Tricikal (Tritikale) Opšta tema

Išao da postavim "stajanke" za ptičice-grabljivice, i svakako da obiđem i ustanovim treba li preduzeti "korekciju glodara", par rupa tamo-vamo, ništa krucijalno, pa ću zasad njivu prepustiti ptičicama na čuvanje...
Odlično izgleda...
Polako da se spremam ( ::novac:: ) za prvu prihranu...🥳

https://postimg.cc/nX7Cmn4w][/url]
 
Moj post poslednji. Evo slika od sinoć. Odradjena druga zaštita sa priaxorom.







Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Mislio sam predhodni post je isto moj, pa taman da se uporedi slika od onda i sad.

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Zna li neko kada stize ovaj tritikale ?Ima sigurno 15 dana kako je uklasao , a ovo je snimak od 16. maja , plasi me da ne polegne NS ova sorta neka ..
 
Neće stići pre 1. Jula...
I moj je takav...
Eto ti slike par postova iznad kako je izgledao 30. Aprila...
Polegne kada se pretera s veštačkih đubrivom, to sam čuo, mada kod mene se to nikada nije dogodilo, a sejem ga godinama....
Pre će ječam da polegne, i pšenica, nego tritikale...
 
Uhh ,ja nisam nista bacio predsetveno ,ali sam isao 10. februara 250kg ureje /ha , 3 marta cini mi se 125kg KAN/ha i 27. marta 125kg KAN/ha , takodje sam stavio nesto malo folijarne uz sekator i akord krajem marta ,nadam se da ga nece i rdja uhvatiti ..Kakva su ti iskustva kakav rod moze da baci ?
 
Jako specificna godina za strna zita al imam utisak da je tritikaleu godila. Sorta BC Goran, sejan krajem oktobra, osnovno djubrenje 250kg 16:16:16 i prihrana 200 kg uree i 100 kg kana. Dve zaštite uradjene. Visina oko 120 cm, zasad obećava. Imamo još 1ha na drugoj parceli. Ista agrotehnika.
e8bc05e2adb2200851afcbf737f92829.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel krenuo neko sa zetvom tritikalea ? Kakvi su prinosi,kod mene nece sigurno jos 10 dana ..
 
U nasem kraju on poslednji stize (dobro, pre ovsa je). I izgleda da nece jos jedno 15 dana minimum.
 
Nazad
Vrh