Tov junadi

jel ima neka minimalna kolicina odredjena za kuppovinu kod njih?kod mene u okolini nista ispod 43 din.a moze biti samo gora od te iz dijamanta.
Sad sam zvao zeta da proveri preko tog njegovog iz dijamanta. Minimum je 5tona.. A sad je cena 29. 5 dinara sa pdv. om. Preko 10tona je 28din a 20tona 26dinara. Tako mi zet rece.

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
@Sava21 Ako hoćeš baš od Gebija da kupiš imaš njihovu radnju u Mošorinu, vredi proveriti cene. A imaš i dosta drugih pa možeš da biraš.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Ma,ovo su trenutno jako male kolicine koje uzimam,uskoro ce mi trebati vise,pa trazim povoljnije.Ne verujem ni Gebiju,al kad cujem da neki mesaju pola ljuske a pola sacme i to prodaju kao cistu sacmu...
 
Nemoj biti siguran da Gebi to ne radi. Sto su veci to su prokletiji. Kod njih nista ne sme da se baci. Svemu oni nadju namenu pa i prasini iz soje. Pisao sam ranije da sam gledao kako se mesa sacma od 42% proteina i pogaca od 39- 40% u razmeri 50:50 i pakuje kao sacma od 44%. Takodje sam gledao i kako se sojina pogaca mesa sa stocnim brasnom, peletira pa drobi i prodaje kao pogaca od 40 %.
 
Ma svi muljaju s kvalitetom evo ja sada imam dosta zalucenih malih prasica i uzimam Gebi premium sa melkom ali nisam uopste zadovoljan, rastu ali su nekako mrsavi a genetika je super, od sutra prelazim na nekog drugog proizvodjaca. Cuo sam pricu da nekada veliki proizvodjaci namerno obore kvalitet na mesec dana da bi ekstraprofitirali, a to je tesko primetiti. Takodje je bila prica da melju keks kome je istekao rok trajanja i lepe u granule. Kazem sve su to price ali stoji da je kvalitet los i nervira me da placam nesto skupo a dobijam sr..nje. Uzimao sam i za telad energocalf 2 od gebi ali cim potrosim prelazim na Inberg drugar koristi i bolji su mu telici od mojih. Koristio sam dugo patent Beefarom za tov junadi ali sam presao na inberg BigBull premium pa cu videti kakav je, patent je ranije bio jako dobar, ali sada je dno bikovi samo rastu a buta nigde, a stavljam proteina ko niko(12kg sojine sacme+17kg sunc sacme i ostalo kukuruz i psenica) na 100kg koncentrata i to me jako nervira, sto ulazem mnogo a roba lose izgleda. Patent vise ne koristim. Najbolji premiks koji mi se pokazao u tovu junadi je Nutriplus 2-4% pakovanje od 6 kg ali na zalost vise nemam gde da ga kupim u Valjevu slabo se nabavlja. Ne zalim da platim dobar premiks ili koncentrat ali na zalost kod nas je sve reklama a rezultata nigde, mnoge velike kuce zive jos od stare slave...
 
Koristio sam i Gebi energokalf i Inbergov GT i po meni je Gebi daleko bolji, bar je bio tad kad sam ih uporedjivao. Zbog daleko prihvatljivije cene koristim Inberg, mada u zadnje vreme sve slabije granule, a vise sopstvenu radinost sa njihovim premiksom. Sto se tice keksa u predstarterima za prasad to se radilo i u inbergu. Napolitanke bananice... Sve sem jafe ona nalepi . :)
 
Ne znam gebi energocalf trenutno nisam zadovoljan, probacu inberg kod drugara dosta bolje izgledaju telici. Pravio sam i ja s ovim patentovim calfarom 4% nisu losi ali nisu ni nesto a ubacivao sam po 20% sojine sacme. Ma patent mi se nesvidja nikako tovio sam s njihovim premiksom junad konverzija je dobra ali nema izrazenog buta, ledja. Onaj Nuttriplus sto se tice premiksa je cudo ali u poslednje vreme i za njih sam cuo da su u finansijskim problemima verovatno ce se i to odraziti na kvalitet. Probao sam nutriplus i za svinje i samo da kazem razlika izmedju patenta i njega je nebo i zemlja u korist nutriplusa. A svi ga gledaju s potcenjivanjem, nemaju marketing kao patent i gebi, propadaju a realno su bolji od velike vecine premiksa na nasem trzistu...
 
