Uginuća jaganjaca

Skoricanac

Član
Učlanjen(a)
6 Dec 2011
Poruka
57
Lici na enterotoksemiju mada je rano_Ona ide tek kad jedu.Ja sam imao slucajeve ove bolesti izvan proseka ove godine.Sumnjam na kredu.Alkalna sredina pogoduje bolesti.

aca74

Član
Učlanjen(a)
30 Jan 2009
Poruka
2.517
Može da bude i ešerihija a mogui i streptokoke. Ali je veoma malo podataka, pa je sve baš nagadjanje. Da li uginjavaju možda slabije vitalni, ima li ikakvih simptoma. Mogao bi biti problem i kod ovaca, ali ponavljam malo je podataka, a na daljinu nije baš pametno dati dijagnozu.

dragan 75

Član
Učlanjen(a)
28 Jul 2013
Poruka
412
Može da bude i ešerihija a mogui i streptokoke. Ali je veoma malo podataka, pa je sve baš nagadjanje. Da li uginjavaju možda slabije vitalni, ima li ikakvih simptoma. Mogao bi biti problem i kod ovaca, ali ponavljam malo je podataka, a na daljinu nije baš pametno dati dijagnozu.
nema nikakvih simtoma uvece obišo jer jedno sam hranio na cuclu veseli bili ,šta može biti kod ovaca nikad nisam imao ovo do sad ugine jagnje kod jagnjenja ,samo znam da ove ovce idu na prodaju

miljko

Član
Učlanjen(a)
23 Nov 2008
Poruka
864
Da li si vakcinisao ovce poliovinom? Da li su posisali kolostrum? Ako ne posisaju kolostrum uginuce je skoro sigurno

dragan 75

Član
Učlanjen(a)
28 Jul 2013
Poruka
412
Da li si vakcinisao ovce poliovinom? Da li su posisali kolostrum? Ako ne posisaju kolostrum uginuce je skoro sigurno
nisam vakcinisao ni jedan veterinar mi to nije preporucio jedino što sam im davao je protiv metilja i šuge jer što mi šiša ovce jedan šiša svakom i svakakve ovce ,jesu sisali kad nece ja izmuzem ovcu pa napojim jagnje baš zbog toga uzimanja prvog mlega koje je zakon da jagnje opstane .videcemo za iducu godinu kako ce biti za ovu završile pricu ovce idu na prodaju usrecice neki ražanj u nekoj pecenjari

livre

Novajlija
Učlanjen(a)
4 Dec 2011
Poruka
14
Zna li neko mozda sta je uzrocnik proliva kod jagnjadi starosti od mesec i pol do 2 meseca,da to cak dovodi do uginuca jagnjadi?

Vrh