Trenutne cene na tržištu (ovce, koze, i tsl.)

Pozdrav kolege,interesuje me posto se mogu naci umaticene ovce,jaganjci siljezad.koja im je realna cena?Po oglasima se krecu ovce od 300e pa na gore a jaganjci 150e dali ima negde jeftinije da se nadje?Gledo sam il de frans i vitenberg(bele ovce)

au pa gde ces da nadjes jeftinije od 150 e sa pedigreom, pa jagnje za klanje ti je 100 e. ti bi papire za dzabaka jos i kvalitetan priplod...
 
maki vs je isti ko moj otac . I moj otac nije hteo da plati jagnje idf 200 evra bilo mu mnogo pa se zaleteo na 3 evra po kilu koji su mu na kraju ispali 150 za jagnje od 37-38 kila. Sad se ja kajem zbog te kupovine a otac i komsija koji drzi samo krave me ubeđuju da je dobar a nije. Zašto su u Vojvpdini jagnjad skuplja nego u sred Šumadije? U mom kraju ne može više od 260- 280 dinara.
 
Pozdrav kolege,interesuje me posto se mogu naci umaticene ovce,jaganjci siljezad.koja im je realna cena?Po oglasima se krecu ovce od 300e pa na gore a jaganjci 150e dali ima negde jeftinije da se nadje?Gledo sam il de frans i vitenberg(bele ovce)

Ima "jeftinije", samo gledaj da te ne ugleda vlasnik ....::namigivanje::

 
Poslednja izmena:
kako se krecu cene jaganjaca za klanje,evo ide djudjevdan pa da proverimo ,ovo za uskrs je bar kod nas islo po 300din.za kilogram.
 
u cacku je bila cena 280din/kg,mi smo prodali 12kom prosek35kg.usne markice i bileti za njih ukupno 3000din sa izlaskom veterinara pa se nadam subvenciji od 2000po grlu za njih 12
 
Cene ovaca i koza

U nedelji za nama cene jarića beleže pad. Na nivou cele Srbije prosečna cena jarića iznosila je 214 rsd/kg što je za 11.4 % slabija cena nego pretprošle nedelje. Najviša cena jarića za prošlu nedelju izmerena je u Pančevu, 270 rsd/kg, a najniža u Kragujevcu, 170 rsd/kg. Izmerena prosečna cena u Vojvodini od 270 rsd/kg jača je za 25.9 % u odnosu na cenu u ostatku Srbije, 200 rsd/kg.
Cene jagnjića u nedelji za nama beleže pad. Na nivou cele zemlje prosečna cena je pala u odnosu na pretprošlu nedelju za 10.7 dinara i prošle nedelje je iznosila 286.8 rsd/kg. Najviša cena jagnjića za prošlu nedelju izmerena je u Beogradu, Pirotu, Vranju, Čačku i Pančevu, 300 rsd/kg, a najniža u Kraljevu, 260 rsd/kg. U Vojvodini je prosečna cena iznosila 300 rsd/kg što je za 14.5 dinara jača cena u odnosu na ostatak Srbije gde je zabeležena cena u prošloj nedelji iznosila 285.5 rsd/kg.
Cene koza u odnosu na pretprošlu nedelju beleži promene. Na nivou Srbije prosečna cena iznosila je 131.7 rsd/kg. Minimalna cena koza zabeležena je u Kragujevcu i iznosila je 120 rsd/kg dok je maksimalna cena, zabeležena u prošloj nedelji, bila u Loznici, 145 rsd/kg.
Cene ovaca u nedelji za nama beleže promene. Na nivou cele zemlje prosečna cena je pala za 1 dinar i iznosila je 137.5 rsd/kg. Najviša cena ovaca za prošlu nedelju izmerena je u Beogradu, Smederevu i Vranju, 150 rsd/kg, a najniža u Kragujevcu i Kraljevu, 120 rsd/kg.
Ovnovi za priplod beleže prosečnu cenu od 23250 dinara po grlu u prošloj nedelji. Najniža cena zabeležena je u Beogradu i iznosila je 18000 po grlu a najviša cena je zabeležena u Kraljevu, 30000 dinara po grlu.