Kalvicin od saumana 4 posto premiks zakon za telad sam napravim grover preko 10 godina ga koristim dešavalo se da uzmem energo kalf od gebija užego smrdi dugo stojao u magacinu koristio megi u joserin pover mix nemam proliva al slabo mi napreduju tako da je za mene Kalvicin zakon kod teladi
 
Cuo sam i ja da Sauman ima vrhunske premikse, nazalost najbliza prodavnica u kojoj se prodaju je od mene udaljena oko 100km. U Valjevu ih nema ne bave se ljudi ovde ozbiljno stokom. I ko se bavi samo gleda nesto jeftino takav je mentalitet, kad bi prodavali ovde sauman, kupio bih ja i mozda jos par ljudi... Ovi ostali kupuju samo sto je jeftino ima koji tove bikove s cokotarom ili ubacuju one premikse od 1kg sto kostaju 70din pa dodaju dikalcijum, kredu, so. Drze ih po dve godine dok ne utove. Ne bi ovde sauman imao prodju...
 
Ima toga i kod nas da tako rade po 50 komada pa po 14 meseci tove do 550 kila neisplati se dok uzmeš premiks so kredu dikalcijum ja sam pre mnogo godina isto tako kupovao župa Kruševac premiks bilo mi ok dok nisam otišao kod drugara i video 15 bikova leže napolju na djubretu a -15 pao sneg na njih kad su počeli da ustaju i otresa ju sneg bikovi kao ladje 10 meseci kod njega preko 600 kila tačnije 638 tovari ih tih dana ja ga pitam sučim hraniš kaže sauman premiks i ja prepišem sve od njega i teladi gde kupuje i hranu skoro sam natovario 170 kila ulaz 9 meseci 618 kila samo koncentrat i lucerka bez silaze
 
Slazem se potpuno s tobom, neisplati se i prodje mnogo vremena. A uzimao sam i ja Zupu pre nekih 15godina, bilo je i meni ok dok nisam presao na 3% premikse. Presao sam onda na sano mislim da bi naziv promasan. I koristio dok nije poceo kvalitet da opada. Pa presao na nutriplus 2-4% kad su veliku planu uzeli holandajani, bio dobar sad nisam ni u njega siguran. Pa patent ali nisam zadovoljan, od pre par dana hranim inbergom bigbull premium pa cu videti za mesec dana kakav je...Znaci sauman je bez premca odlican ti je rezultat s obzirom da si tovio bez silaze, svaka cast... I ja to volim a ne da prodje zivot dok utovis bika...Zato i ne stedim na proteinima i ceni premiksa....Bez brzog obrta novca, nema zarade ni u kakvoj proizvodnji i trgovini...
 
Ima toga i kod nas da tako rade po 50 komada pa po 14 meseci tove do 550 kila neisplati se dok uzmeš premiks so kredu dikalcijum ja sam pre mnogo godina isto tako kupovao župa Kruševac premiks bilo mi ok dok nisam otišao kod drugara i video 15 bikova leže napolju na djubretu a -15 pao sneg na njih kad su počeli da ustaju i otresa ju sneg bikovi kao ladje 10 meseci kod njega preko 600 kila tačnije 638 tovari ih tih dana ja ga pitam sučim hraniš kaže sauman premiks i ja prepišem sve od njega i teladi gde kupuje i hranu skoro sam natovario 170 kila ulaz 9 meseci 618 kila samo koncentrat i lucerka bez silaze

Koja je receptura koju si prepisao moze i na pp
 
Kalvicin 4 kg 10 kg sojina pogača 8 kg suncukret sačma 2 kg stočni kvasac 20 kg mekinje 56 kg kukuruz i pšenica tako ih hranim do 250 kila težine posle 2 kg rindamast premiks za junad 3 kg sojina pogača 15 suncukret sačma 20 kg mekinje 60 kg kukuruz i pšenica tako do 350 kg težine do kraja tova 1 kg rindamast 20 kg suncukret sačma 20 kg mekinje 59 kukuruz i pšenica obrok imaju uvek ispred sebe i lucerke kad je ima a kad je suša onda balu lucerke i dve bale slame na 50 kom bolje se pokazalo onda jedu sam koncentrat išli smo pre više soje al smo prekinuli idemo suncukret sacmu nema naduvavanja i bolji radman mesa manje loji na trupu svejedno je mesari skinu ulaz teladi je 150 do 170 kila kad dođu telad par dana im dajem zamenu za mleko da piju po 2 litre ujutru uveče da izbegnem transportnu bolest i nemam kala i lakše krenu da jedu već deseti dan jedu ko ludi ako se desi neki problem sa prolivom ili krene transportna bolest imam kalbi vital pastu u tubi 10 eura za dva teleta dam odma i nemam problema ili jogurt ako ovo nema tako da nekorstim antibiotik Kalvicin je 200 din kilo rindamast 150 din kilo
 
Nazad
Vrh