Traktorske kose

Ja sam pre 10 god kupio kosacicu UZEL.. 1250e sa kardanom sa krckalicom..kosio samo svoje do 13kj. Po kosnji godisnje..samo par kompleta nozeva menjao i ti je to..e ove jeseni sam ptimetio da flisuje ulje i kvasi kaiseve..verovatno semering gecrkt.. Nikad ni pre ni posle nisam video takvu kosacicu..valjda se do sad isplatila..htedoh reci ne treba se plasiti jeftinih kosacica mogu one da odrade svoje..sipova 165 je tad bila oko 2500e..mnogo kume.
 
Kod mene je sipova 135 kupljena nova prolizali se donji tanjiri prodana, pa kupljena 165g isto nova i evo i na njoj se prolizali tanjiri donji pa sam ih oblozio komplet odozo limom od 3 milimetra a godisnje potrosim po 3-4 para onih sto imaju po dvije rupe. Od kvarova nisam imo nista posebno osim potrosnih materijala :D
 
Pa kao marka je svima nepoznata pa zato niko nista ne odgovara, a greben joj stvarno izgleda kao kuhn, sad ovaj ram i nije toliko bitan ako je razlika u njemu samo.
 
skines poklopac razvoda, izvadis pogonsku osovinu i oslobadjas maticu sto drzi osovinu tanjira koju odvrces i tanjir izlazi napolje sa osovinom na dole.
 
Ma ova spada vecinom cim odvrnesa sarafe sama, malo je teze vratit jer je ona naba dole iz 3 dijela pa mora na svaku da naidje a vecinom zapne na zadnjoj al malo na rukama lijeva desna i naidje i to je to. Vecinom je najveci problem kod skidanja sto se potose ti sarafi i ako imas losiji imbus tj ostecen neces moci odvrnut ali to je ono ako se bas nakosila :D
 
Ma ova spada vecinom cim odvrnesa sarafe sama, malo je teze vratit jer je ona naba dole iz 3 dijela pa mora na svaku da naidje a vecinom zapne na zadnjoj al malo na rukama lijeva desna i naidje i to je to. Vecinom je najveci problem kod skidanja sto se potose ti sarafi i ako imas losiji imbus tj ostecen neces moci odvrnut ali to je ono ako se bas nakosila :D

Tako sam prošao sa lifamkom-to su muke skinuti tanjir
 
Ja sam na Lifamovoj imao 6 rupa od kojih su 3 služile kao radap-ciger
Landini-možda se nisam dobro izrazio,napisao sam disk(neko zove tanjir).Ne treba reduktor da se otvara
ja kad sam sa komsijom mijenjo tanjir na staroj nekoj sipovoj rotacionoj, morali smo otvarat razvod i odogo je oslobadjat i sve spane ka dole. mozda je na njoj neki drugaciji sistem a mozda je on zbog tih sarafa sve odpusto.
 
ja kad sam sa komsijom mijenjo tanjir na staroj nekoj sipovoj rotacionoj, morali smo otvarat razvod i odogo je oslobadjat i sve spane ka dole. mozda je na njoj neki drugaciji sistem a mozda je on zbog tih sarafa sve odpusto.

Ali se samo džaba mučiš da otvaraš reduktor ako treba samo donji tanjir da se skida
 
Napraviste nauku od skidanja donjeg ili kliznog tanjira na roto kosi. Podigni kosu uvis ili je prevrni na stranu, poskidaj sve srafove sa tanjira I sam ce spasti. Treba samo voditi racuna da ne padne na nogu. A to da se Mora otvatati korito kose da bi skinuo donji tanjir ne pije vodu.
 
Napraviste nauku od skidanja donjeg ili kliznog tanjira na roto kosi. Podigni kosu uvis ili je prevrni na stranu, poskidaj sve srafove sa tanjira I sam ce spasti. Treba samo voditi racuna da ne padne na nogu. A to da se Mora otvatati korito kose da bi skinuo donji tanjir ne pije vodu.

Bude druže ako se oližu imbulsi-Ja sam pitao zbog toga što sam ja sa tim kubirio na lifamovoj ali vidim da je na SIP-ovoj mnogo jednostavnije
 
kolega, nisam puno zapitkivo zasto otvaramo razvod. mozda je to dole izlizalo, zavareno ili sta vec. ja samo mogu garantovat da smo otvaranjem razvoda izvadili tanjir sa sve lezajima osovinom. sad da li tako treba ili ne, to vam ne bih znao rec. ja mislio da se to tako mora radit. a sad citam da moze i bez toga.
 
Bude druže ako se oližu imbulsi-Ja sam pitao zbog toga što sam ja sa tim kubirio na lifamovoj ali vidim da je na SIP-ovoj mnogo jednostavnije

Tako oštećen imbus se najlakše vadi ovim alatom za vadjenje zalomljenih vijaka, nisu uopšte skupi.

LEVE-BURGIJE-izvrtaci-set_slika_O_836799.jpg


Uzmeš dobru bugiju i malo zabušiš kroz otvor gdje bi došao imbus ključ, ubaciš ovu alatku i odvrneš ga bez ikakvih problema, posle kupiš nove imbus vijke i staviš ih i riješena stvar.
 
Zato ti treba malo bolja burgija, fi6 ili fi8, ne treba veća. Sa ovim možeš da izvadiš i zalomljene vijke. Jednom kupiš ekstra dobru burgiju za desetak evra i miran si.
 
Nazad
Vrh