Troškovi prolećne setve kukuruza

Odg: Troskovi prolecne setve kukuruza

Pa rodio je , nije da nije, ali ne onoliko koliko su oni naduvali...
 
Odg: Troskovi prolecne setve kukuruza

Iskreno ja nisam ni ocekivao rod veci od 6000 kg kukuruza /kj i cca toliko mi je i rodilo.... A neki u foteljama bi trebali da nam duvaju u onu stvar a ne da pametuju sa prtog sprata! ::lose:: ::lose::
 
Odg: Troskovi prolecne setve kukuruza

Kojcica je napisao(la):
семе 4500+метар мешаног4500+метар уреје 3200+нафта за припрему и операције до брања 7000, пестициди 2500 и нафта за брање и транспорт4000 и то све по јутру изађе=25700 улагање , да роди у просеку 45 метара то је по цени од 850 =38250.е сад сопствени рад, амортизација и ризик од невремена не рачунам . питање, да ли се то све исплати за 12550 динара по јутру да све буде идеално а обично није. одговор ко не оствари субвенцију а таквих има много може догодине комотно да да земљу у аренду .средња газдинства се терају у пропаст.биће ово јако зајебана година
Šta ako za ovo još dodamo 200 € arendu :sta:
 
Odg: Troskovi prolecne setve kukuruza

Pa bilo je i gorih vremena kada su ljudi prodavali zemlju za 200-300 maraka jer ima se nije isplatilo da rade.Roba se predavala ,a pare ni do dan danas nisu dobijene.Nismo mi ni svesni kako tek loše može da bude.Pa ne može svaka godina da bude kao 2007.
 
Odg: Troskovi prolecne setve kukuruza

Niko od nas nemoze reci da bas nista nece zaraditi na kukuruzu,ali nama najvise smeta sto onu razliku u zaradi neko treci stavi u svoj dzep. To su oni koju njivu vide samo iza zatamljenih stakala.
Al' znate svi onu Balasevicevu pesmu "Nisu krivci primitivci sto su pokupili mast korov nikne di god stigne,ma svaka njima cast. KRIVI SMO MI..."
Putuj Evropo! :cao:
 
Odg: Troskovi prolecne setve kukuruza

...Nemoj vise cekati na nas,
nama je dobro
sreca jedna NEOPISIVA! :udri:
 
Odg: Troskovi prolecne setve kukuruza

Pa svi mi pevamo ali od muke.Svakim danom je sve gore u celoj državi pa tako i poljoprivredi.
 
Odg: Troskovi prolecne setve kukuruza

tek će da bude gore jer našoj gospodi je lakše da uvezu žito kukuruz meso mleko i sve ostalo nego da nama daju realnu cenu ako grešim ispravite me
 
Odg: Troskovi prolecne setve kukuruza

Novo NS seme kukuruza od danas jeftinije za 20 procenata.
 
Odg: Troskovi prolecne setve kukuruza

Nije ono jeftije,samo je vraceno na onu obecanu cenu. To ti je cist marketinski potez. Probacemo sa vecom cenom pa ko se upeca,upeca. E kad su videli da se slabo fataju oni kao pojeftine.
Sve je to ista banda ::lose::
 
Odg: Troskovi prolecne setve kukuruza

U ovoj situaciji nema kalkulacije, kupuj najjeftinije seme pa sta bog da, svako je dobro, samo da pogodi godina.
 
Odg: Troskovi prolecne setve kukuruza

6030 ,444 ultra - 3050din (bilo 456:cool:
6010 ,640 ,540 - 3660din (bilo 3807)

A ja bio vredan pa pazario prošle nedelje ! :udri: ::lose::
 
Odg: Troskovi prolecne setve kukuruza

~Kiki~ je napisao(la):
6010 ,540 , 640 - 3050din (bilo 456:cool:
6030 , 444 ultra - 3660din (bilo 3807)
zar nije
6010 ,540 , 640 bila po 3807?
a da je
6030 , 444 ultra4568?
 
Odg: Troskovi prolecne setve kukuruza

@ kiš - hvala malo sam se zabunio ! :haha:
 
Troskovi ce biti sigurno veci od prosle god. ali valjda ce cena kukuruza biti bar ista kao i ove god. i onda ne bi bilo dobro da se zalimo sto se tice zarade od kukuruza.

Nadam se da ce tema opet oziveti jer nevidim je losu, cak suprotno interesantna je. :cao:
 
Nisu bile tolike cene ::lose:: . Pre mesec dana novija semena 6030 ... 2900 , stariji 640 ... 2500 direkt kod njih kako je to onda pojeftinilo ?
 
pošto sam veći dao troškova za ovu godinu "zatvorio", ako se cena usluga ne bude menjala, komplet sezona će me izaći 15-20% skuplje nego prošle godine.
 
Nazad
Vrh