TRAVA U VOCNJAKU (Kakvu sortu trave posejati u voćnjak)

Ja sam isto naručio ali mi je rekla neka što se javila da je cena smeše za voćnjak 530 rsd a za dvorište 480.Jesi li sguran da je institut za krmno bilje,jer ja sam prošle godine uzeo kd onog drugog iz Kruševca i sad sejem ponovo.
 
Ja sam isto naručio ali mi je rekla neka što se javila da je cena smeše za voćnjak 530 rsd a za dvorište 480.Jesi li sguran da je institut za krmno bilje,jer ja sam prošle godine uzeo kd onog drugog iz Kruševca i sad sejem ponovo.


Ne znam da li je bilo namenjeno meni, ali poručio sam sa ovog sajta http://ks-s.co.rs/ i stigla je jutros. Posejana odmah pa čekamo da vidimo rezultate... 350 dinara, prevoz o njihovom trošku.
 
Pozdrav svima,naime pre desetak dana sam poceo da sejem travu u vocnjaku i lepo je krenula pa vas pitam da li da nastavim sa sejanjem obzirom na vreme,da li joj ovakvo vreme odgovara ili ne
 
Pozdrav svima,naime pre desetak dana sam poceo da sejem travu u vocnjaku i lepo je krenula pa vas pitam da li da nastavim sa sejanjem obzirom na vreme,da li joj ovakvo vreme odgovara ili ne

Bolje sačekaj proleće za nastavak... Bar ja hoću... Posejao sam 10ak kila skoro i eno lepo niče, a ako baciš sada pitanje je koliko će joj trebati jer je hladno, a ako i nikne može je zeznuti mraz koji će uskoro...
 
Imam jedan problem a ne znam resiti sam pa bi trebao neki savet ili predlog iz iskustva ~
prosle godine posadjena travna smesa za vocnjak i vinograd od 1500 m2 otprilike oko 7 kg /bice slika smese/ , pokoseno u aprilu i otprilike mesecno do sada ,to bi bilo jedno 4 kosena do sada , ali sada se na 80-90% povrsine vocnjaka rasirio nekakav korov mislim da je :
Kanadska hudoletnica -Conyza canadensis , jer kosenjem jedne stabljike se stvara bar 2-3 i ojacava svoj koren ,ugusilo preostalu travu skroz.
negde pise da glifosav 1 dl na 10 litara ,resava ali to onda ide i preostala trava .
mene jos interuje postoji li neka trava /ne korov/ koja je agresivnija od ove napasti **Kanadska hudoletnica -Conyza canadensis** a da se samo presadi ili tako nesto bez velikih investicija /osim travne smese/
otpriliko za sada toliko .
hvala unapred












 
Poslednja izmena:
Ne znam da li ima ova tema negde ali ovde cu da pitam ovo,zanimame posto se dvoumim da zatravljene breskve u jesen pocnem da radim u polje tanjiracom i kultivatorom ,e sad ako moze neko da pojasni kakva je razlika ,posto vidim da ljudi vecinom tanjiraju i kultiviraju a ne kose.Hocu da cujem je li ogromna prednost tanjiranja u odnosu na kosenje i da li se to isplati.
 
Poslednja izmena:
Imam jedan problem a ne znam resiti sam pa bi trebao neki savet ili predlog iz iskustva ~
prosle godine posadjena travna smesa za vocnjak i vinograd od 1500 m2 otprilike oko 7 kg /bice slika smese/ , pokoseno u aprilu i otprilike mesecno do sada ,to bi bilo jedno 4 kosena do sada , ali sada se na 80-90% povrsine vocnjaka rasirio nekakav korov mislim da je :
Kanadska hudoletnica -Conyza canadensis , jer kosenjem jedne stabljike se stvara bar 2-3 i ojacava svoj koren ,ugusilo preostalu travu skroz.
negde pise da glifosav 1 dl na 10 litara ,resava ali to onda ide i preostala trava .
mene jos interuje postoji li neka trava /ne korov/ koja je agresivnija od ove napasti **Kanadska hudoletnica -Conyza canadensis** a da se samo presadi ili tako nesto bez velikih investicija /osim travne smese/
otpriliko za sada toliko .
hvala unapred
Ja pustam masalacak da baci seme pre nego sto pokosim, posle prekopavanja, frezovanja bez obzira sta sijao uvek se pojave visoki korovi
Ako prestanes prevrtat zemlju i samo kosis povrsinu ce preuzeti niza trava, vrste koje podnose redovno kosenje
A bilo koja smesa za vocnjak zahteva rasprskivace i zalivanje, znaci ne samo stabla vec celu povrsinu da bi ta trava opstala.
A sto ti stabla budu veca i sto si bolje napravio razmak u redu voca - da je veca senka na zemlji, tim manje ces imati kositi
 
Hteo bih da posejem belu detelinu u zasadu šljiva. Površina je 30 ari. zanima me koja količina treba semena za tu površinu? Pričao sam čovekom koji bi sejao sa starom konjskom sejalicom kaže da treba oko 7 kg. Da li je to tako ili ne?
 
Hteo bih da posejem belu detelinu u zasadu šljiva. Površina je 30 ari. zanima me koja količina treba semena za tu površinu? Pričao sam čovekom koji bi sejao sa starom konjskom sejalicom kaže da treba oko 7 kg. Da li je to tako ili ne?
To ti je mera za lucerku ide 1kg na 4 do 4.5 ari a bela detelina ide 100 grama na 1 ar ili 120gr za svaki slucaj..
 
Nazad
Vrh