Treba mi pomoc-ishrana prasadi stari par dana

Po tebi,sa koliko su prasad "vremenski" spremna da koriste cvrstu hranu?Nisam do sad cuo za ovo.
 
hvala vam svima na savete,na kraju izvukli su se 4 kom.sada su dobro,napreduju ne kao kod krmace ali dobro je.hranio sam ih sa zamenu za mleko,za telad,i sada su poceli da grickaju prestarter
 
aj ti meni samo objasni dali je normalno staviti cvrstu hranu pred prase od 4,5 dana..?? a ono sa 7 ja msm tek pocinje vodu da pije...
 
zdravo svima. jedno pitanje: 3 dana nakon prasenja prasicima se daje gvozdje inekciono po 1cm3, posle koliko dana se daje ponovo?
 
ja sam cuo kao treba dati posle 21 dan od prvog davanja. ja sm do sad davao isto jednom ali posle sam cuo za to pa bih da proverim, mozda je bolje 2 puta
 
koliko se ja razumem u tu geografiju,sve posle 7-og dana je bez efekta,jer prase od 3-5 dana nadoknadjuje nedostatak.A to su pomesali sa spricanjem od parazita,ono se daje dva puta.
 
moguce i da su pomesali sa parazitima, ali opet kako im fali gvozdje mozda treba ponoviti. jedni davanjem ne mogu dobiti potrebnu kolicinu a u mleku je nema. hvala u svakom slucaju, moram sam odluciti:osmeh:
 
U pravu je Nikola
Gvozdje 3 do 5 dan
dvanaesti dan prasad se igra sa lucerkom a petnaesti pocinje da jede, kazu strucnjaci i ja sam to potvrdio da je tacno. A koncentrat stavljam petnaesti dan. cetrdeseti dan odlucujem prasad od sise i evo na dva ipo meseca imam od 29 do 43 kg prasad ali po recepturi i proizvodu koncentrata Pantelic.prosek utorska koncentrata (znaci od pocetka davanja do merenja bez odbijanja tezine sa kojom su poceli je 1,52 kg) dosad najbolje. Bacio sam u proslost koncentrate Komponenta i Inberg... Nije reklama ovo su moja iskustva... I jos nesto : Bez ijednog proliva, bez ijednog uginuca... Sto rece moj tata (koji zna moje muke) " Slava im pevala"
 
Ljudi, hteo bih da pitam one koji su možda bili u sličnoj poziciji.. Imam 10 prasića, oprašenih pre 17 dana i sve je OK ali jedno je od rođenja i više nego duplo manje od ostalih.. plašim se da ga vremenom ovi jači skroz ne onemoguće da sisa.. inače ono sisa zadnju sisu.. Počeo sam da ga dohranjujem kravljim mlekom 3 puta na dan, pa se dvoumim da li da tako nastavim ili da ga potpuno odvojim i hranim mlekom i predstarterom?
 
zadnje sise su uvjek manje mlječne ali nije to razlog.Uvjek u leglu ima malih koji odudaraju.Moj ti je predlog da ti njih sve počneš doranjivati granulicama tako će i ono imaat veću šansu.ja od 7 dana od prašenja uvodim im hranu a od 20 dana ih polako odbijam tj nemaju konstantan pristup sisi.
 
zadnje sise su uvjek manje mlječne ali nije to razlog.Uvjek u leglu ima malih koji odudaraju.Moj ti je predlog da ti njih sve počneš doranjivati granulicama tako će i ono imaat veću šansu.ja od 7 dana od prašenja uvodim im hranu a od 20 dana ih polako odbijam tj nemaju konstantan pristup sisi.
Imaju oni prolazak u drugi boks gde imaju svoju hranilicu i po malo jedu.. Samo me plašilo da ne zakržlja još više jer sisa manje mleka i ostali ga guraju po boksu i sl. Inače, znam da su zadnje sise manje mlečne a i dešavalo se i ranije da ima manjih prasadi, ali mi ova razlika baš drastična.. Kod mene su svinjci specifični, ispregrađivani zidovima, pa kada bi ih odvojio od 20 dana, morao bih da stavim i tu 2 "kvočke" za zagrevanje.. Tako da u zimskom periodu ostaju sa krmačom do zalučenja.. HVALA PUNO :ppozdrav:
 
Imaju oni prolazak u drugi boks gde imaju svoju hranilicu i po malo jedu.. Samo me plašilo da ne zakržlja još više jer sisa manje mleka i ostali ga guraju po boksu i sl. Inače, znam da su zadnje sise manje mlečne a i dešavalo se i ranije da ima manjih prasadi, ali mi ova razlika baš drastična.. Kod mene su svinjci specifični, ispregrađivani zidovima, pa kada bi ih odvojio od 20 dana, morao bih da stavim i tu 2 "kvočke" za zagrevanje.. Tako da u zimskom periodu ostaju sa krmačom do zalučenja.. HVALA PUNO :ppozdrav:

Ako je on zdrav i zivahan ni brige. On je manji pa su mu i manje potrebe za hranom. Samo da ne skici pa da ne uznemirava krmacu. On nikada nece biti kao ostali, ali tu je na broju pa nek gura.
 
Nazad
Vrh