Transport žitarica i industrijskog bilja

olalija

Član
Učlanjen(a)
30 Avg 2010
Poruka
4.023
Lokacija
Krčedin
Pozdrav kolege, video sam da na forumu nema tema u vezi transporta useva pa sam iskoristio priliku da otvorim temu i započnem je mojim video klipom u kom se vidi jedna tura prevoza pšenice od njive do silosa. Unapred hvala na gledanju, komentarišite da vidim vaše mišljenje i iskustva.
 
Gledao sam na YT ali mi bezveze tamo pitati pa evo ovde, zasto u hodu ne punite prikolice?


Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Dobro si sve snimio. Pronarke su dobre. Par sezona sam povremeno vukao takav tandem. Mana, ako to tako možemo reć, su gume koje se dosta griju na asfaltu pri brzini većoj od (25) 30 km/h i same prikolice se nešto teže vuku zbog njih. Nisi razmišljao kod kupnje da ih uzmeš u opciji 22,5 cola? Imam prikolicu sa 22,5 i sa balonkama i sa gumama 22,5 se osjetno lakše vuče i više tereta u njoj.

I još jedan detalj mi je upo u oko. Turčin nekako fajn dimi. Ili me oko vara?
 
Gledao sam na YT ali mi bezveze tamo pitati pa evo ovde, zasto u hodu ne punite prikolice?


Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
Ovaj kombajn prazni bunker 105 litara u sekundi, jako mala ušteda vremena, a na ovakvoj njivi kao sa snimka je uspon 5% i ovaj traktor i ne može da vuče neki teret kroz njivu. Pratimo se kad radimo kukuruz, u pšenici nemam gužve i radimo polako.
 
Dobro si sve snimio. Pronarke su dobre. Par sezona sam povremeno vukao takav tandem. Mana, ako to tako možemo reć, su gume koje se dosta griju na asfaltu pri brzini većoj od (25) 30 km/h i same prikolice se nešto teže vuku zbog njih. Nisi razmišljao kod kupnje da ih uzmeš u opciji 22,5 cola? Imam prikolicu sa 22,5 i sa balonkama i sa gumama 22,5 se osjetno lakše vuče i više tereta u njoj.

I još jedan detalj mi je upo u oko. Turčin nekako fajn dimi. Ili me oko vara?
Da, takvi su to motori, tako dimi i prazan traktor. Što se guma tiče, lakše vuče pronarke nego zmajevke. Vučem po 30 kilometara po asfaltu i ne greju se, duvam ih na 5 bara.
 
Nazad
Vrh