iz Kraljeva da neku cenu koja je na bazi proseka,a zatim od tih para prašinari i **greška(sirovinci) prave kalkulacije kakve njima odgovaraju na terenu.Možda je i od vas neko došao do sličnog saznanja ali to nema nikakve svrhe jer niko neće to zvanično da potvrdi. Zato SPASAVAJ SE KO MOŽE!!!
 
ivanseljak je napisao(la):
kada dodju sa ugovorom dobro se pripremite
i puno serce vam zelim

Post je spojen: [time]1266239545[/time]
_________________________________________________
Cudi me da nema u kraljevu
Ja znam neke koji su potpisali vec sa teritorije bivse kraljevacke mlekare
Hteo sam da kažem da u našem selu i bližoj okolini IMLEK uopšte i ne uzima mleko a kamo li da postoje nekakvi ugovori.Ja sam njima isporučivao par godina a onda je počela kampanja njihovih vozača i borba oko teritorije za jednu privatnu mlekaru.Bilo je jako haotično stanje.Ja trenutno saradjujem sa malom privatnom mlekarom u našem selu i relativno sam zadovoljan.
@zx
Dnevna količina za poštovanje.
 
Iako sam Imlek napustio pre 6 meseci, imam jednu alarmantnu vest za one koji sa njima jos uvek saradjuju. Naime, "gospoda Salfordici" su resili da uvedu standard Global-Gap, a samim tim ce uslovljavati svakog proizvodjaca sirovog mleka da u toku 2010. uvede taj standard. A standard je ubi boze, stiti kravu vise nego farmera. Tako da ce verovatno situacija u ovo malo proizvodnje mleka postati jos CRNJA. :udri: :udri: :udri: :udri: :zli: :zli: :zli:
 
"Izgleda da je imlek svima uterao strah u kosti cim niko nista ne pise"

Nije IMLEK nikome uterao strah u kosti, nego su svi svesni da nema od njih više ni leba ni vajde, pa se svi snalaze na druge strane, a IMLEK više nikom nije interesantan, pa jednostavno niko od nas ne želi da potroši više ni sekund vremena ni gram snage na te, blago rečeno bezobzirne ljude .
 
Da novim ugovorom uvode kvote koje su nize od proizvodnje iz 2009te a uvesce i taj gap samo ja mislim da je to dobro za sve ako je kravi dobro bice i farmeru nemojte se plasiti.
Ja sam napustio i imlek i srbiju 2007 i tada sam rekoa da tu nisu cista posla. Ali me zanima misljenje drugih jer oni koji bi trebali da se bune jednostavno ne smeju.
 
ivanseljak je napisao(la):
Da novim ugovorom uvode kvote koje su nize od proizvodnje iz 2009te a uvesce i taj gap samo ja mislim da je to dobro za sve ako je kravi dobro bice i farmeru nemojte se plasiti.
Ja sam napustio i imlek i srbiju 2007 i tada sam rekoa da tu nisu cista posla. Ali me zanima misljenje drugih jer oni koji bi trebali da se bune jednostavno ne smeju.

Pogresno si me shvatio, ja dobro znam sta je global gap, al oni ocigledno ne znaju, pa su nalupali gomilu svakojakih sranja da te zeznu u svakom pogledu, ne da te otkace u startu, nego ti plate mleko po abnormalno niskoj ceni i upropaste te. Velika banda smradova je taj Imlek.
 
Poruka

Moj komšija koji ima 30krava kada je hteo da raskine sa imlekom došli i ponudili mu ugovor na godinu dana 32 dinara za litar fiksno.
 
ja predajem mleko imleku ali nemam nikakav ugovor jer sam ''mali'' proizvodjac predajem na otkupnom mestu gde ima nas nekoliko.cuo sam da ovi koji su veci ima par njih u selu da su im bili ljudi iz imleka i rekli im da moraju da imaju registrovanu farmu ili ce da prekinu otkup od njih.koliko je meni poznato kod mene u opostini nema ni jedna registrovana farma sve su obicna reg.domacinstva.dali su jos nekog ucenjivali tako?nas male ne moraju da ucenjuju jednostavno ce da nas otkace.
 
Vidim ima vec ova tema pa da napisem nesto...
Danas posle sigurnih 30 godina saradnje sa mlekarom Imlek doslo je do raskida ugovora i prestanka saradnje zbog meni neprihvatljivih uslova i jako male ekonomske racunice. Dosli su iz uprave aneks ugovora je tu sve spremno ceka se samo potpis. Na obracunu i po ugovoru ja sam Imelku duzan isplatiti 100000 dinara...ostao sam u soku.
 
Nazad
Vrh