cena-ovca-koza-tabela.jpg

* Cena koza i ovaca u Srbiji izmerena od 13. do 20. aprila 2015 godine


cena-ovca-koza.jpg
 
Cene ovaca i koza

U nedelji za nama cene jarića beleže promene. Na nivou cele Srbije prosečna cena jarića iznosila je 228.8 rsd/kg što je za 3.3 % jača cena nego pretprošle nedelje. Najviša cena jarića za prošlu nedelju izmerena je u Beogradu i Sremskoj Mitrovici, 260 rsd/kg, a najniža u Kraljevu, 180 rsd/kg. Izmerena prosečna cena u Vojvodini od 255 rsd/kg jača je za 13.7 % u odnosu na cenu u ostatku Srbije, 220 rsd/kg.
Cene jagnjića u nedelji za nama beleže promene. Na nivou cele zemlje prosečna cena je porasla u odnosu na pretprošlu nedelju za 0.4 dinara i prošle nedelje je iznosila 287.9 rsd/kg. Najviša cena jagnjića za prošlu nedelju izmerena je u Beogradu, Nišu, Pirotu, Požarevcu, Smederevu, Vranju i Pančevu, 300 rsd/kg, a najniža u Kragujevcu, 250 rsd/kg. U Vojvodini je prosečna cena iznosila 295 rsd/kg što je za 8.5 dinara jača cena u odnosu na ostatak Srbije gde je zabeležena cena u prošloj nedelji iznosila 286.5 rsd/kg.
Cene koza u odnosu na pretprošlu nedelju beleži promene. Na nivou Srbije prosečna cena iznosila je 127.5 rsd/kg. Maksimalna cena koza zabeležena je u Nišu i iznosila je 150 rsd/kg dok je minimalna cena, zabeležena u prošloj nedelji, bila u Sremskoj Mitrovici, 100 rsd/kg. U Vojvodini prosečna cena iznosila je 100 rsd/kg dok ostatak Srbije beleži prosečnu cenu od 133 rsd/kg.
Cene ovaca u nedelji za nama beleže promene. Na nivou cele zemlje prosečna cena je porasla za 0.7 dinara i iznosila je 136.7 rsd/kg. Najviša cena ovaca za prošlu nedelju izmerena je u Beogradu, Smederevu i Vranju, 150 rsd/kg, a najniža u Kragujevcu i Kraljevu, 120 rsd/kg. U Vojvodini je prosečna cena ovaca iznosila 130 rsd/kg, što je za 7.5 dinara slabija cena u odnosu na ostatak Srbije gde je prosečna cena iznosila 137.5 rsd/kg.
Ovnovi za priplod ne beleže promene u prosečnoj ceni te je cena ostala 22666.7 dinara po grlu. Najniža cena zabeležena je u Beogradu i iznosila je 18000 po grlu a najviša cena je zabeležena u Kraljevu, 30000 dinara po grlu.

[TABLE="class: table blog-table, width: 100%"]
[TR="class: smoke-bg"]
[TD][/TD]
[TH]Prosek cena za
celu Srbiju[/TH]
[TH]Prosek cena za
Vojvodinu[/TH]
[TH]Prosek cena za
ostatak Srbije[/TH]
[/TR]
[TR]
[TD]Jare[/TD]
[TD]228.8
rsd/kg[/TD]
[TD]255
rsd/kg[/TD]
[TD]220
rsd/kg[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Jagnje[/TD]
[TD]287.9
rsd/kg[/TD]
[TD]295
rsd/kg[/TD]
[TD]286.5
rsd/kg[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Koze[/TD]
[TD]127.5
rsd/kg[/TD]
[TD]100
rsd/kg[/TD]
[TD]133
rsd/kg[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Ovce[/TD]
[TD]136.7
rsd/kg[/TD]
[TD]130
rsd/kg[/TD]
[TD]137.5
rsd/kg[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Ovnovi
za priplod[/TD]
[TD]22666.7
rsd/kg[/TD]
[TD]22666.7
rsd/kg[/TD]
[TD]22666.7
rsd/kg[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
Cene koza i ovaca u Srbiji izmerena od 27.04. do 04.05.2015. godine

cena-ovca-koza.jpg
 
ista prica kod mene dva para blizanaca ukupno 143kg,ravno 90 dana-330,00,moglo je i vise da se uzme ,ali stalni kupac pa nije red da zacepim,uzimace i u junu kada svi budu imali da prodaju.
 
Ja sam svu svoju mušku jagnjad prodao za Božić i sad za Jovandan. Bili su mladi od 2-2,5 meseca, najteže 37 kg najlakše 26 kg, cena od 300-350 din po kg u zavisnosti kome sam prodavao.
 
Nazad
Vrh