Tovni pilići

Namazi ga sa viksom za cipele.To kad kljucnu,odustaju,a njemu ce rana zarasti.Problem je da se to ne prosiri na ostale pilice.Tzv kanibalizam i preporucujem da se u hranu umesa kanistop.Sluzi za smirivanje pilica.

Jel taj viks ustvari imalin za cipele? Nije mi poznat ovaj pojam
 
Da li je neko koristio Micropanov prasak za prostirku? To su dobre bakterije koje sprecavaju razmnozavanje losih, vezuju amonijak za sebe, poboljsavaju celokupan ambijent objekta. Interesuje me kakvi su utisci, ako je neko uopste koristio ovo. Proizvodi ga neka firma iz Ns-a
 
Jel moze mala pomoc, uzeo sam preventivno i mesao 5% premix sa kokcidiostatikom u hranu.. Ali pilici su imali krv u stolici(ne svi ) veterinar mi je rekao da im dajem 4 dana NEOCOCCYN WSP (kesica na 10kg hrane) vec drugi put im dajem te kesice ali opet se vratilo,danas im je 30 dan i nebih opet da ih kljukam posto je karenca 14 dana , sta da radim?
 
Svi lekovi te vrste imaju karencu.Gadno si zagadio objekat.Ne znam,koju kolicinu drzis,ali ako nije velika,bolje ih poubijaj i resavaj problem za ubuduce ozbiljnijom dezinfekcijom i odmaranjem.Kad je tebi probilo kroz premiks i probija ti po prestanku davanja lekova,tu tesko da ti neko moze pomoci.Imao si verovatno ogromnu vlagu,losu prostirku i sve na cemu se preventivno daje akcenat.
 
Imam 70 komada , nisam drzao pilice od prosle godine od oktobra, a posle piljevine sam im stavio slamu kao prostirku... Ako izguraju do 45og dana da im ne dajem lekove jel mogu da se jedu?
 
Isti problemi su bili i kod mojih pilica,od 60 pilica 25 je izguralo ceo tov.Isto stolica krvava penasta svaki dan po 2-3 mrtva pileta a bili su 3 nedelje stari kad se pojavio problem najverovatnije eserihija koli.Davao sam im u vodu neolispec i to je vremenom stalo.Pozdrav
 
49-ti dan za svoje potrebe:

2dum4n9.jpg
 
Valjevac-

moji su na kraju pete nedelje sada i ostalo mi je jos 2 dzaka dvojke. pa gledam sta da uzmem za sledecu hranu. kakvo ti meso bude? jel su masni? i koliko ces da ides ukupno dana
 
Nisam čitao celu temu i da li je neko pisao o nekoj prostirci kao kuglice koje upijaju tečnost i miris. Nešto kao pampers gel kako mi je objasnio prodavac. Ne reklamiram samo se interesujem za iskustva ako je neko koristio?
 
Valjevac-

moji su na kraju pete nedelje sada i ostalo mi je jos 2 dzaka dvojke. pa gledam sta da uzmem za sledecu hranu. kakvo ti meso bude? jel su masni? i koliko ces da ides ukupno dana

Ја сутра "скидам са дневног ред" део пилића.А што се тиче това пилића за своје потребе не комерцијале, врати с е мало унзад писано је писано, писано, писано , само треба прочитати

- - - - - - - - - -

Jel ovo 4.2 kilograma...nekako mutna slika pa nemogu bas vidjet

4.265 грама.
 
presao sam na trojku pre neki dan. i od tada mi rikne po 1, 2 komada dnevno. dal im je jaka hrana ili imaju neki problem? prostirka redovno zamenjena, prostorija provetrena non stop, imaju dosta hrane i vode i nije im tesno. nije mi jasno sto crkavaju. zateknem ih plave i na ledjima
 
Infarkt. Mnogo puta je o tome pisano. Odmah primeniti rezim gasenja svetla i oslabiti hranu. Neka budu u totalnom mraku min 4h

Sent from my SM-J500F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
presao sam na trojku pre neki dan. i od tada mi rikne po 1, 2 komada dnevno. dal im je jaka hrana ili imaju neki problem? prostirka redovno zamenjena, prostorija provetrena non stop, imaju dosta hrane i vode i nije im tesno. nije mi jasno sto crkavaju. zateknem ih plave i na ledjima
Ciju hranu koristis?To hoce da se desava i kad je kukuruz u smesi vlazan.Trenutno otkupljivaci otkupljuju kukuruz tel kel,a ima i kukuruza sa 20% vlage,sto moze biti problem.U svakom slucaju podrzavam prethodno post,slabljenje hrane i gasenje svetla.
 
svetla nisam gasio do sada uopste. a hranu koristim INBERG od prvog dana.


sta podrazumevate tacno pod slabljenjem hrane? dal da na recimo 10kg koncentrata trojke dodam 2,3 kile prekrupe ili jednostavno da im dam manje da jedu trojke?
 
Nazad
Vrh