Trenutna cena soje na tržištu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ljudi kakve su aktuelne cene soje rod 2011 kod vas?
 
Kula 35 akontaciona. Cujem da bi konacna cena mogla biti 38 dinara
 
ne kapiram tu foru "akontaciona cena"

danas zvao berzu kazu prometuje se po 38,5 dinara/kg. Jeli ta akontaciona vezana za neki konkretan datum ili za sta?
 
Akontaciona cena dodje kao zicer-sigurica npr imas 100kg ako je akontaciona cena 35din/kg ti dobijas 3500din,ako skoci na 38din/kg oni doplate tu razliku od 300din.
 
znaci, doplacuju do maksimalne cene koja se pojavi, ali kada? ako na kraj septembra skoci na 37 doplate ti 1 dinar?
ako u oktobru skoci na 38 , ponovo doplacuju? zvuci suludo, da izvines!
 
Cekaju da se zavrsi sa kosenjem i otkupom,onda zakljuce cenu i to je to,nema kasnijih doplata.
 
Na produktnoj berzi danas 39 dinara soja ,na infoteamu ima ponude i za 38.5+pdv cena ide gore jer robe nema
 
Obracunali smo soju, cena tel kel 35, ili svedena na jus 36, ja odabrao 36, zato sto mi izgleda vece :haha:
Sa pdv-om
 
Mene juce nudio covek po 30 dinara,ima 2 tone,nudilo me jos nekoliko njih poslednjih nekoliko dana po istoj ceni.Ne znam u cemu je fora,posto preradjivaci placaju 33 kod nas.
 
nebi trebalo da je ima,mozda je nesto drugo u pitanju kao napr kes ili su prezaduzeni kod otkupljivaca. ima i takvih primera
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh